Skocz do zawartości

Tzw "galerie handlowe"


Rekomendowane odpowiedzi

Abstrahując oczywiście od absurdalnego (acz zręcznego) połączenia słów "galeria" i "handlowa" (myślę, że po prostu jakiś szyderca wstawił "i" w słowo "galera"), pomyślałem, że ktoś z bractwa sektowego mógłby mieć pomysł na "biznes" właśnie w czymś takim. 

 

Jako, że zarówno pochodzenie kapitału, dziwne klimaty wokół ich powstawania jak i założenia biznesowe właścicieli "galer" niespecjalnie przypadają mi do gustu, w jakimś stopniu interesowałem się tematem. Moje zainteresowanie dodatkowo niegdyś pobudziło "wsypanie" się jednego z operatorów najemców pewnej eleganckiej klitki w takim krytym bazarze, że poza opłatami czynszowymi na rzecz właścicweli właściceli, buli im % jako podatek od własnej sprzedaży. Aż sam zapragnąłem mieć galerę! Usunięcie wszystkich luster z domu to jedyna cena uniknięcia konfuzji na swój widok. No ale w sumie "sorry Winnetou, byznes yz byznes". 

 

Zatem myślę, że warto zapoznać się z historią i bieżącą działalnością tego pana:

http://www.tvorion.pl/index.php?action=show_news&idNews=20285

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty wywiad,a mnie zawsze dziwiło jak to jest kurwa grane.kiedys z obecnie byłą kobitą wchodze do galerii szukac kiecki,i co sklep te same kiecki ten sam krój.ten sam wzór.róznica dupereli tutaj jest paseczek a tam go niema.inna metka i inna cena.albo inne sklepy w galerii z cenami szkatek dla kobit juz nie na reke przecietnego kowalskiego.zero ruchu a jakos to sie utrzymywało%-)

a z ostatniego czasu powtórka z rozrywki.wchodze do galerii z pańcią szukac kurtki.kilkanascie sklepów w kazdym taka sama kurtka w kroju w innym wykonaniu.z inna metka i inna ceną.kumam ze sieci sklepów nalezą do tej samej wiekszej korporacji w zasadzie pozornego wyboru i biora wszystko od tego samego chinola.typu kastorama i lerłał merlę.wszytko jeden chuj od tego samego producenta tylko inne modele i inna cena.

wychodzi na to ze ci z po za układu sa poto by braki wypełnic w kasie galerii

ale odziwo majac porównanie z samonapedzającą sie karuzela czytaj anglia.wszystko kurwa działa.żydzi mówia nato pieniadz lubi obót albo ruch%-)

jest galeria w kazdym miescie.galeria weekendowo to centrum kultularno społeczne.jest ruch i kazdy zapierdala cos kupić.dla czego?bo jest tanio.w polsce czasem jest 4 razy drozej.a po promocji jest i tak drozej niż po normalnej cenie w uk.

jest hinduska siec sklepów(chyba hinduska)sklep jest zajebany od otwarcia do zamkniecia.dlaczego?bo jest tanio.faktem jest to ze te lumpy nie maja tam zajebistej zywotnosci.jak kazda rzecz w angli.bo tam ma być przemiał.tam ma byc ruch.baba przychodzi kupic jakies bzdury bo idzie na impreze a po one laduja w smietniku bo za tydzień kupi sobie nowe szmaty za grosze.

a unas niedośc ze jest drogo to jeszcze chujowo.a polityka państwa jest taka zeby jak najbardziej zdławić polaka biedaka cebulaka

Edytowane przez Pikaczu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bożkiem jest piniondz, to i musi mieć odpowiednie miejsca kultu.

A że gusta mas są jakie są, to taki mamy klimat jaki mamy.

 

Poza tym, to abstrahując od filozofii to ja 95% przedmiotów kupuję przez sieć i 'galery' sobie oglądam jak cywilizowany neandertalski reptylianin - czyli z zewnątrz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wywiad.

Zawsze podskórnie czułem że to nie biznes.

A słyszeliście o Żabkach? To jest dopiero jazda. 

Ja myślałem że one nie bankrutują i zastanawiałem się jak to możliwe, skoro tego najebane jak psich kup na polskich trawnikach - jedna obok drugiej.

Otóż bankrutują i to reguralnie. Przychodzi nowy ajent-frajer, stary ajent odchodzi z zakurwistym długiem nie do spłacenia i kółeczko się kręci.

 

A MakDonald nie zarabia na kanapkach tylko na nieruchomościach, a właściwie handlu miejscem/ziemią pod Maki.

 

I tak dalej, widzisz Lucynko, już wiosna, i taka to robota z tym wszystkim.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola panowie nie zabierajmy Polakom galerii!!!

Gdzie taki ktoś pójdzie w niedziele zrobi sobie zdjęcia posiedzi na ławeczce i poczuje się jak bogacz wchodząc do sklepu na których szybach pisze SALE? :D
Przecież symbolem Polski nie są bociany czy tam orły tylko pasaże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu chciałem kupić gareja, w pl wartosci około tysiac złotych w zagramanicy 5razy taniej,nie było mojego rozmiaru chuj by to strzelił.ale za to kupiłem pare innych rzeczy.mysle ze jak jestesmy w ue to mi nie dopierdola takiego cła ze mógłbym poldka nówka funkiel rocznik 99 kupić%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pikaczu napisał:

tak.udowodnia tobie ze centrum biznesowo kulturalno społeczne czy jak to tam sie w kwitkach pisze jest w pl a nie w uk no i chuj no i czesc płac w pl.zaległe chyba też

Chuja mogą, jesli bede mial kwity od a do z to...Narazie temat prowadze na "czarno"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pikaczu napisał:

też nad tym kminiłem bo w pl płaci sie tyle miesięcznie co w uk na rok,jakie tam na czarno masz 3 miechy od rozpoczecia do zarejestrowania%-)

No tak...

Ale problem polega na tym ze niezle to wszystko sie zaczyna i czy moge wrocic sobie do Polski i kontynuowac ten temat ktory tutaj zacząlem?

Bez otwierania dzialalnosci, narazie nic w kwesti zakladania firmy nie robilem, czekam az sie rozkreci...Ale jesli sie rozkreci to czy warto to rejestrowac? Nikt sie mi nie wpierdoli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to z autopsji, jednak nie moge podac szczegolow. Pracowalem przy powstawaniu jednej z galerii handlowych. Jej koszt to bagatela kilkaset milionow zlotych (nie tak calkiem mniej niz budowa terminalu lotniczego w Krakowie). Pieniadze pochodzily z konsorcjum matki a glownym inwestorem byl pan zamieszany w udzial w mafii i skazany przez sad. Praktyki takie jak zmiana kryteriow przyjecia lokalu przy budowie przez glownego inwestora, zaostrzenie norm i dopuszczalnych odchylek po to tylko, zeby nie musiec placic podwykonawcom za robote (zaslaniajac sie niespelnieniem norm) oraz fikcyjna niewyplacalnosc spolki matki zeby uniknac wyplat odszkodowan to norma. Ja sam slyszalem o kilku malych firmach, ktore znalazly sie na skraju bankructwa po wykonaniu pracy przy tej galerii. Nawet nie wiem o calej reszcie.

Szkoda mi bylo i zal, bo osobiscie znalem tych ludzi, kierownikow i wlascicieli i to byli naprawde sumienni fachowcy.

Edytowane przez greturt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tamten Pan napisał:

Zarejestruj sobie w UK spólkę LTD, mogę Ci polecić firmę która ogarnia przerejestrowanie/zarejestrowanie spółki, doradztwo finansowe, księgowość + przy większych dochodach wiele innych ciekawych rozwiązań.

Poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Assasyn napisał:

Poproszę.


Z tego co slyszalem, mozna prowadzic firme LTD w UK bez problemu i dzialac jako filia/delegatura na terenie PL. Oczywiscie nasz ZUS probuje zablokowac taki proceder bo krew ich zalewa. Nie wiem jak to bedzie wygladalo za kilka miesiecy i czy przy wyjsciu UK z UE bedzie to mialo jakis wplyw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poproszę

Wysłałem info na priv.

Cytat

Z tego co slyszalem, mozna prowadzic firme LTD w UK bez problemu i dzialac jako filia/delegatura na terenie PL.

Tak. A jeśli masz działalność czysto internetową i nie jesteś płatnikiem VAT, masz NIN i brytyjski adres to w ogóle prawie bez znaczenia.

Mam nadzieję, że nie będzie miało, jeśli w ogóle wyjdą.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Assasyn napisał:

Wielka Brytania nie wyjdzie z UE...

Cameron niby jest zwolennikiem, ale jest sterowany od góry...Typowa Brytyjska gra aby zrobic zawieruche i wycisnąc dla siebie jak najwiecej...I udaje im się to...

 

 


Cameron to zwykly tchorz i marionetka. Pierwszy, ktory byl za wyjsciem a teraz propaguje pozostanie w UE az mu sper...a z geby jeszcze kapie.

Edytowane przez greturt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, greturt napisał:


Cameron to zwykly tchorz i marionetka. Pierwszy, ktory byl za wyjsciem a teraz propaguje pozostanie w UE az mu sper...a z geby jeszcze kapie.

Bo postraszyli go kwitami z Panamy to zamknął pysk...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.