Jump to content

harel.

Użytkownik
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

harel.'s Achievements

Kot

Kot (1/23)

56

Reputation

 1. Niemiecki rząd oświadczył, że przekaże Ukrainie 14 czołgów Leopard I i 88 czołgów Leopard II. Czy sądzicie, że zbieżność obu liczb z symbolem 1488 jest przypadkowa? Zarówno liczbom 14, 88, 14/88, jak i 1488 jest przypisywane znaczenie, o którym więcej w linkach poniżej. https://en.wikipedia.org/wiki/88_(number)#In_neo-Nazism https://en.wikipedia.org/wiki/Fourteen_Words
 2. Jako jeden z 28% niestety nie uważam tego za zaskakujące. Mało mężczyzn je zdrowo. Wystarczy spojrzeć na zakupy mężczyzn w sklepach spożywczych. Dzięki dobrej diecie, można mieć w miarę dobrą sylwetkę z małą ilością ćwiczeń fizycznych. Przynajmniej ja wolę taki wariant. Dobrą diagnozą (nie)dbałości o zdrowie, byłoby sprawdzenie odpowiedzi dosłownie na dwa pytanie. (1) Czy wiesz, czy należy unikać tłuszczy nasyconych, czy nienasyconych? (2) Jeśli tak, czy kierujesz się powyższym, kupując dla siebie jedzenie? O węglowodanach, w tym cukrach prostych, wie każdy, o powyższym niekoniecznie.
 3. Super! Im więcej chłopaków, mężczyzn skorzysta z badań, tym większa szansa, że w przyszłości analogiczny program będzie organizowany i finansowany przez państwo. Rozpowszechniajcie informację o akcji. To szansa na zwiększenie świadomości.
 4. Należy adaptować i kopiować metody kobiet. Przy czym kobiety realizują je, nie mówiąc głośno o swoich metodach i nie pisząc o nich w Internecie. Moje obserwacje: (1) Kobiety-kierowniczki w sektorze publicznym, w tym w nauce i urzędach, zatrudniają głównie lub wyłącznie kobiety. Po pewnym czasie w departamencie/dziale/katedrze/zakładzie pracują prawie wyłącznie kobiety. Pośród 12 tys. użytkowników tego forum są na pewno kierownicy w sektorze publicznym. (2) Kobiety włączają do agendy, w tym tej medialnej, swoje gorsze wyniki (np. niższe płace), nazywając je dyskryminacją. Milczą zaś o gorszej sytuacji mężczyzn (służba wojskowa, niska prewencja chorób, brak opieki nad dziećmi). Nie brakuje mężczyzn pośród dziennikarzy, a wiele zależy właśnie od mediów. (3) Kobiety są ze sobą solidarne. Mężczyźni wręcz przeciwnie. Np. większością centrów onkologii w Polsce kierują mężczyźni. Tymczasem "białe soboty" nie obejmują wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty, a tylko nowotwory kobiece i niektóre ogólne. Wiele bardzo utalentowanych osób to homoseksualni mężczyźni. Lepiej i łatwiej jest mieć ich po swojej stronie i dawać im swoją tolerancję do zrozumienia. Przyznam, że odrażają mnie zdjęcia nagusów z parad równości, ale chyba tamtejsze wybryki to nie jest w tym środowisku reguła.
 5. Jest okazja sprawdzić swoje zdrowie. Bez zapisów. Bezpłatnie. Mężczyźni w wieku 18-40 mają możliwość USG jąder. Mężczyźni w wieku powyżej 40 lat mają możliwość sprawdzenia we krwi poziomu Prostate Specific Antygen (w celu diagnozy zdrowia gruczołu krokowego). Jeśli poziom Prostate Specific Antygen jest wysoki, warto pójść do internisty po skierowanie do urologa. Analogicznie w przypadku USG jąder. Rocznie nowotwór gruczołu krokowego jest diagnozowany u >15000 Polaków, a nowotwór jądra u >1500 Polaków. Podobno w godzinach porannych jest mało ludzi, najwięcej zaś wieczorem. Badania są w całości finansowane przez Nationale-Nederlanden i inne firmy. Terminarz: 1 października 2022, Wrocław, Galeria Dominikańska, 10:00 - 20:00, plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław 8 października 2022, Gdańsk, Galeria Metropolia, 10:00 - 20:00, Jana Kilińskiego 4, 80-452 Gdańsk 15 października 2022, Bydgoszcz, Focus Bydgoszcz, 10:00 - 20:00, Jagiellońska 39/47, 85-097 Bydgoszcz 22 października 2022, Bytom, Atrium Plejada, 10:00 - 20:00, Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25, 41-923 Bytom 29 października 2022, Zielona Góra, Galeria Focus, 10:00 - 18:00, Wrocławska 17, 65-001 Zielona Góra 5 listopada 2022, Warszawa, Atrium 05 Listopada, 10:00 - 20:00, Ostrobramska 75C, 04-175 Warszawa 5 listopada 2022, Gorzów Wielkopolski, Galeria NoVa Park, 10:00 - 19:00, Przemysłowa 2, 66-400 Gorzów Wielkopolski 12 listopada 2022, Kraków, Galeria Bronowice, 10:00 - 20:00, Stawowa 61, 31-346 Kraków 12 listopada 2022, Koszalin, Galeria Forum, 10:00 - 20:00, Paderewskiego 1, 75-736 Koszalin 18 + 19 Listopada 2022 Poznań Hale MTP, Poznańskie Targi Piwne (tylko tutaj wstęp na Targi niestety jest płatny!) Piątek: 17:00 - 22:00 Sobota: 13:00 - 21:00 Głogowska 14, 60-734 Poznań 19 listopada 2022, Szczecin, Centrum Galaxy, 10:00 - 20:00, Aleja Wyzwolenia 18, 70-554 Szczecin 26 listopada 2022, Katowice, Galeria Katowicka, 10:00 - 20:00, 3 Maja 30, 40-097 Katowice https://mosznowladcy.pl/harmonogram
 6. Kobiety nie lubią mężczyzn. A ściślej rzecz ujmując, wolą kobiety niż mężczyzn. Zostało to dowiedzione w badaniach empirycznych (np. https://cdn.vanderbilt.edu/vu-my/wp-content/uploads/sites/2688/2020/01/11235711/The_Moral_Machine_experiment.pdf, https://doi.org/10.1177%2F0146167220916622). Również mowa nienawiści jest silniejsza ze strony kobiet względem mężczyzn niż na odwrót. Szczególnie w sektorze publicznym jest wiele jednostek organizacyjnych (działów, departamentów, zakładów, katedr), w których po przejęciu kierownictwa przez kobietę(y) dochodzi do tego, że nowo zatrudniane są tylko kobiety, a wkrótce w ogóle pracują tam same kobiety. Feminizmowi można przeciwdziałać tylko niepisaną męską solidarnością.
 7. Wg mnie moda może wpływać na autopercepcję i postrzeganie danej osoby przez innych. Np. w badaniach socjologicznych dowiedziono, że zawyżenie numeracji u kobiet powoduje, że czują się one chudsze i mają mniejszą motywację do dbania o dietę (gdyż nie noszą XXL, a np. L). W sklepach są teraz popularne spodnie typu "carrot", które z definicji są wąskie w łydkach, a szerokie w biodrach. Źle bym się czuł je nosząc. Mimo że nie są niewygodne. Podobnie dla mnie niemęskie na plaży są szerokie szorty, np. w swej najczęstszej odmianie w kwiaty. Chociaż jeśli ktoś jest wysportowany, we wszystkim będzie dobrze wyglądał. Gorzej jeśli nie ma się czasu regularnie chodzić na siłownię. Poniżej ten sam człowiek w szortach kąpielowych i w bokserkach (fotografia z jakiegoś zagranicznego tabloidu).
 8. Po lecie mam następujące myśli. Większość mężczyzn i chłopaków nosi na plaży szerokie, kolorowe szorty prawie do kolan. Czasem w kwiaty. Natomiast mało kto jest dobrze zbudowany, co powoduje, że szerokie szorty bardzo zaburzają proporcje. Czasem do tego stopnia, że chłopak wygląda, jakby miał szersze biodra od swojej dziewczyny. Czy zgadzacie się ze mną, że szerokie szorty kąpielowe wyglądają niemęsko, a lepiej zakładać bokserki kąpielowe? Mam od niedawna podobne do tych poniżej. Wystarczy kupić rozmiar większe, np. XL, a nie L, by mało pokazywały.
 9. Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Jeśli wpiszecie w wyszukiwarce "surrogacy for single men" i otrzymacie mnóstwo ofert od profesjonalnych firm, w tym z USA. Podobno nawet w niektórych stanach USA można nawet zażyczyć sobie, jakie imiona mają być wpisane jako imiona rodziców, więc dziecko nie będzie stygmatyzowane za "nieznaną" matkę. W razie potrzeby można później zatrudnić opiekunkę. A dzięki surogacji dajecie sobie pewność dobrego życia. Wg mnie jedyny problem to pieniądze, bo macierzyństwo zastępcze jest ogółem drogie. Blisko połowa małżeństw kończy się formalnym albo nieformalnym rozwodem, separacją. Znam wiele kobiet, które same wychowują dzieci i miały w ciągu ostatnich 10 lat kilku partnerów (mężczyzn) jeden po drugim. Po co ryzykować, że się będzie takim przejściowym partnerem przy rodzinie (kobieta+czyjeś dzieci)?
 10. Łamana jest zasada społecznej gospodarki rynkowej zapisana w konstytucji. A nieakceptowanie dowodów z nagrań to po prostu uniemożliwianie zbierania dowodów przez państwo. Polska jako kraj się boi Niemców. Dlatego ta podlinkowana sprawa była poza agendą. Gdyby tak zrobili Rosjanie, zaraz temat byłby 10 dni przypięty i analizowany na stronie głównej wp.pl, gazeta.pl itd. W Polsce robotnicy obalili socjalizm 😏
 11. Tak jak pisali inni: zależy od kierunku studiów. W Polsce człowiek z wykształceniem lekarza lub lekarza dentysty będzie miał wzięcie prawie do sześćdziesiątki. Jednym z najbardziej znanych chirurgów w Polsce jest człowiek który ukończył najpierw zarządzanie, a w wieku bodaj 25 lat rozpoczął medycynę! Jednym z najlepszych wyborów dla osób słabych w matematyce jest medycyna. Dla osób dobrych w matematyce wybór jest znacznie szerszy (od inżynierii i informatyki po genetykę).
 12. MaxMen, każdy zdecyduje sam, ale jestem przeciw populacyjnemu szczepieniu mężczyzn przeciwko HPV, skoro (1) >1500 Polaków traci jądra/o przez nowotwór, a mimo to nie ma badań populacyjnych i poradni profilaktyki tego nowotworu w centrach onkologii w Polsce, (2) nie ma populacyjnego programu wykrywania nowotworów skóry, (3) szczepionka przeciw nowotworom gruczołu krokowego nie jest refundowana i w ogóle większość mężczyzn do momentu wystąpienia skrajnych objawów, w ogóle nie bada tego narządu. 90% przypadków HPV mija bezobjawowo w ciągu 2 lat bez leczenia. Możliwe objawy u mężczyzn to brodawki, grudki, owrzodzenia intymnych części ciała. Wg mnie lepiej środki skierować na 3 ww. punkty.
 13. Kiedyś robiłem zestawienie, ilu mężczyzn i ile kobiet choruje i umiera na nowotwory będące pochodnymi wirusa HPV. U mężczyzn tego typu nowotwory to wielka rzadkość (<0,1%, rak członka, moszny, odbytu, ust). Mężczyzn nie warto szczepić przeciwko HPV w celu ochrony ICH zdrowia. Osoby, które są za szczepieniami młodych mężczyzn przeciwko HPV, kierują się wyłącznie zdrowiem kobiet, tj. aby mężczyźni nie zarazili niezaszczepionych kobiet. Jeśli chcieć dbać o zdrowie mężczyzn, to warto zaoferować im np. prewencję palenia albo promocję zdrowego odżywiania albo szczepionkę przeciwko nowotworom gruczołu krokowego (obecnie nierefundowaną przez NFZ): https://www.cancer.org/cancer/prostate-cancer/treating/vaccine-treatment.html Nie dla szczepienia mężczyzn przeciwko HPV.
 14. Testosteron jest np. po to, abyś miał siłę i motywację do działania, aby zostać lekarzem, inżynierem, ogółem odnieść sukces (https://doi.org/10.1016/j.psyneuen.2019.104552). Testosteron kształtuje też sylwetkę, nawet jak specjalnie nie ćwiczysz. Zamiast bielizny, spodni, bluzy z poliestru/poliamidu warto wybrać te z bawełny/lnu/wełny. Ale nie do przesady: np. nigdy nie pójdę w bawełnianych bokserkach na plażę/basen, a kupię te poliestrowe, aby wysychały i się trzymały. Jest woda mineralna w szkle, ale jak już kupujesz sok pomarańczowy w plastikowej butli, to nie rzucaj nią, aby nie robić sobie soku z mikroplastikiem. Jak kupujesz jogurt w plastiku, to lepiej pitny, aby metalową łyżką nie skrobać w plastikowym kubku i nie jeść przez to jogurtu z mikroplastikiem. Zapewne ogółem im więcej warzyw i owoców nieprzetworzonych, tym lepiej i dla zdrowia i też dla redukcji kontaktu żywności z plastikiem.
 15. Badanie opublikowane w The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (https://doi.org/10.1210/jc.2006-1375) stanowi, że w USA poziom testosteronu u mężczyzn obniża się średnio o 1% rocznie od lat 80-tych. Tzn. np. 60-latek w 2004 r. miał o 17% niższy poziom testosteronu niż 60-latek w 1987 r. Podobne wyniki (https://doi.org/10.1210/jc.2006-2633) dało badanie prowadzone w Danii. Analogicznie spada jakość spermy (https://dx.doi.org/10.1093%2Fhumupd%2Fdmx022) Maciej Kurpisz, kierownik Zakładu Biologii Rozrodu i Komórek Macierzystych w Instytucie Genetyki Człowieka PAN twierdzi, że główną przyczyną tych tendencji jest wszechobecny plastik, zwłaszcza w opakowaniach żywności, choć są też inne przyczyny (więcej tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/plodni-mezczyzni-wymieraja-nie-ma-swiatla-w-tunelu). Po pierwsze, jak sądzicie, czy gdyby mężczyźni byli świadomi, że stają się mniej męscy przez plastik, to wybieraliby szklane butelki zamiast plastikowych, owoce i warzywa w całości zamiast ich przetworów paczkowanych w plastik itd.? Po drugie, czy domagaliby się od państwa regulacji w celu ograniczania obecności substancji szkodliwych w środowisku życia, czy też ogółem brakuje męskiej solidarności? Ten temat jest w ogóle poza agendą: nikt o tym nie mówi w mediach i nie podejmuje starań, aby to zmienić. Kobietom będzie coraz łatwiej rywalizować z mężczyznami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.