Jump to content

Thomas Campbell - Czy Żyjemy w Wirtualnej Rzeczywistości?


Recommended Posts

Cześć,

Dawno nic nie dodawałem. Ostatnio trafiłem na (moim zdaniem) bardzo ciekawy filmik (dwuczęściowy), odnośnie natury rzeczywistości. 

Thomas Campbell stara się przedstawić swój wgląd na otaczającą nas rzeczywistość. Jest to tym bardziej ciekawe, że Pan ten jest fizykiem z wykształcenia.

Niby "nic nowego" dla osób zajmujących się ezoteryką, ale nabiera to nowego spojrzenia dla "twardych materialistów", kiedy sprawy duchowe tłumaczone są przez naukowca. 

Polecam :) 

 

Część 1

 

 

Część 2

 

Link to post
Share on other sites

Fizyka "dotychczasowa" ma tą główną zaletę, że ma zastosowania w inżynierii szeroko pojętej - jest praktyczna (fizyka kwantowa, materiałoznawstwo, fale itd.). Dopóki z teorii ezoterycznych nie będzie się dało zbudować czegoś głębszego, praktycznego, to może sobie być sama przez się. Nauka opiera się na tym czy jest praktyczna - lepiej być inżynierem czegoś niż fizykiem, biologiem, geografem itd. 

Moim skromnym zdaniem - dopóki wierzenia,nieważne czy religijne, czy ezoteryczne, nie odciągają człowieka od spraw tego świata w pełni, nie są usprawiedliwieniem przez nicnierobieniem, a one same w sobie są napędem danego człowieka, to nie mam nic do tego czy ktoś w coś wierzy - tym lepiej w takiej sytuacji, że poczuwa sens istnienia w tym świecie. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.