Skocz do zawartości

Jak dobry jest Twój słuch ?


Metody

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.echalk.co.uk/Science/biology/hearing/HowOldIsYourHearing/resource.html

 

Puszczamy w miare cicho i zatrzymujemy kiedy przestajemy słyszeć daną częstotliwość

Wpisujcie wiek i częstotliwość. 

 

Ja przestaje słyszeć koło 14 kHz. Niestety słuchaweczki, produkcja muzyki, miksowanie na głośnych odsluchach zrobiło swoje. Najgorsze, ze człowiek wie czym grozi halas, a mimo to nadal katuje. Muszę bardziej uważać.  Oczywiście wiek też robi swoje ograniczenia - w wieku 30 lat mało kto słyszy 16 kHz chyba, że żyje w Nepalu albo Himalajach.

 

Wiek 31 częstotliwość 14 kHz. :) 

 

Edytowane przez Metody
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niczego ten test. Zazwyczaj mam bardzo cicho ustawione słuchawki i wyszło mi 17k jakoś, a kiedy podgłośniłem 20k (max). :\ Kolejne próby na najcichszym możliwym ustawieniu też bardzo się różnią. Trzeba by zrobić testy na grupie np. 1000 osób w każdym wieku, w różnych częściach świata, w różnych środowiskach i zawodach na dokładnie takim samym sprzęcie i ustawieniach, żeby takie badanie było coś warte :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gromisek napisał:

Zazwyczaj mam bardzo cicho ustawione słuchawki i wyszło mi 17k jakoś, a kiedy podgłośniłem 20k (max)

Przecież to oczywiste, że im głośniej tym lepiej będziesz slyszał wyższe częstotliwości. Dziadkowi powiesz coś łagodnie to nie usłyszy, a krzykniesz to zaskoczy. :D  Właśnie o ten próg słyszalności chodzi. 

Na 100 Watowym wysterowaniu kolumn pewnie usłyszę i 16,17,18 kHz a nie 14, ale nie o to chodzi. 

 

Badanie jest indiwidualne. 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.