Skocz do zawartości

Wolny rynek (wydzielony z "Najlepsze cytaty z Korwina")


Pikaczu

Rekomendowane odpowiedzi

nie bede wkładał kija w mrowisko zwolennikom owego pana ale zacytuje jednego z moich ulubionych i najbardziej charyzmatycznych polityków.

"Mam zbyt wiele szacunku dla inteligencji Włochów, by uwierzyć w to, że jest wśród nich tylu fiutów, którzy mogliby głosować przeciwko własnym interesom."

 

Silvio Berlusconi

jezeli ktos popiera pierdoły wolnego rynku to uwazam taka osobe jako niepełno sprytną.

Pikaczu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikaczu a powiedz mi co teraz bierzesz? Też chciałbym zobaczyć wolny rynek w Polsce ale jeszcze nie trafiłem na narkotyk, który by aż tak wykrzywił percepcję ;)

 

P.S. Nie atakuję Twoich mięśni tylko śmieję się z Twojego podejścia "jestem pakerem to mi więcej wolno i mam rację". Ehh, że też pakerom trzeba wszystko tłumaczyć tak łopatologicznie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce masz całkowicie wolny rynek.nasz przemysł ciezki nie istnieje.główne przemysły zostały sprywatyzowane(czytaj doprowadzone do upadku i sprzedane za grosze)ostatnia była stocznia bo stocznie w niemczech i wiatrakowie podupadały bo bylismy lepsi.kopalnie(sprywatyzowane)pozamykane i sprzedane za grosze.ale spokojnie wode można wypompowac i za pare lat wznowic wydobycie.niech wegiel ukraina i rosja nam sprzedaje.gaz łupkowy został sprzedany zanim został wydobyty.po co od polaków brać koncentrat jabłkowy jak mozna z chin tańszy sprowadzić.po co wogóle coś produkować jako zakład państwowy.gdzie niedosc ze zaoszczędzi sie na pracownikach bo obrót kasy jest taki ze kasa wypłacona pracownikowi i tak pod postacia opłat i podatków wraca w cześci do skarbu państwa.bezrobocie maleje.lepiej dac zarobic innym i sprowadzić pozornie taniej%-)po za tym jezeli ktoś dalej wierzy w wolny rynek niech zainteresuje sie troche ekonomią.proponuje na otwarcie oczu gpw oraz forex.po co silne państwo jak można je ubezwłasnowolnić wolnym rynkiem%-)


kapitalizm przestał istnieć parenascie/paredziesiat lat temu teraz z angielskiego na polski to sie nazywa finans costam%-)liczy sie wyimaginowany pieniądz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce masz całkowicie wolny rynek.nasz przemysł ciezki nie istnieje.główne przemysły zostały sprywatyzowane(czytaj doprowadzone do upadku i sprzedane za grosze)ostatnia była stocznia bo stocznie w niemczech i wiatrakowie podupadały bo bylismy lepsi.kopalnie(sprywatyzowane)pozamykane i sprzedane za grosze.ale spokojnie wode można wypompowac i za pare lat wznowic wydobycie.niech wegiel ukraina i rosja nam sprzedaje.gaz łupkowy został sprzedany zanim został wydobyty.po co od polaków brać koncentrat jabłkowy jak mozna z chin tańszy sprowadzić.po co wogóle coś produkować jako zakład państwowy.gdzie niedosc ze zaoszczędzi sie na pracownikach bo obrót kasy jest taki ze kasa wypłacona pracownikowi i tak pod postacia opłat i podatków wraca w cześci do skarbu państwa.bezrobocie maleje.lepiej dac zarobic innym i sprowadzić pozornie taniej%-)po za tym jezeli ktoś dalej wierzy w wolny rynek niech zainteresuje sie troche ekonomią.proponuje na otwarcie oczu gpw oraz forex.po co silne państwo jak można je ubezwłasnowolnić wolnym rynkiem%-)

kapitalizm przestał istnieć parenascie/paredziesiat lat temu teraz z angielskiego na polski to sie nazywa finans costam%-)liczy sie wyimaginowany pieniądz

 

 

Uuufff..już się przestraszyłem że Ty tak na serio.

 

Odsyłam do mojego chomika i bardzo dobrej książki prof. Witolda Kieżuna o tym jak nas rozkradziono:

 

http://chomikuj.pl/Mdrone/Przedmioty+*c5*9bcis*c5*82e/Ekonomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vice versa. Jeśli ktoś uważa, że coś innego niż wolyn rynek jest ok niech się zainteresuje ekonomią. Nie masz na ten temat zielonego pojęcia to po prostu nie pisz. Jeśli ktoś uważa, że w Polsce jest wolny rynek to już brak mi słów. Poza tym pisanie w takim tonie:

 


jezeli ktos popiera pierdoły wolnego rynku to uwazam taka osobe jako niepełno sprytną.

 

świadczy o tym, że sam jesteś niepełnosprytny umysłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo jako przyszły gracz forexu który piłuje temat od prawie pół roku.tak nie mam zielonego pojecia o ekonomi i wolnym rynku.

Wolny rynek jest w Polsce tylko nie dla roboli takich jak ja czy ty.a dla prezesów i innych przekretasów.zreszta jest wolny rynek.mozesz podjac prace wszędzie w europie.nic cie nigdzie nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam piszesz, że nie ma wolnego rynku. Jest rynek niewolniczy - wolny dla przekrętasów a dla normalnych ludzi zniewolony, sterowany przez te grupki pacanów.

 

leviatan- nierealny co nie zmienia faktu, że powinien być najbardziej wolny jak tylko się da. Nie popieram pomysłów Korwina na temat podatków (katastralny i pogłówny to by nas zabiło) ale wiele rzeczy, które mówi jest spoko a taka partia jest potrzebna w rządzie żeby zrównoważyć złodziei z pozostałych partii, którzy chcą coraz bardziej wszystko ograniczać albo nie mają moralności jak ci od Palikota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie każdy polityk to ta sama kurwa.teatrzyk dla bydła sie kręci a z Polski zostaje kołchoz, który został wykupiony przez wrogie siły a z ludzi zrobiło sie kułaków.zresztą rządzą nami wrogie siły które maja na celu jak najbardziej upodlić nas.Wolny rynek to zło dla każdego wolnego i niepodległego państwa.dobra jest wyjatek niemcy korzystają jak najbardziej na wolnym rynku bo to oni karty rozdają i czerpią z tego główne profity.dla rozjaśnienia.indexy spółek niemieckich dyktują kurs euro.od niemieckiej gospodarki zależy kurs waluty całej europy.za euro podąża anglia.ale oni tylko małpują ruchy zeby im było jak najlepiej(od 3 lat anglia kombinuje jak by tu rozjebać ue bo nie jest im na reke silny sąsiad.ale gra sie toczy bo ue trzyma za jaja anglie.dzieki pani premier Taczer która sprzedała główne przemysły.Grzewczy spółce Edf z Francji.wodociągi komuś tam.Energie chyba chinolom albo Australii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leviatan- nierealny co nie zmienia faktu, że powinien być najbardziej wolny jak tylko się da. Nie popieram pomysłów Korwina na temat podatków (katastralny i pogłówny to by nas zabiło) ale wiele rzeczy, które mówi jest spoko a taka partia jest potrzebna w rządzie żeby zrównoważyć złodziei z pozostałych partii, którzy chcą coraz bardziej wszystko ograniczać albo nie mają moralności jak ci od Palikota.

 

Wolny rynek nie jest nierealny w tym sensie, że to by nie działało. Wprost przeciwnie - funkcjonowałoby to świetnie. 

 

Nierealność wolnego, czy też najbardziej wolnego jak się da polega na tym, że zbyt duża część społeczeństwa uczestniczy w obecnym systemie nakazowo-rozdzielczym. Z tego powodu są oni naturalnymi przeciwnikami większej liberalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że zbyt duża część społeczeństwa uczestniczy w obecnym systemie nakazowo-rozdzielczym. Z tego powodu są oni naturalnymi przeciwnikami większej liberalizacji.

daj bydłu zarobić a beda za wszystkim.proste zasady.dlaczego ludzie wspomijają że za komuny było lepiej?bo bydło robiło kariery na stołkach u komuchów.była kasa.pozycja.nie było tylko zaopatrzenia w sklepach i godziny policyjne oraz czape sie dostawało za gadki o wolnej Polsce.ale tak po za tym było bydłu dobrze.

moze ja cos idei wolnego rynku nie rozumiem?

Wolny rynek – rodzaj rynku, na którym wymiana dóbr dokonuje się w wyniku dobrowolnie zawieranych transakcji pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi przy dobrowolnie ustalonej przez nich cenie. Na wolnym rynku kupujący i sprzedający nie podlegają żadnym ograniczeniom ani przymusowi ze strony podmiotów zewnętrznych (np. władzy publicznej), a warunki transakcji – w szczególności cena – zależą jedynie od ich obopólnej zgody.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_rynek

no przeciez mamy wolny rynek jak talala.stocznie nasze były konkurencyjne dla tych w niemczech i wiatrakowie.to zostały sprywatyzowane.my nic nie mamy a im sie cudnie wiedzie.tak sie wykańcza konkurencje na wolnym rynku na levelu państwowych układów.

po co Tymbark ma brać koncentrat od polskich producentów.jak chiński jest tańszy.

po co cukier ma być tani jak mozna go wykupić razem ze spółka na gpw i puścić cukier dla bydła drożej.monopol tak zwany.

po co Polakom dawać miejsca pracy.ukraińców dawać.litwinów i reszte.a polaczek bydlaczek niech sobie jedzie do angli.teraz w modzie jest wzmacnianie niemieckiej gospodarki.

po co wogóle produkować coś w pl.np płyty sklejkowe.jak z rosji mozna ściagnąć.po co wogóle dawac miejsca pracy,jeszcze bydłu by sie w chałupach poprawiło.

po co trzaskać kase na własnym węglu.sprywatyzowac.zamknac wpizdu.sprzeedac za grosze i sprowadzac wegiel od ruskich i ukraińców.

po co kraj i gospodarka ma być silna?jak można kupować wszystko taniej od innych.

ajak ktos powie ze niema wolnego rynku (BO JA MÓWIE ZE JEST)to wbijam gwóźdź do trumny teraz.i radze otworzyc wkońcu oczy zwolennikom wolnego rynku. IM BARDZIEJ SZALEJE WOLNY RYNEK TYM BARDZIEJ GOSPODARKA DANEGO KRAJU IDZIE NA ŁEB NA SZYJE.NOTOWANIA LECĄ W DÓŁ NA GIEŁDZIE.WALUTA MA MNIEJSZĄ WARTOŚĆ.

dziekuje za uwage.to pisałem ja.pokemon narodowy szowinista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział klasyg: od mieszania herbata nie robi się słodsza

 

Tak samo jak wczoraj były egzaminy wstępne na uczelnie, dziś jest matura a pojutrze mogą nawet wróżyć z ręki. Na uczelni cała kadra tak biadoliła a de facto problem leży nie w sposobie rekrutacji a w tym, że za dużo osób przyjmują. Gdyby przyjmowali mniej to mieliby lepszy materiał - ale przyjmują ile się da bo mają od każdego studenta $$$. 

 

A matura ma sporo zalet: jest równa dla wszystkich, piszesz raz i możesz się przez neta rekrutować w całym kraju. Mój braciak musiał jeździć warszawa, poznań, wrocław. 

Zapomniałem to własnie dodać, ze uczelnie niech sie nie zajmuja grzebaniem przy maturach, ale radykalnie zmniejszą liczbę braci studenckiej. Panstwo powinno zaoszczedzone na liczbie studentów pieniadze przeznaczyć na tych, którzy sie dostali. Matura w pbecnym kształcie daje własnie równość, dostaje sie na uczelnie ten co ma głowe do nauki, a nie ten który ma czym posmarowac (egzaminy wstepne), albo kupic sobie wykształcenie.(np. w zakresie gotowania na gazie). Uczelnia wyzsza powinna byc nagrodą dla najlepszych uczniów, bez wzgledu na ich status społeczny i mozliwosci majatkowe rodziców.

 

Co do wolnego rynku- opinia właściciela forum ;)  zgadzam sie z nią.

 

Wolny rynek

Cóż to jest wolny rynek? to sytuacja gdzie Pan Zbysiu w bazarowej szczęce, ma konkurować z multimiliarderem na tych samych zasadach. Tak - nie ma z nim szans. Podobnie jak zwykły, porządny człowiek nie ma szans z gangiem obcinaczy palców. By nie doszło do masowej dekapitacji słabszych, wprowadzono policję - równoważy ona gigantyczną przewagę bandytów wobec zwykłego, nieuzbrojonego obywatela. Wolny rynek oznacza że niewidzialna ręka rynku dba o wszystko - wprowadźmy więc ją w kwestię społeczną. Napadli Cię? to się broń sam. Rynek to wyrówna - niemądre, prawda? ano właśnie. Wszyscy wiemy że nie miałbyś żadnych szans, ludzie by się zagryźli. A jeśli identycznie to samo jest między pracodawcą a pracownikiem - do tego się zachęca, pochwala. Pracownik nie ma socjalu, nie ma gwarantowanej pensji minimalnej (czyli umożliwiającej przetrwanie biologiczne) ma tylko strach przed głodem.[ i jak spłacic kolejną ratę kredytowego chomąto za klitkę w bloku, gdy deweloperka we współpracy z bankowcami popija szampana i wpierdala kawior- Esej] I to ma sprawić że pełen lęku człowiek, nagle jakimś cudem zacznie prosperować. Nie stać go nawet na sprawę sądową wobec pracodawcy, bo trzeba drukować pisma, jeździć do sądu - to kosztuje [dodatkowo strach przed spierdoleniem opinii w miescie u innych prywaciarzy, bo mają telefony, bo lubią upadlać tych, którzy dopominuja sie o godność, nie o Wyspy kanaryjskie, ale o pieniadze na wyprawke dla swoich dzieci - Esej]  A skąd ma wziąć pieniędze człowiek wyrzucony z pracy, bez socjalu i pomocy państwa? ano właśnie. To rozzuchwala pracodawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się dyskutować na tego typu tematy bo wiem, że do niektórych pewne rzeczy nigdy nie trafią. Wzorce ofiary zawsze dzielnie się bronią u obywateli, którzy głosują na socjalistyczne partie. Otóz taka ofiara MUSI mieć zapewnione pieniądze, mieszkanie, bezpłatne usługi bo jemu się to NALEŻY. Taka ofiara nie wie, że pieniądze, za które on ma coś za darmo zapewnione to jego własne pieniądze zainwestowane nie przez niego tylko przez pośrednika, przez którego przepada duży procent tych pieniędzy. Uczciwe zarabianie się nie opłaca bo ukradną dużą część zysków przez co nieuczciwy ma przewagę i oszukuje państwo na podatkach, wynajduje luki prawne żeby nagiąć je na swoją korzyść. Traci na tym pan Zdzisiu, który kupuje dwa razy drożej a jego to najbardziej pierdolnie po kieszeni. Wiele osób nie ma motywacji do roboty a ludzie godzą się na pensje minimalne i myślą, że to im coś da. Hehe da ale państwu bo mniej pieniędzy przejdzie pod stołem i pracownik dostanie mniej. Pracodawcy i tak to nie obchodzi, że musi zmniejszyć pensje tym co mają uczciwie więcej bo przynoszą firmie większy zysk. No chyba, że te firmy prowadzą debile i nie potrafią wyliczyć ile trzeba dać pracownikowi żeby się opłacało a pracownicy to debile bo godzą się na śmiesznie niskie pensje wierząc, że związki zawodowe działają w ich interesie. Taki chuj, działają prężnie w interesie ale swoim własnym przez co traci zwykły pracownik i pracodawca. Każdy ciągnie wózek w swoją stronę i nigdy to się nie uda. Wolny rynek nie ma takich problemów bo każdy myśli co mu się opłaca. Inni mogą przemyśleć co opłaca się reszcie i wspólnie można szukać jak ja mogę się odnaleźć na rynku i co mogę dać innym ludziom, rynkowi.

 

Esej obywatel wg partii konserwatywno liberalnej a taką ma Korwin jest chroniony przez policję i wojsko, na które idą podatki. Kara śmierci jest przywrócona żeby dbać o większy porządek. Bzdurne przepisy pousuwane po to żeby sądy były przejrzyste i budzące zaufanie. Kara śmierci opiera się na ochronie obywatela. Państwo broni jego interesu więc skoro bandyta ryzykował życie to teraz musi się do końca liczyć z tym, że w świetle prawa może je stracić (zaatakowany kiedy żył miał prawo do obrony własnej co mogłoby się nawet skończyć śmiercią bandyty). Już czaisz na czym polega wolny rynek w konserwatywno liberalnym państwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolny rynek wierzy np. mój kolega, który wpierdolił się w dwa kredyty we frankach szwajcarskich - w Polsce (inwestycja na przyszłość) i Irlandii (po co mam wynajmować, jak mogę płacić na swoje).

A' propos Forexów, bo ktoś na forum się tym podniecał. Ten sam mój kolega wpakował ostatnie 6 tys. zł na kurs, który uczyni go milionerem, w perspektywie 15 lat :)

Stawia go to tym samym w tej samej grupie, co odmawiających "nowennę pompejańską". A mówi, że jest przebudzony, a jego guru to buddyści :)

 

Zobaczcie jaki tu pseudonaukowy bełkot:

 
Filmik jednego z "guru", w którym, jak sam mówi, są same konkrety :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esej widać, że nie wiesz nic o ekonomii i prowadzeniu biznesu. Wolny rynek to nei powrót do XIX wieku bo jednak żyjemy w innej cywilizacji niż była wtedy i jesteśmy w stanie jako ludzkość zapewnić wszystkim ludziom godne życie tylko trzeba zbudować odpowiedni do tego system. Tylko wolny rynek może nim być a pomoc powinna być dla wszystkich taka sama - infrastruktura, policja, sprawiedliwe sądy. Dla najbiedniejszych ludzi niezdolnych do pracy minimalna pomoc, a tak to fundacje. Państwo powinno budować solidarność społeczną, empatię, altruizm a nie zabierać ludziom odpowiedzialność w tak podstawowej sprawie. Nic dziwnego, że nie rozwijamy się moralnie skoro państwo przejmuej całą odpowiedzialność.

Pensji minimalnej nie komentuję bo to jakiś głupi wymysł, który logicznie nie trzyma się kupy i można sobie wyobrazić jakie są tego konsekwencje. Czy pensja minimalna jest dobra czy zła? Jeśli dobra to dajmy 5 tys i po problemie. Państwo nie powinno się wtrącać między pracownika a pracodawcę i sprzedawcę a konsumenta. Powinno tylko pilnować żeby było uczciwie. A ludzie nie powinni się godzić na głodowe pensje i wtedy rynek faktycznie sam działa. Do tego jest potrzebne przebudzenie ludzi ale w socjalizmie nie jest to możliwe bo większość nie wychodzi wtedy ze strefy komfortu i zrzuca odpowiedzialność na państwo. To jest wina całego obedcnego syfu. Nie wolno dawać nikomu władzy i prawa do ustalania rynku z tego prostego powodu, że każda interwencja zaburza naturalny stan jak leki organizm. Socjalizm porównałbym do antybiotyku albo sterydów podawanych w chorobie. Coś tam tymczasowo w pewien sposób załagodzi ale przy okazji sieje spustoszenie w całości i powstają nowe skutki uboczne, z którymi walczy się innymi lekami. Wystarczyłoby usunąć przyczynę i wrócić do wolnego rynku ale socjaliści specjalnie robią to naokoło. Zresztą nic dziwnego, że żydzi promują socjalistyczną gospodarkę i stosują ją w USA i Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo, nie gorączkuj sie z tym zarzucaniem komus braku wiedzy, bo to ze ktos ma inne zdanie, nie oznacza jeszcze ze sie myli, tym bardziej, ze ja opieram sie nie na modelu teoretycznym obecnie, który proponują goldbergerowcy, a wiedzy historycznej dotyczacej stosunków gospodarczych dzisiaj i wczesniej. Nie odpowiedziałes na pytania- dlaczego powstał socjalizm? na co był odpowiedzią? Dlaczego ta ideologia w czasach wolnego rynku swieciła triumfy? Dlaczego uzyskała poparcie rzekomo zadowolonych robotników? Dlaczego Mycke promuje pracę dzieci? Czyje dzieci beda zapierdalać w fabryce po 14 godzin? Biznesmenów czy warstw biedniejszych? Co zrobic gdy pukasz od prywaciarza do prywaciarza i kazdy ci mówi 700 zł albo do widzenia? Skąd wziac pieniadze na własny biznes, jak nie z lichwiarskich kredytów niepolskich banków? Dlaczego po obnizce CIT przez rzad Millera pensje pracownicze nie drgnęły,a dopiero masowe wyjazdy spowodowały panikę w oczach prywaciarzy, ze nie bedzie komu zapierdalać? Dlaczego rzekomy konserwatysta Goldberg ps. Mycke proponuje sprowadzenie do Polski Chińczyków, a polski biznes proponuje Ukrainców, zapierdalajacych za pół stawki? Gdzie tutaj jest konserwatyzm i ochrona własnej kultury? Co z człowiekiem, któremu urwało ręke przy robocie i jego rodziną gdy nikt pod kosciołem nie chce mu wrzucic na tacę? Co gdy jego biedna rodzina nie może pomóc bo sama zapierdala za grosze i ledwo wiąże koniec z końcem?

 

wprowadzenie 5 tys.zł minimalnej- no cóż, na Zachodzie takie pensje mają np. Belgia i jakoś żyją tamtejsi biznesmeni :D  aktualnie Polski nie stać na takie regulacje i długo stać nie będzie, ale minimalna 2 tys. zł netto jest w zasiegu jak najbardziej- wystarczyć zobaczyć RMUA kto i ile zapierdala z miesięcznej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy obniżyć złodziejskie podatki.rozkraść i zlikwidować zus do końca.kogoś ujebać ze stanowiska.albo powiedzieć sory taki mamy klimat przecież bydło nic nie zrobi i powprowadzać prywatne ubezpieczenia i systemy emeryralne.mozna sobie pierdolic i wymieniać co zrobic i jak zrobić.politycy otym wiedzą to nie jest banda idiotów tylko sprytnych kolesi sterowanych z zewnątrz by jak najbardziej rozpierdolic nasz kraj.zainteresujcie sie technikami manipulacji a stwierdzicie ze mamy najlepszych specjalistów od nastroju na świecie.w korei północnej ludziom sie strachem narzuca myślenie.u nas szczesliwymi metodami ludzie sami sie jebia w dupe bez mydła

 

dobre masz pozycje.chomik dodany do zakładek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta goldbergerowcy... Czy to onet, czy jakieś miejsce dla katolickich oszołomów? :)

 

Opierasz się na wiedzy historycznej? No to powinieneś wiedzieć, że im bardziej wolny rynek tym większy rozwój i tym lepsze dobro konsumenta. Dawniej nie działało to tak jak działałoby dziś, poza tym ludzie zawsze będą kretynami i dlatego potrzebna jest silna władza jak np Pinochet. Wolny rynek w Chile jest dobrym przykładem tego, że to działa, chociaż i tam popełniono błędy. Ekonomicznie socjalizm w żaden sposób się nie broni dlatego piszę o wiedzy. Tak, wiem że są ekonomiści socjaliści ale to dlatego, że im się to opłaca. Patrz na to kto ma z czego zysk i po co tłucze Ci do głowy jakiś pogląd a nie będziesz już nigdy socjalistą.

 

"dlaczego powstał socjalizm?" - ponieważ ludzie chcieli zbudować utopię, zamiast doskonalić rynek i zwiększać solidarność społeczną wymyślili protezę w postaci socjalizmu po to żeby mogło powstać NWO. Socjalizm jest niezbędny dla NWO. Wolnym rynkiem nikt nie może rządzić, sterować. Socjalizm to naturalna konsekwencja demokracji. Skoro jest ktoś kto rządzi to on nie zrzeknie się władzy. Poza tym ludzie są w swojej masie głupi i łykają bajki socjalistów myśląc, że ktoś im coś da.

 

O promowaniu pracy dzieci przez Korwina nie słyszałem więc się do tego nie odniosę. To nie jest moje zdanie tylko ewentualnie Korwina a podejrzewam, że znów powiedział coś co zostało przekręcone.

 

"Co zrobic gdy pukasz od prywaciarza do prywaciarza i kazdy ci mówi 700 zł albo do widzenia?"

Nie ma tak żeby mówili 700 zł albo do widzenia. Ale jeśli tak to czy praca tego pracownika jest warta więcej? Jeśli faktycznie to żaden pracownik nie powinien się godzić na taką pensję a wtedy pracodawca musiałby dać 800. Dalej nikt by się nie zgodził? Pracodawca daje 1000 i ktoś już się zgadza - tak działa wolny rynek. Jeśli pracownicy zgadzają się na pracę za 700 zł to ci, którzy szukają pracy mogą mieć pretensje do pozostałych, którzy się zgodzili. Nikt im nie broni się zmówić ale oni boją się stracić jakąkolwiek pracę i nie chcą się solidaryzować. No przy takiej prymitywnej postawie społecznej wolny rynek ma swoje spore wady, które i tak są mniejsze od wad socjalizmu. Ale ta wada to prymitywizm ludzki a dzisiaj ludzie zaczynają się budzić.

 

"Skąd wziac pieniadze na własny biznes, jak nie z lichwiarskich kredytów niepolskich banków?"

To pytanie nie dotyczy sporu wolny rynek vs socjalizm więc nie będę na nie odpowiadał. To jest ogólny problem, który istnieje przecież i teraz w socjalizmie. Jest jeden plus Unii czyli dofinansowania na start dla biznesów i tego typu pomysły powinny zostać bo są dobre - oczywiście nie zawsze bo bardzo często takie pieniądze dostają ludzie, którzy nie powinni ale to już inna kwestia. Tylko, że te dofinansowania to kropla w morzu potrzeb a problem jest i teraz i będzie na wolnym rynku tylko, że jednak na wolnym rynku łatwiej będzie zarobić pieniądze i odłożyć na start. Można też wziąć kredyt i skalkulować tak żeby się zwrócił. Tak robią i tu jest potrzebna mądrość i spryt. Wolny rynek sprzyja głównie małym i średnim przedsiębiorstwom, na których rozruch nie potrzeba aż tylu pieniędzy i ci kreatywni i przedsiębiorczy ludzie nie będąc gnojeni przez państwo będą mogli uczciwie rywalizować. Ci, którzy nie mają predyspozycji do prowadzenia biznesu nie będą tego robić bo splajtują a dzisiaj mają układy, znajomości, ot tak jak w każdym socjalizmie tworzą niesprawiedliwość i nierówność.

 

"Dlaczego po obnizce CIT przez rzad Millera pensje pracownicze nie drgnęły,a dopiero masowe wyjazdy spowodowały panikę w oczach prywaciarzy, ze nie bedzie komu zapierdalać?"

Tu masz odpowiedź:

Państwo największe dochody czerpie kolejno z VAT (132 mld zł), akcyzy (61 mld zł) i podatku dochodowego od osób fizycznych (pracownicy, jednoosobowa działalność gospodarcza) – 42 mld zł. Wpływy od osób prawnych znajdują się dopiero na 4. miejscu i stanowią tylko 10% łącznych dochodów budżetu państwa. 5,4 mld zł płacone przez banki i inne instytucje finansowe to mniej niż 2% dochodów fiskusa.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-banki-placa-podatku-2502360.html

Celem obniżenia CIT nie był wzrost pensji i ta obniżka przyniosła zamierzony efekt: http://m.wyborcza.biz/Firma/1,116167,15334189,Jakie_firmy_tucza_polski_budzet__Miliardowe_wplywy.html co jest przykładem na to, że znów wolnorynkowa decyzja odniosła skutek (dziwne, że to zrobił rząd Millera).

 

"Dlaczego rzekomy konserwatysta Goldberg ps. Mycke proponuje sprowadzenie do Polski Chińczyków, a polski biznes proponuje Ukrainców, zapierdalajacych za pół stawki?"

Czuję się jakbym czytał komentarz na onecie :D Nie wiem dlaczego i czy Korwin tak proponuje więc nie będę na to odpowiadał. Ja nie głosuję już na Korwina bo zaczął mnie trochę wkurzać co nie zmienia faktu, że popieram wolny rynek i tak robi każdy kto przestaje być ofiarą i myśli samodzielnie.

 

"Co z człowiekiem, któremu urwało ręke przy robocie i jego rodziną gdy nikt pod kosciołem nie chce mu wrzucic na tacę? Co gdy jego biedna rodzina nie może pomóc bo sama zapierdala za grosze i ledwo wiąże koniec z końcem?"

A co TERAZ z tym człowiekiem? Dostanie tysiąc zł renty? Proszę Cię... To zawsze jest problem i żaden ustrój go nie wyeliminuje tak jak nie uleczy chorób i nie zlikwiduje psychopatów. To jedynie socjaliści chcą zbudować nierealną utopię, w której każdy ma dobrze a w efekcie wychodzi tak, że prawie wszyscy mają gorzej poza grupką ludzi z układami.

 

"wprowadzenie 5 tys.zł minimalnej- no cóż, na Zachodzie takie pensje mają np. Belgia i jakoś żyją tamtejsi biznesmeni :D  aktualnie Polski nie stać na takie regulacje i długo stać nie będzie, ale minimalna 2 tys. zł netto jest w zasiegu jak najbardziej- wystarczyć zobaczyć RMUA kto i ile zapierdala z miesięcznej pracy."

Jak to nie stać, przecież pensja minimalna jest dobra dla gospodarki Twoim zdaniem to powinna być jak największa :D Swoją drogą ile minimalnie zarabia piłkarz ekstraklasy? Dużo co nie? A słyszał ktoś o minimalnej pensji dla piłkarza? Słyszał ktoś o pensji minimalnej dla prawnika? Inżyniera? Nie? O proszę jaki psikus. Nie odniosłeś się w przypadku pensji minimalnej do płacenia pod stołem i do wyższych pensji reszty pracowników, które też trzeba podnieść żeby sprzątaczka nie zarabiała tyle samo co sekretarka i tyle samo co ktoś na wyższym stanowisku zarządzający grupą ludzi. Ale wyższa pensja minimalna opłaca się rządowi więc się o niej trąbi za pomocą związków zawodowych, które działają wbrew interesom pracowników i pracodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podzielę się swoimi przemyśleniami. Ja przez całe lata myślałem o tych systemach - co tu by było lepsze. Potem debatowałem, dyskutowałem, przekonywałem. Szukałem specjalnie argumentów, statystyk itepe. I powiem wam szczerze: to jest gówno i czas stracony. Prawda jest taka: żyjemy w takich okolicznościach w jakie nas rzucił los i w takich musimy sobie dawać radę. Można deliberować do końca świata, że gdyby byłoby inaczej to pewnie byłoby lepiej. Pewnie tak. Ale jest jak jest a nasza decyzyjność jest więcej niż marna. Zamiast utwierdzać się w tym w co i tak wierzymy, czy nie lepiej zacząć poprawiać własny los - w ramach tego co możemy zrobić. Taka analogia: to tak jakby inwalida cały czas debatował, jakby to było fajnie, gdyby miał sprawne nogi. Ale ich nie ma - więc albo może trwać w świecie wyobrażeń o wspaniałych nogach - albo zacząć ćwieczyć ręce i głowe. Tak to widzę. 

 

No i jeszcze cytat z niezmierzonej mądrości mojego ojca: "To nie ma znaczenia czy jest komuna, czy kapitalizm. Kto ma kasę - ten miał dobrze i za komuny i ma teraz. A kto był biedakiem, to tak samo nic nie mial wtedy jak i dzisiaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie mamy poglądy wpływa na nasze życie. Bycie socjalistą to wg mnie szkodliwe przekonanie, które sabotuje rozwój i jest w dodatku niemoralne w konsekwencjach. Bycie za całkowicie wolnym rynkiem to z kolei znów utopizm bo trzeba założyć, że solidarność społeczna zadziała perfekcyjnie. Socjalizm ją wypacza i zabija w ludziach. Ja jestem za wolnym rynkiem ale z pewnymi elementami pomocy dla najbardziej potrzebujących, podatek w formie niskiego VAT i bardzo niskiego dochodowego liniowego. W byciu liberałem jest jedna ważna rzecz wpływająca na całą psychikę a jest to wzięcie odpowiedzialności. Socjalizm to z mojego psychologicznego punktu widzenia nierozwiązany problem z odpowiedzialnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

"Ludzie uważają za niesprawiedliwe to, że człowiek
utrzymujący wielodzietną rodzinę dostaje takie samo
wynagrodzenie jak osoba samotna, która zarabia tylko
na siebie. Ale pytanie, które należy postawić w tym
wypadku brzmi: czy ty, jako indywidualna osoba,
jesteś zdecydowany płacić więcej za bochenek chleba,
jeśli ci powiedzą, że człowiek, który wypiekł ten chleb
ma sześcioro dzieci?"

 

Ludwig von Mises.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.