Skocz do zawartości

Wejście w IT (programowanie/testowanie)


serpico1918

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ridge90 napisał:

Moze ktos mial podobny problem. Jak wyjsc z IT ? Moze troche bardziej precyzyjnie powoli dochodze do granicy ze juz wiecej nie zarobie okres 1-2lat, nie ukrywam ze pieniadze sa jednym z glownych czynnikow motywujacych mnie. Czy ktos probowal sil w consultingu, sprzedazy albo w zarzadzaniu a moze wlasna dzialanosc? Wiem ze moze wiazac sie to z obnizeniem zarobkow na krotka mete, ale jestem gotow to zaakceptowac jesli dlugofalowo przyniesie zyski. Dodam ze nie mieszkam w Europie.

Branża IT jest fajna, bo można na niej zarobić nie znając jej. Co prawda biznes dla lisów, ale jak się postarasz to nawet kilka tysików można wycisnąć na klatę . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś walnął. Gadanie slepego o kolorach.

Mozna zarobic nie kilka ale DZIESIATKI tysiakow ale trzeba miec co sprzedac.

A sprzedaje sie WIEDZĘ. Jesli masz wiedze jakiej nie ma nikt inny - TY dyktujesz ceny.

Bez tego mozesz zatrudnic sie najwyzej jako nocny ochroniarz.

Wszedzie trawa jest bardziej zielona niz kolo swojego domu.

 

Jest jedna jedyna zasada co dziala zawsze i wszedzie:

Najlepiej zarobisz na tym na czym sie najlepiej znasz a nie na tym o czym nie masz zielonego pojecia.

 

W informatyce jest jeszcze inna pułapka. Zdolnosc mózgu do abstrakcyjnego myslenia.

Kazdy ma swoj pułap i wyzej sufitu nie podskoczy chocby sie zes-ał i studiowal 20 lat.

Dlatego ci najlepsi kieruja dyrektorami a nie dyrektorzy nimi.

Dlatego za nimi lataja na okraglo rekruterzy, oferuja mieszkania, samochody i nowa dupe co wieczor.

(Choc akurat o dupach informatycy maja dosc slabe pojecie.

Za to dupy o nich - HA!

Wiedza ile ci zarabiaja).

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ridge90 napisał:

Jak wyjsc z IT

nogami do przodu :lol:

 

A tak na serio, to przecież z IT to jak z zawodem lekarz. To zależy co robisz. Możesz się zawsze przekwalifikować z developera na analityka, z konsultanta na specjalistę od bezpieczeństwa itp. IT to temat rzeka. W zależności od kraju/regionu/branży/specjalizacji zarobki są różne. Wg mnie to jak chcesz zarabiać dużo więcej to idź w nielegal. Wymuszenia, haracze, handel organami, narkotykami albo coś.  ;)

 

A jeśli chcesz wyjść z IT i jedynym powodem jest kasa to faktycznie zrób to jak najprędzej bo to Ciebie nie kręci i po prostu bez sensu taka robota.

A jak? Znajdź inna pracę poza IT i już.

Podobno dużo płacą na platformach wiertniczych na morzu północnym. Zdrowie trzeba mieć końskie.  Istnieje ryzyko, że można wpaść do lodowatej wody. Może po tygodniu ktoś zauważy, że Cie nie ma. :ph34r:

 

Ogólnie to nie rozumiem ludzi, dla których kasa jest najważniejsza w wyborze pracy. Pieniądze nie są najważniejsze. Liczy się jeszcze złoto i nieruchomości.

 

Aby rano wstawać i pierwszą myślą nie było "o kurwa.. znów do tej pierdolonej roboty" to jednak trzeba lubić swoją pracę. Czy sama kasa to spowoduje? Wątpię.

Tak czy inaczej @ridge90 może napisz coś więcej gdzie przebywasz i co robisz. Tutaj jest parę osób z IT, to może ktoś coś Ci doradzi. Same hasła "1-2 lata" "nie w Europie" brzmią zbyt enigmatycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ridge90 napisał:

Moze ktos mial podobny problem. Jak wyjsc z IT ? Moze troche bardziej precyzyjnie powoli dochodze do granicy ze juz wiecej nie zarobie okres 1-2lat, nie ukrywam ze pieniadze sa jednym z glownych czynnikow motywujacych mnie. Czy ktos probowal sil w consultingu, sprzedazy albo w zarzadzaniu a moze wlasna dzialanosc? Wiem ze moze wiazac sie to z obnizeniem zarobkow na krotka mete, ale jestem gotow to zaakceptowac jesli dlugofalowo przyniesie zyski. Dodam ze nie mieszkam w Europie.

Masz jakieś plany co z kasą zrobić? Czy chcesz jak Buffet całe życie tylko zarabiać, jeździć starym Volvo i najwyżej kupić sobie rozlatujący się samolot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.