Skocz do zawartości

Gdyby nie było karmy


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem pytania jeśli mam być szczery, możesz dokładniej?

Chodzi mi o to, że niektórzy siłą zdobywają to, czego chcą. W dupie mają to, co rozumiemy jako moralność. Mówi się, że prędzej czy później i im przychodzi za to zapłacić (karma?). Jednak ludzie wierzący tylko w "siłę" (choćby politycy, ale nie tylko) żyją "tu i teraz" i nie liczą się z konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ze sterydami  - na chwilę dadzą efekt, a później zniszczą zdrowie. Karma jest bardziej rozciągnięta w czasie - więc kto wie, może wczorajsi pełni pychy i siły, butni zdobywcy, dziś są powykręcanymi kalekami z patologicznych rodzin, wyjący co noc z upokorzenia i bólu?

 

To ja wybieram kalistenikę i powolny rozwój :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ze sterydami  - na chwilę dadzą efekt, a później zniszczą zdrowie. Karma jest bardziej rozciągnięta w czasie - więc kto wie, może wczorajsi pełni pychy i siły, butni zdobywcy, dziś są powykręcanymi kalekami z patologicznych rodzin, wyjący co noc z upokorzenia i bólu?

 

To ja wybieram kalistenikę i powolny rozwój :)

Masz rację, ale łatwizna kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że niektórzy siłą zdobywają to, czego chcą. W dupie mają to, co rozumiemy jako moralność. Mówi się, że prędzej czy później i im przychodzi za to zapłacić (karma?). Jednak ludzie wierzący tylko w "siłę" (choćby politycy, ale nie tylko) żyją "tu i teraz" i nie liczą się z konsekwencjami.

 

Bez hamulców?

Znaczy z dziewczynami/kobietami chcesz gadać?

Zasuwaj na rezerwat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez hamulców?

Znaczy z dziewczynami/kobietami chcesz gadać?

Zasuwaj na rezerwat ;-)

W tym temacie nie chodziło mi o dziewczyny, ale o chrzanienie moralności w takim sensie, że skoro np. inni bez skrupułów kradną, to i ja będę to robił. Nota bene z dziewczynami da się gadać, jeśli wyłączysz podtekst seksualny, przecież i tak nie bzykniesz każdej :)

 

Można tez wybrac zdobywanie wszystkiego siła, ale przy okazji nie krzywdzac nie potrzebnie innych

Nie wiem, czy tak się da. Można co najwyżej unikać krzywdzenia, w naszym rozumieniu, biednych ludzi. Ale ponoć to na biednych, a nie na bogatych, najlepiej się kradnie - zobacz Tusek i spółka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach za złodziejstwo obcinają ręke, także jakies konsekwencje sa. Kurwa też może sie zarazić i umrzeć, konsekwencje ruchania sie bez gum. Tylko księża się ostali, na nich też sie znajdzie aczkolwiek nie jestem od wytykania innym dlaczego robią badz żyją w taki sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość księży to płotki. Niższe szczeble osranej drabiny. Tylko Ci na topie hierarchii mogą mieć w dupie większość ziemskich rzeczy. Cała reszta ma się giąć w ukłonach i lizać rowy tym wyżej od siebie.
Nie zazdroszczę takiego losu. W końcu, ci co są na górze też kiedyś byli na niższych szczeblach i musieli się pochylać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach za złodziejstwo obcinają ręke, także jakies konsekwencje sa. Kurwa też może sie zarazić i umrzeć, konsekwencje ruchania sie bez gum. Tylko księża się ostali, na nich też sie znajdzie aczkolwiek nie jestem od wytykania innym dlaczego robią badz żyją w taki sposób

"Tym chata bogata co ukradnie tata." Słyszałeś kiedyś to przysłowie?

 

Jak na mój gust gdyby karma istniała to przynajmniej kilku ze znanych mi gnojków miałoby problemy. A tymczasem te ścierwa żyją sobie na dobrym poziomie w dodatku całkiem często darzy się ich szacunkiem.

O dupę roztrzaść taki interes. A w te całe pogrobowe historie ni huhu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.