Skocz do zawartości

Kampania społeczna: "Nie odkładaj macierzyństwa na potem".


poduszka

Rekomendowane odpowiedzi

Bloody, całe forum już wie, że nie chcesz mieć dzieci. Nawet ja, choć jestem tutaj od... kilku dni? :D

I nie to jest problemem, problemem jest to, że masz jakąś dziwną misję udowadniania całemu światu jak bardzo tego nie chcesz, jak pewna jesteś tej decyzji i jak świetnie się z tym czujesz, że czujesz się przy tym kobieco etc. Mam jednak "obawę", że za tymi krzykliwymi zapewnieniami kryje się jakiś kompleks. Gdyby tak nie było, to po prostu wrzuciłabyś na luz i nie przejmowałabyś się tym, że ktoś napisze "bo każda kobieta chce". Co chcesz udowodnić całemu światu? I po co? Możesz nie chcieć i koniec tematu, pewna siebie kobieta nie drążyłaby tak tego tematu. Tak mi się w każdym razie wydaje.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Jestem już dorosła i moja nienawiśc do dzieci rośnie proporcjonalnie wraz z wiekiem.

Po 2. I tak sie ciesze że głównym argumentem nie jest płeć, tylko wiek.

Po 3. Wkurza mnie gdy inni mi wmawiają, że wiedzą lepiej niż ja co w życiu będę chciała, czy założe rodzine czy nie.

Przeciez zakonnice dzieci nie mają (większość) i nikt im nie wmawia "dorośniesz to ci się zachce"

Po 4. Tymi innymi są głównie faceci a ich jedynym argumentem jest to, że jestem kobietą. No bo "każda chce".

Apeluje, wy NIE ZNACIE WASZYCH ROZMÓWCÓW, NIE WIECIE CZEGO CHCĄ, JAKIE SA ICH PRZEŻYCIA. WIĘC NIE WMAWIAJCIE IM, ŻE WIECIE LEPIEJ OD NICH SAMYCH, CZY BĘDĄ MIELI RODZINY CZY NIE.

Jeśli napiszę

"Nigdy nie wskoczę do wulkanu"

Masz 100% pewność że tego nie zrobię.

Jeśli napiszę

"Nigdy nie prześpię się z obcym gościem w klubie w kiblu"

Masz wtedy 100% pewność, że tego nie zrobię

Jeśli napiszę

"Nigdy nie wezmę ślubu i nie urodze dziecka"

Masz 100% pewność... że to jednak zrobię.

No WTF?

Skad u was ta pewność? Pewność do kwadratu?

Jako oczywista oczywistość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.