Skocz do zawartości

Notatnik Transerfera


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne :)

  • Czy Transerfing to system dla mnie?
    Wszystkie systemy tego typu mówią zasadniczo o tym samym, tylko innym językiem, z naciskiem w różnych miejscach. Albo spodoba Ci się narracja tego „treningu”, albo nie.
  • Czy da się Transerfing pogodzić wyznawaną religią?
    Tak i Nie. Łatwiej ma osoba, która nie wyznaje żadnej religii.
  • Ile trwa nauka Transerfingu?
    Całe życie. A pierwszy etap – zapoznawczy, zależy od indywidualnych predyspozycji, może to być miesiąc, a może rok lub dwa lata.
  • Od czego zacząć stosowanie Transerfing-u?
    Od czego Ci będzie wygodnie. Jak już zaczniesz, nie przestawaj.
  • Która rada jest najistotniejsza?
    Działaj, ale przy tym bądź elastyczny w tym działaniu. Cała reszta to usuwanie tarcia i stwarzanie sprzyjających okoliczności.
  • Co czytać i w jakiej kolejności?
    Obojętnie, choć dobrze jest kierować
    się numerycznością. Moim zdaniem absolutna podstawa to tomy 1-3 + tom 9 (10). Kompleksowy skład to tomy 1-5 + tom 9 (10). Tomy 6-8 są raczej dodatkiem, gdzie 6 jest uzupełnieniem, a 7-8 to relacje z forum rosyjskiego. Tom 9 (10) raczej nie wskazany dla początkujących osób, choć w pewien sposób stanowi zamkniętą całość.
  • Wiara w Transerfing. Jest potrzebna?
    Potrzebujesz wiary w siebie. TR musisz po prostu praktykować.
  • Znalazłem wiele sprzeczności – co z nimi zrobić?
    Wykorzystaj! Teoria to nie praktyka. Idea to nie rzeczywistość. Ucz się dalej.
  •  Dlaczego nie ma efektów, co robię źle?
    Zastanów się, czy działasz wystarczająco dużo oraz czy wszystko dobrze zrozumiałeś. Czasem jest za wcześnie na efekty. Bądź optymistycznym realistą, całe lata utrwalałeś się w jakimś życiu, to musi minąć trochę czasu, aby efekt się odbił w zwierciadle. Skup się na osiągnięciu sukcesu w zmianie sposobu myślenia. Jeśli przerabiasz zbyt wiele rzeczy na raz to z części zrezygnuj.
  • Co tak naprawdę jest możliwe?
    Dobre samopoczucie i dotarcie do miejsca, które znajduje się za horyzontem. Nie masz ochoty sprawdzić co tam się znajduje?
  • Co osiągnę stosując Transerfing?
    Więcej niż myślisz, że możesz.
  • Czym jest siła zamiaru?
    W zasadzie mamy dwa rodzaje zamiarów, w obydwu przypadkach siłą sprawczą jest energia psychiczna. W Transerfingu przyjmujemy, że koreluje ona z oddziaływaniem na przestrzeń wariantów. Kiedy w tym świecie kierujesz swoimi myślami, w „tamtym” (przestrzeni wariantów) tworzy się analogiczna siła, z tym, że działa już ona bez twojego fizycznego udziału. Jest to zamiar zewnętrzny. Nie należy również zaniedbywać zamiaru wewnętrznego na który składają się twoje działania nakierowane nie tylko na myśli, ale też na materialną stronę osiągania celu.
  • Czym jest energetyka?
    W psychologii mówi się o poczuciu własnej wartości (nie mylić z ważnością), siłe do działania i epatowanie pozytywnymi sygnałami. W Rzeczywistości Transerfera mechanizmy te sięgają o wiele dalej, dając Ci możliwość poruszania się w wyznaczonym przez siebie kierunku.
  • Co robić kiedy nie znam swoich celów – swoich „drzwi”?
    Ucz się. Szczególnie tego jak wyznaczać cele. Skup się na poznawaniu siebie i wszystkiego za co się weźmiesz, zaczynając od małych działań.
  • Jak znaleźć pracę lub/i jaką wybrać?
    Jeśli nie ma nic na twoją miarę w pobliżu, po prostu znajdź coś na teraz, aby być zabezpieczonym i szukaj dalej. Jeśli upragniona praca wydaje Ci się zbyt odległa od twojej osoby, to szukaj drogi, aby to zmienić. Wszystko się uda jeśli sobie tak postanowisz.
  • Jak zdobyć bogactwo przy pomocy TR?
    Oczyść zamiar. Sposoby na to masz właśnie w książkach TR.
  • Jak zdobyć partnera życiowego?
    Bądź odpowiednim partnerem życiowym, komplementarna część sama się znajdzie.
  • Jak uwieść konkretną osobę?
    Pragnienie posiadania to szkodliwa iluzja. Płyń z prądem, bądź sobą, doceniaj obecność tych na których Ci zależy. Nie zamieniaj swoich szlachetnych uczuć w pożądanie. Po za tym otwórz się na świat i na rozmaite relacje. Nie ma jednej właściwej drogi do szczęścia. Lecz jeśli mimo wszystko Ci zależy. To pogódź się z porażką i działaj.
  • Inni ludzie. Co z nimi?
    W 99% grają. Korzystaj ze świadomości obserwatora i też graj. Rób to jak najlepiej!
  • Dlaczego na forach jest tak niska frekwencja i/lub słaba atmosfera?
    Ci którzy stosują Transerfing dobrze – są pochłonięci swoimi sprawami. Osobiście polecam prowadzenie dziennika, bloga, zamiast uczestniczenia w forum. Ono samo w sobie jest po prostu wahadłem, które próbuje Cię wciągnąć. Jeśli nie masz konkretnej sprawy to unikaj kontaktów z forami, a także innymi stronami opartymi o komentowanie.
    Źródło: http://notatnik-tr.blogspot.com/2014/07/transerfing-rzeczywistosci-faq.html
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Otaczający transerfera świat „nagina się”, „kłaniając się” mu i dopasowując do jego oczekiwań. " (z jakiejś strony o tym)

Steve Jobs jak był młody i wrócił z Indii to nauczył się też jakiegoś naginania rzeczywistości. Za przykład naginania podał coś takiego: jak jechał z dziewczyną samochodem to dał jej kierować, choć nie potrafiła, położyć na niej nogi i poszedł spać.

 

"Ci którzy stosują Transerfing dobrze – są pochłonięci swoimi sprawami. Osobiście polecam prowadzenie dziennika, bloga, zamiast uczestniczenia w forum. Ono samo w sobie jest po prostu wahadłem, które próbuje Cię wciągnąć. Jeśli nie masz konkretnej sprawy to unikaj kontaktów z forami, a także innymi stronami opartymi o komentowanie."

 

:D

 

Na pierwszy rzut oka transfering to dla mnie jakby taka kolejna forma wierzeń, która poprzez swoje pojęcia doprowadza do tego, że człowiek rezygnuje z bierności. On ma rzucić kamień, a resztą zajmą się "prawa Wszechświata" czy Bóg, a on niczym się nie martwi. A za jedynie martwienie się uważa zajmowanie się problemami zanim one w nas uderzą.

 

 

Jak wpadną do mnie te książki, to je przeczytam, choć trochę ich jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trnaserfingu chodzi m.in. o synchroniczności, i doskonalenie umiejętności ich wykorzystywania według własnej woli. Jest parę praw z psychologii społecznej ubrane w otoczkę ezo, oraz wytrychów na lepsze samopoczucie.

 

Książki są w pdf na internetach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transerfing bardzo dużo zaczerpnął z DEIR - ogólnie uważam go za bardzo wysoką wiedzę, na pewno nie dla każdego. To już nie jest proste pozytywne myślenie Murphy,ego, tylko konkretna wiedza. Zmiana nawet z tą wiedzą, w większości przypadków musi potrwać lata - nie da się zmienić ot tak starych wzorców, albo ja takich ludzi nie spotkałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transerfing bardzo dużo zaczerpnął z DEIR - ogólnie uważam go za bardzo wysoką wiedzę, na pewno nie dla każdego. To już nie jest proste pozytywne myślenie Murphy,ego, tylko konkretna wiedza. Zmiana nawet z tą wiedzą, w większości przypadków musi potrwać lata - nie da się zmienić ot tak starych wzorców, albo ja takich ludzi nie spotkałem. 

 

Otoczka ezo jest po to żeby uatrakcyjnić produkt.

 

Każda zmiana/działanie w określonym kierunku wymaga pracy.

Żadna przemiana nie berze się z powietrza, a jeżeli tak ludzie myślą to jest tylko myślenie życzeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.