Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Edwin

Zalanie sąsiadki z dołu

Recommended Posts

Panowie, moja Mama mieszka w bloku i wskutek pęknięcia złączki od zimnej wody został zalany sufit sąsiadki z dołu. Powstała niezbyt duża plama, ale sufit u niej wymaga przemalowania i w zasadzie szkoda naprawiona.

 

Koszt takiej naprawy wraz z robocizną wyceniałbym na jakieś 150 zł.

 

Mieszkanie Mamy jest ubezpieczone, jest też OC od takich zdarzeń. Zastanawiam się tylko co będzie bardziej opłacalne - zgłoszenie ubezpieczycielowi z OC czy po prostu sam wpadnę do sąsiadki, wałek w dłoń i ogarnę temat w jedno popołudnie. Szkoda nieduża, ale pytanie o ile może wzrosnąć składka przy zgłoszeniu. Macie jakieś doświadczenia w podobnych sprawach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł mnie zmylił. Myślałem, że zabzykałeś ją bez gumy 🙂 a teraz strach w oczy spoziera 🙂

 

  • Like 4
  • Haha 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doświadczenie ma takie, że złączka była w pionie wodociągowym, który otoczony jest moim mieszkaniem, ale nie wlicza się do jego powierzchni, więc za szkodę odpowiadał administrator nieruchomości. Aczkolwiek te awarie następowały lawinowo w krótkim czasie i przy następnych awariach administracja się zjeżyła i robiła ludziom pod górę. Także próba zwalenia sprawy na administrację może się udać albo nie.

Co do załatwiania sprawy samodzielnie - zależy z kim masz do czynienia. Jak ktoś jest nastawiony pokojowo i jedynie chce mieć naprawioną szkodę, to można w to iść. Ale bywa różnie i niejednokrotnie przy takiej okazji tzw. poszkodowany próbuje wymusić kompleksowy remont całego mieszkania łącznie z wymianą okien, drzwi oraz połowy mebli. Ubezpieczyciel tych drugich usadzi z łatwością, a Ty będziesz się szarpał i stresował. Pierwszych od drugich wcale nie łatwo odróżnić na wstępie, bo to może być tak, że spoko, weź @Edwin pędzel i pomaluj, a będzie załatwione. A potem będzie, że jednak to widać, źle pomalowałeś, porysowałeś podłogę, pochlapałeś meble, przez Ciebie nie śpię po nocy i mam palpitacje serca itd itd. I na dzielni będziesz miał opinię tego, co zalał mieszkanie sąsiadce z dołu, obiecał naprawić i gówno zrobił. Bo możesz być pewny, że sąsiadka zrobi z siebie ofiarę jak to baba.

 

Podsumowując - wolałbym zostawić likwidację szkody ubezpieczalni. Oni są profesjonalistami w tym zakresie. Po co odstawiać amatorszczyznę, jak jest wykupiona usługa profesjonalisty?

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adams wiesz co, przekonałeś mnie. Nawet jak składka wzrośnie, to pewnie niewiele, a dla mnie temat jest zamknięty. A co do złączki, to jest już w lokalu za licznikiem, więc wina moja.

 

@rarek2 tytuł clickbait 😁

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.