Skocz do zawartości

Zaliczone.


Ziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:).

Dzisiaj był ten dzień, na który czekałem cały rok. Dzień, który miał pokazać, czy jestem gotów dostać się na szkolenie początkowe do wojska. To był rok w którym, momentami bardzo cierpiałem, ponieważ ten sukces rodził się w bólach. Jednak warto było tyle cierpieć, momentami się męczyć, ponieważ czuję, że staje się silniejszy oraz pewny siebie, jak nigdy w życiu. Nie zapominajmy o samoakceptacji.

Na badaniach psychotechnicznych wypadłem niemal perfekcyjnie. Niemal, ponieważ z początku się trochę stresowałem. Na szczęście zachowałem pogodę ducha, co w połączeniu z moim opanowaniem ( zero tików nerwowych, wyprostowana sylwetka, pewne spojrzenie, głowa wysoko, bez drgań) sprawiło, że odniosłem sukces. 

Odpowiedzi udzieliłem tak dobrych, iż pani psycholog nazwała mnie kłamcą. Wyjaśniłem jej sytuację, oraz przypomniałem zasady. Czyli rozpatrzono mój rozwój od lipca 2016 do dzisiaj. Szanowna pani psycholog była wręcz zszokowana... Nie mogła uwierzyć w mój progresu. Dla niej to było nieprawdopodobne, że aż tak się podciągnąłem bez pomocy psychologa lub terapii. Wspomniałem jej o czytaniu książek oraz wykonywaniu afirmacji. Uwierzyła.

Na pozostałe pytania odpowiadałem składnie, zaznaczając moją samodyscyplinę, nieugiętość, zaangażowanie, pracowitość. 

Podsumowując, szanowna pani opisała wyraz mojej twarzy, jako nieprzenikniony i była zdziwiona brakiem radość, oraz uśmiechu z mojej strony. Przypomniałem o mojej powściągliwości. Oczywiście lekko się uśmiechałem, aby pokazać jej cień emocji. 

Jestem zadowolony. Dałem sobie radę z moimi demonami z poprzedniego roku. Lecz, przede mną kolejne wyzwania. 

Dzięki czcigodni Bracia!!! Bez Waszych sugestii, pozytywnej energii i książek Guru, nie byłbym tym, kim jestem teraz. Drzwi się otworzyły, przede mną droga, długa i kręta. 

Edytowane przez Ziomek
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaliczyłem testy psychotechniczne. Wyniki, z wnioskiem o przystąpienie do służby przygotowawczej, zostały wczoraj wysłane do komisji uzupełnień. 20-21 sierpnia dostanę informacje zwrotną od WKU w " moim mieście", czy wniosek został pozytywnie rozpatrzony.

Jeśli zostanie, to od 5 września zaczynam służbę przygotowawczą ( prawdopodobnie w Toruniu lub Bolesławcu). Odmowa oznacza tyle, iż będę musiał czekać do stycznia, na kolejne szkolenie.

W każdym razie, swoje zrobiłem i teraz mogę czekać spokojnie na rozwój wydarzeń :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziomek O takie tematy to moje ulubione! :D

 

Gratulacje stary! Potwierdzasz, że jeśli się chcę to można. Bez modnych psychologów, ale ogólnodostępną wiedzą, własną pracą i zaangażowaniem. Brawo!

 

Napierdalaj dalej. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy Ziomek. Joł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę niebo pełne marzeń :-).

Dzięki :-D. 

Jedna osoba polecała mi doktora ( oczywiście, za zaliczkę), który przygotowały mnie do testów psychotechnicznych. Na szczęście uparłem się, że sam się przygotuje. Opłaciło się, ponieważ z każdym dniem czuję się silniejszy, dzięki wypracowaniu pewnych nawyków i zdobyciu pewnej wiedzy ( ciągle jestem jej głodny).

Teraz wiem, że każdy problem ma jakieś przesłanie i jest próbą charakteru. Teraz używam logiki, oraz talentów ( ciągle je odkrywam, a te które mam szlifuje) a nie emocji, aby pokonać przeciwności losu. Nie boję się niepowodzeń, tak jak kiedyś. Wady, natomiast staram się obracać w moje największe zalety. 

Tak poza tematem. Pogodziłem się ze starszym bratem, a z bratową utrzymuje neutralny grunt ( na ostatniej imprezie rodzinnej w ogóle mi nie docinała, czego nie można powiedzieć o innych " ofiarach" jej kompleksów, głównie dlatego, że ją ignorowałem i traktowałem jak powietrze). 

Edytowane przez Ziomek
Niedopowiedzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.