Skocz do zawartości

Facebook'owe grupy wsparcia.


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem bracia!

 

Pomyślałem że dobrze byłoby podnieść temat grup wsparcia na twarzoksiążce.

Zamiast wspierać są one wg mnie wylęgarnią zepsucia, przyzwolenia społecznego na bycie wręcz złym człowiekiem oraz siedliskiem w zdecydowanej większości pań aniżeli mężczyzn.

Cóż to za grupy?

Wędrując fejsem natknąłem się na jedną z nich, kolejne zostały wspomniane w tej pierwszej, content bardzo mnie zaciekawił więc dołączałem kolejnych. Mówię tu bezpośrednio o grupach takich jak:

- Narcystyczne Borderline;

- Zdrowa Głowa- rozmowy, dyskusje, wymiana doświadczeń;

- Grupa wsparcia: Depresja, CHAD, Fobia, DDA, DDD, Borderline, Nerwica, itd;

Oczywiście zdaję sobie sprawę po samych nazwach grup dla jakich odbiorców zostały one stworzone.

Bezdyskusyjnie mają prawo być na nich osoby chore, zaburzone oraz szukające pomocy. To tyle na wstępie.

 

Dzięki Ci Panie że trafiłem w te miejsca już zaznajomiony z treściami forum i przeorany doświadczeniami z borderami, pijawkami emocjonalnymi czy kobiecymi gierkami, w przeciwnym razie istniałaby spora szansa że ulegałbym emocjonalnym trendom tych miejsc i lasował sobie mózg.

Do napisania tu skłonił mnie post faceta - Pan ewidentnie szukał pomocy, nieszczęśliwy, żona utyla mu 30kg, praca i utrzymanie domu tylko na jego głowie, miał dość.

Rozpętał sie zmasowany kobiecy atak na jego post. Ponad 100 komentarzy, 95 od kobiet, wszystkie obarczające winą (pośrednio lub bezpośrednio) autora wątku. Ze to jego wina bo nie rozmawiają, jak to on ją kocha że mu to przeszkadza i tak dalej, każdy taki atakujący komentarz oczywiście wielokrotnie zalajkowany, facet przeszedł od razu do obrony, zalany falą hejtu...

Piszę braciom o tych miejscach i zachęcam do zaznajomienia się z tematyką owych miejsc gdyż:

- Są to grupy bardzo liczne, od kilku do nawet kilkunastu tysięcy członków;

- Ukazują one nawet po odfiltrowaniu spamu od osób faktycznie zaburzonych, że większość zachowań krzywdzących bliźniego jest w takich środowiskach całkowicie dozwolona, nie ma tam zwykle mowy o krytykowaniu zdrad czy oszustw;

- Zdecydowana większość członków grup to kobiety;

- Sporo członków tych grup to z pozoru normalni ludzie, z postami z wycieczek, szczęśliwi i uśmiechnięci;

- Psychologia tłumu i magia internetu sprawiają że nawet najbardziej idiotyczny post z chorą treścią jest tam traktowany poważnie - wprowadzona jest sztuczna równość;

- Moderacja tam leży, grupy swój cel mają tylko na pozór, nie są kierowane w stronę pomocy czy ukojenia emocjonalnego;

- Wielu mężczyzn tam przebywających faktycznie szuka pomocy - dostają zaś w zamian krytykę, atak i jeszcze wiecej rozterek niż przed podzieleniem sie problemem.

 

Moje prywatne wnioski:

- Przydane w życiu może być członkostwo w takiej grupie, można sprawdzić czy potencjalna kandydatka na naszą chwilową bądź stalą partnerkę nie należy przypadkiem do takiej grupy- a jeśli tak to jaka jest jej aktywność;

- Obserwowanie takich miejsc to solidna dawka otrzeźwienia, nie reprezentują może one wszelkich trendów, jednakże uświadamiają jak duże mają Polacy (częściej w tych grupach Polki) problemy z psychiką i równowagą emocjonalną oraz że wcale nie są to małe grupki ludzi;

 

Dajcie znać co o tym myślicie,

 

Pozdrawiam, 

Exile.

 

 

 

Edytowane przez Exile
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by napiętnować ten proceder robiąc zrzuty tamtejszym postom i wybrać wisienki z komentarzy. Nie wiem czy można używać np. nazwisk i awatarów jeśli grupy są zamknięte ale same komentarze na pewno warto jakoś ładnie wypunktować. Aż dziw, że są ludzie, którzy własnym imieniem i nazwiskiem firmują takie zachowania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB jest obecnie narzędziem inwigilacji, nic tam bym nie zamieszczał i się do żadnych grup wsparcia nie przyłączał, bo może to być wykorzystywane przeciw mnie np. w pracy, czy zwykłej sprawie w sądzie...

Konta na FB nie mam, jak również na żadnym innym medium społecznościowym.

 

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na grupie kupna sprzedaży, w sumie raz udało mi się coś sprzedać. Reszta to spam. Chcąc coś kupić, mało kto daje opis czy cenę. Z byle powodu robią gównoburzę. 

 

Więc te grupy wsparcia dla osób które mają szlachta nie pracuje itd są absolutnie stratą czasu i energii. Już parę razy doradzałem co robić by nie dać się oszukać na kupnie/sprzedaży, jak grochem o ścianę. Nie warto tam pomagać ani się udzielać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.