Skocz do zawartości

Sonata Kreuzerowska


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Autorstwa Lwa Tołstoja. Znacie? Czytaliście? Jeśli nie to w te pędy do książki marsz, nadrabiać zaległości. :P

 

Książka prawdziwa w 100%, polecam wszystkim, którzy chcą się pozbyć złudzeń o tzw. "prawdziwej miłości" i instytucji małżeństwa. Dogłębne studium o miłości, zmieniającej się w jednej chwili w fanatyczną nienawiść, plus sporo mizoginicznych uwag autora. Tołstoj pokazuje prawdziwe oblicze relacji między kobietą a mężczyzną. Od XIX wieku ludzie wiele się w tej materii nie zmienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I powiem krótko, ludzie to się wcale nie zmienili. Zmieniła sie technologia i narzędzia a pęd i pragnienia wciąż te same.

 

Ło. Powiem CI, że 2 lata temu doszedłem do tego samego wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie uderzyło akurat coś innego. Zaczęli mnie śmieszyće ci wszyscy reformatorzy świata w rodzaju Magdaleny Środy, Hitlera czy Marxa, którzy uważają że siłą własnego rozumu wymyślą świat na nowo. A błąd popełniają już na samym starcie - ignorując niezmienną od stuleci naturę ludzką.  Wymyślają sobie papierowego człowieka, pod którego potrzeby projektują tekturowy raj, nie mający szans na poprawne funkcjonowanie w zetknięciu ze światem realnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 3.11.2014 o 21:50, Gość leviatan napisał:

No mnie uderzyło akurat coś innego. Zaczęli mnie śmieszyće ci wszyscy reformatorzy świata w rodzaju Magdaleny Środy, Hitlera czy Marxa, którzy uważają że siłą własnego rozumu wymyślą świat na nowo. A błąd popełniają już na samym starcie - ignorując niezmienną od stuleci naturę ludzką.  Wymyślają sobie papierowego człowieka, pod którego potrzeby projektują tekturowy raj, nie mający szans na poprawne funkcjonowanie w zetknięciu ze światem realnym.

 Wielu jest takich, co chcieliby cały świat naprawić zgodnie z własnym wyobrażeniem. Widzę jednak, że im się to nigdy nie udaje, bo świat ten jest świętym naczyniem nie po to ukształtowanym, by zmieniać go miał człowiek.

Lao Tsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.