Skocz do zawartości

Zarabianie na studiach


deleteduser05

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Piszę do Was Bracia z problemem, może nie problemem, ale z pytaniem. Może wy podrzucicie mi jakąś poradę, i dzięki temu ruszę ze swoimi pomysłami wcześniej.

 

Chodzi o to, że chciałbym moja pasje zacząć monetyzować, albo budować podwaliny pod monetyzacje już teraz, bo życie nie zaczyna się w wieku 35 lat, tylko im wcześniej się za to zabiorę tym lepiej.

 

Jednakże studiuje aktualnie dziennie, co w pełni wyklucza jakikolwiek etat. Dlatego fajnie byloby coś zbudować, ale nie wiem sam od czego zacząć.

 

Moje umiejętności to głównie grafika, umiejętności promowania produktów w social mediach, budowania dużych profili od zera z dużym followingiem (np Instagram), i trochę kodowanie, z tych umiejętności które chciałbym zmonetyzowac. Dodatkowo ma dosyć dobry głos, i ponoć dobrze wychodzi mi to także w języku angielskim, więc z przekazywaniem wiedzy nie byłoby problemu jeśli wybrałbym taka drogę.

 

Co byście mi polecali? Chciałbym zacząć budować kapitał już teraz, żeby potem nie obudzić się z ręką w nocniku. Z góry dzięki Bracia. Mam umiejętności, ale nie do końca wiem jak je sprzedać, kiedy etat odpada ;)

 

Tez dużo w tym siedzę, więc nie mam już tak czystej głowy jeśli chodzi o myślenie nad tym. Liczę że może wasze świeże powietrze pozwoli coś fajnego wymyślić. 

 

Będę wdzięczny za wszystkie pomysły czy jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Niepowtarzalny napisał:

Może zacznij od założenia kanału na YT, możesz nagrywać poradniki dla początkujących, później wydać ebooka, ostatnio widziałem na YT streamera, który robił live i robił ludziom za free grafiki.

 

Ogarniam, ciekawy pomysł. Myślę nad kanałem w języku angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosłownie 5 kroków od miejsca, w którym jesteś, dlatego uważam, że mogę się dobrze wczuć w Twoje buty. Ja startowałem z tematem tworzenia stron internetowych od powiedzenia swoim znajomym o tym, że się tym zajmuję. Napisałem na swojej tablicy na Facebooku Post z ładną grafikę, że jeśli znają kogoś kto potrzebuje strony internetowej, niech uderzają do mnie. Chodziłem na różnego rodzaju spotkania biznesowe np we Wrocławiu są WFS Śniadania Biznesowe. Udzielałem się w organizacji studenckiej powiązanej z biznesem. Są np AISEC, SF BCC tam możne Ci wpaść sporo kontaktów do ciekawych i wpływowych ludzi.  I tam wpadały mi zlecenia. Na początku za darmo, potem zacząłem zarabiać. Reklama szeptana zaczęła działać. 

Kanał na YT to dobry pomysł, jeśli naprawdę się znasz na temacie. Jeśli nie do końca, po prostu tak Ci się wydaje to obawiam się, że internet twoją wiedzę zakwestionuje. 

Polecam przeczytanie książki: Zapytaj Garyego - Gary Vaynerchuk 

Jest idealna dla osób takich jak ty, które startują z biznesem/z karierą zwłaszcza w mediach. 

 

Edytowane przez WojtekBiznesmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Odezwij się do mnie na PW lub GG: 8010163. Aktualnie szukam kogoś o Twoich umiejętnościach - chciałbym tylko pogadać o szczegółach. Sam działam w branży, ale potrzebuje kogoś kto ogarnie moje projekty na FB/IG/YT - szczególnie targetowanie kampanii IG, więc jeśli masz konkretną wiedzę i chęci do działania to myślę, że możemy sobie pomóc :)

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.