Skocz do zawartości

Kościół Katolicki- przyjaciel czy wróg we współczesnym świecie?


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, lukasz11 napisał:

zupelnie nie masz pojecia o czym mowisz

Zaprzeczenie. Pierwsza reakcja na bolesna prawdę.

Kolejnymi będą:

- gniew (kurwa mać! a to gnoje!)
- negocjacje (a może nie cała instytucja jest do dupy, tylko kilka czarnych owiec...)

- depresja (dałem się oszukać... jak zwykle)

- akceptacja (i normalne życie)

 

Twoje reakcje są podręcznikowe. Zarówno na rozstanie z żoną, jak na temat poruszony powyżej. Psychologiczne mechanizmy obronne, opisane przez Freuda, następnie przez jego córkę, Annę. Poczytaj, może pomoże Ci to przejść przez te trudne dla Ciebie chwile.


PS

Uwzględniając historię Twojego małżeństwa, pomyśl przez chwilę, czy aby na pewno masz predyspozycje, żeby tu swoje mądrości głosić.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adams napisał:

Zaprzeczenie. Pierwsza reakcja na bolesna prawdę.

Kolejnymi będą:

- gniew (kurwa mać! a to gnoje!)
- negocjacje (a może nie cała instytucja jest do dupy, tylko kilka czarnych owiec...)

- depresja (dałem się oszukać... jak zwykle)

- akceptacja (i normalne życie)

 

Twoje reakcje są podręcznikowe. Zarówno na rozstanie z żoną, jak na temat poruszony powyżej. Psychologiczne mechanizmy obronne, opisane przez Freuda, następnie przez jego córkę, Annę. Poczytaj, może pomoże Ci to przejść przez te trudne dla Ciebie chwile.


PS

Uwzględniając historię Twojego małżeństwa, pomyśl przez chwilę, czy aby na pewno masz predyspozycje, żeby tu swoje mądrości głosić.

Aaa rozumiem, ze u Ciebie jest wylacznosc na prawde. Jak tak to przepraszam i zamieniam sie w sluch. Tak czytam twoj wpis i mysle sobie czy on nie umie czytac ze zrozumieniem czy jak, czy czyta tylko to co mu pasuje a reszte spuszcza w klozecie czy jak. Sam nie wiem o czym on mowi. Gdzie u mnie widzisz jakis gniew i inne rzeczy ktore wymieniales.? Mnie nie interesuje twoja reakcja ani moja ani nikogo. To forum dla mezczyzn gdzie mozna swobodnie wyrazac mysli a nie jakas psychoterapia. A moze to jest forum dla psychologow, moze jest jakas linia partii od ktorej nie mozna odbiegac? co? Jest linia partii? Nie napewno nie ma bo wtedy forum by sie stalo sekta jak kosciol katolicki. A tego przeciez bys nie chcial napewno.

 

przez jakie to ja niby ciezkie chwile przechodze czlowieku jak ja mam juz nowa zone i inne dzieci z nia. o jakich ciezkich chwilach bredzisz ? 

 

 

jakie rozstanie z zona? ty do mnie nie gadasz jak facet tylko jakbys wlasnie byl moja byla zona. gadaj do mnie jak facet. dyskusja miedzy mezczyznami polega na wymianie argumentow a tys sie uczepil jednego zdania i wyjezdzasz mi z tym Freudem. W dupie mam tego Freuda. Mysle sobie co chce i tak tez mowie. Ten twoj Freud podobno umarl na raka gardla czy jakos tak. Rak mu zezarl caly jezyk, z twarzy wydobywal sie taki smrod ze rodzina nie mogla sie do niego zblizyc wiec umieral w samotnosci. Ciekawe dlaczego akurat rak zezarl mu jezyk? To powiedz, dlaczego akurat jezyk. Czemy nie ucho albo dupa tylko akurat jezyk ??

 

zeby przejsc historie mojego malzenstwa jak to ladnie okresliles to trzeba miec wielkie jaja. Wielkie jaja, odwage i charakter. A w twoich slowach to wyczuwam tylko pogarde dla mojej skromniutkiej osoby za to ze jak przypuszczam uwazasz zoneczka mnie zostawila wiec jestem zalosny w twoich oczach i sobie z czyms tam niby nie radze. Nie mam racji? Tak pewnie myslisz. Ale nie doczytales wlasnie bo czytasz nie uwaznie ze to ja zwialem od niej. Ale jak jestes zainteresowany to dam ci do niej telefon. Zadzwon sobie. Cos czuje ze bylbys swietnym partnerem dla niej 😀

 

Co do predyspozycji to mam je z pewnoscia wieksze niz ty bo nie zamykam sie w zadnym temacie na klucz i nie polykam klucza. 

 

Jak uslyszalem o tych predyspozycjach to od razu przypomniala mi sie babciunia mojej wybranki jak mawiala ze nie moze zniesc tych moich teorii. Ja sobie moge glosic madrosci jakie chce a ktos moze sie zgadzac lub nie, sluchac albo nie. Ale jesli to jest forum dla wielbicieli teorii dziadka Freuda i moje poglady nie pasuja do lini partii to rzeczywiscie nie mam predyspozycji. Swoja droga co to za pedalskie slowo jest. Predyspozycje do czegos ? 

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz11 napisał:

gadaj do mnie jak facet.

OK.

Dałeś się wydymać jak dziecko i robisz straszne błędy w swoich emocjonalnych postach. Wpisujesz się w schemat osoby dorosłej funkcjonującej na poziomie umysłowym 12-latka.
Dostałeś paczkę wiedzy i Twoja brocha, co z nią zrobisz. A teraz polecam Ci protokół WY. Bez odbioru.


 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adams napisał:

OK.

Dałeś się wydymać jak dziecko i robisz straszne błędy w swoich emocjonalnych postach. Wpisujesz się w schemat osoby dorosłej funkcjonującej na poziomie umysłowym 12-latka.
Dostałeś paczkę wiedzy i Twoja brocha, co z nią zrobisz. A teraz polecam Ci protokół WY. Bez odbioru.


 

 

 

 

Z paczka wiedzy od Ciebie to moze wskocze na poziom intelektu 14 latka.  😀bez odbioru? paczka wiedzy? co to za teksty sa w ogole ? 😂peknac ze smiechu mozna. Pamietaj, gniew to pierwsza reakcja obronna na bolesna prawde 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.