Skocz do zawartości

Gniazdko elektryczne wyszarpnięte ze ściany


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia pomóżcie, gniazdko zostało wyrwane ze ściany, więc spoko, naprawię. Podchodzę ze śrubokrętem a tu jak sami Państwo widzą - śrubka całkowicie "rozjechana". Co z tym fantem?

 

Co z tym zrobić, wiertarką i cienkim wiertłem przyatakować? Czy wyciągnąć kable, obecne gniazdko wyrzucić i kupić nowe? Tylko nigdy tego nie robiłem, ale na necie jest pokazane, myślę że dam radę.

 

Gniazdko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostszy sposób to kawałek szerokiej gumki recepturki lub posobnego elastycznego materiału.  

Przykładamy do zajechanej śruby, dociskamy śrubokrętem i powinno chwycić. Śrubki w gniazdkach nie są specjalnie mocno dokręcane, wchodzą w plastik w końcu

znalazłem to na youtoube- to o czym pisałem zademonstrowane jest od 1:30

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki nic nie dały, wiertarka też nie, ale przypomniałem sobie, że kupiłem kiedyś w biedrze zestaw do zjechanych śrub, znalazłem, włożyłem małą końcówkę do wiertarki i z wielkim trudem poszło. 

 

Dwie w środku też wyślizgane, ale już poszły łatwiej.

 

Ogólnie jest ok, trzyma się, nie drgnie jak ruszam.

 

Ale mimo wszystko musi przyjść fachowiec i całe gniazdka wymienić, zamiast w kilka minut załatwić temat, szarpałem się ze 2, 3h z takim czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.