Skocz do zawartości

Trza desktopa mi


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Trza mi kupić desktopa, moje wymagania to I5 (byle najtańszy), SSD 128GB, 4GB RAM, najchętniej markowy - niestety wszędzie dodają w zestawy albo grafę, albo dodatkowy dysk twardy, ciężko utrafić coś nowego. A może skorzystać z konfiguratora jakiegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sklep, ale właśnie komputronik, ceny z kosmosu. Co do zagranicy, za stówy bałbym sie w takie coś bawić - bo to łącznie za mała kwota by coś dużego ugrać.

Ten mi się bardzo spodobał http://allegro.pl/show_item.php?item=4959441162&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62   napisałem do nich czy nie można wymienić HDD seryjnego na SSD i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej sprowadzać sprzęt z zagranicy? Jak tak zawsze robię, czesto wychodzi sporo taniej. Tak np. kupiłem laptopa dla mojej matki w Niemczech.

 

W tym wypadku nie Vincencie. Marek potrzebuję tu okrojonego kadłubka z dobrym serwisem, a Ty mówisz o gotowych produktach. Jak mu ram nie zatrybi z płytą, nie będzie gonił do Niemiec na ten przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie jestem w trakcie budowania zestawu na I7. Konfiguratory są o kant 'D' potłuc. Najlepiej zbudować wszystko samemu.

Kolejność konfigurowania sprzętu:
1. Procesor - od tego wychodzisz - jak chcesz i5 to już masz jakiś start
2. Płyta główna - dobierasz taka płytę, która ma socket pasujący do procesora (przykładowe sockety: AM3+, 1150 itd). Na co zwrócić uwagę: standardy SATA3 i USB3.0 - koniecznie! i ewentualnie wspieranie CrossFireX/SLI
3. RAM - dobierasz taki jaki obsługuje płyta główna. Najlepiej patrzeć na oficjalnej stronie producenta płyty jakie dana płyta wspiera pamięci RAM.
4. Grafika - najpierw decyzja czy wybierasz chipset AMD czy NVIDIA. Potem czy chcesz inwestować odpowiednio w CrossFireX / SLI. Potem wybierasz producenta płyty (EVGA, MSI, ASUS, PALIT, GAINWARD, SAPPHIRE, ZOTAC, itp) Potem wybierasz jaką pamięć ma mieć karta 2048/4096. Tu warto się zastanowić jakiego będziesz używał monitora/monitorów, czy karta pociągnie rozdzielczość na monitorze?
5. Zasilacz - na tym nie warto oszczędzać, kiepski zasilacz = spalony komp za parę tysi. Polecane marki: be quiet!, thermaltake, Corsair, Antec, Chieftec, XFX, OCZ, lub polski MODECOM. Dobierasz sumując cały pobór mocy i dodając bufor/naddatek 50-100W dla bezpieczeństwa, lub ewentualnej przyszłej rozbudowy.
6. Chłodzenie procka - najważniejsze, żeby wybrać takie, jakie się zmieści w przyszłej obudowie. 
7. Obudowa - na co warto zwrócić uwagę: szerokość w cm (czy wejdzie chłodzenie procesora), standard mocowań pod płyty główne - najczęstszy jest ATX i taki rozmiar ma 80-90% płyt na rynku
8. Dyski: SSD - jako partycja na system i najczęściej używane programy lub gry (tu polecam np INTEL 120 GB SSDC2CW120A310) + do tego można wstawić jakiś duży HDD 1-2 TB jako magazyn na dane. 
9. Peryferia - DVD/BluRay, Klawiatury, myszy i inne ciulostwo.

BTW - Jaki masz budżet?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet powiedzmy do 2500zł, ale to nie dla mnie sprzęt, tylko do biurowych zastosowań - więc HDD nie musi być a grafa zintegrowana. I te gotowe zestawy mi pasują, tylko problem jest taki że mają HDD które jest w tym przypadku zbędny, oraz hujowe zasilacze niestety. Myślę że przytulę tego lenovo, dokupię SSD i zasilacz, wyjdzie i tak dość tanio, a HDD opchnę albo sobie wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Marek. Jak możesz to z kupnem SSD się wstrzymaj. Podobno koło maja/czerwca mają spaść ceny.
Procesor opłaca się kupować po premierze Intel Skylake - koło połowy 2015.

Kartę graficzną - jak tylko nVidia lub AMD wypuszczą nowe modele, czyli najwcześniej chyba gdzieś w kwietniu.

 

Jest masakryczny zastój na rynku obecnie. Jedyne co się w miarę opłaca teraz kupić to zasilacz. A w tym temacie to celuj w coś z certyfikatem 80plus gold lub 80plus silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brzytwa, ale już kupiłem della jakiego chciałem - szkoda że w X-kom trochę sobie w huja lecą. Zamówiłem acera, przyjęli, później dzwonią że nie mają bo coś tam coś tam. Ok, mówię więc do gościa żeby wyszukał mi coś z I5, SSD i siódemką, to mnie nakręcał bym kupił zwykły komp i dokupił osobno SSD a później się chyba w tym grzebał, mówię że nie - wysłał mi więc ofertę. Patrzę i widzę, że obok jest to samo 100 złotych tańsze. Niekompetentna obsługa trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.