Skocz do zawartości

Prezent dla brata


fruit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem młodszemu bratu telefon z okazji świąt. Telefon zakupiłem nowy, przez internet i dziś dotarł do mnie pocztą. Jest w oryginalnym pudełku, na którym jest plomba oraz jest ono pokryte folią termokurczliwą. 

Pytanie- do świąt jeszcze 2 tyg. Czy powinienem rozpakować pudełko co wiąże się ze zdjęciem folii i zerwaniem plomby, aby sprawdzić zawartość, czy ktoś mnie nie oszukał i czy telefon jest oryginalny? 

Naczytałem się o chińskich podróbkach i mimo, że jestem na 99% pewny, że telefon jest oryginalny, to również jestem ciekaw czy nie uszkodził się podczas transportu pocztą. 

Może się mój problem wydawać błachostką, ale dla mnie bardzo ważne są detale, już taki mam charakter, a z folią i plombą widać, że wręczam bratu prezent który jest fabrycznie nowy. 

Otwierać czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czekanie do Świąt nie ozacza utraty terminu reklamacji/zwrotu etc to bym nie otwierał. 

Kilka razy zdarzało mi się kupiwać pod choinkę takie prezenty i nigdy nie rozpakowywałem. Nawet kupione osobiście w sklepie jakkś musiały do tego sklepu dotrzeć i też mogły się w tej podróży różne rzeczy zdarzyć. 

Jeśli pudełko jest nienaruszkne, bez wgnieceń, folia cała- nie martwiłbym się na zapas. 

Mialem kiedyś honora, teraz mam huawei. W obu przypadkach byłem zaskoczony jak solidne i grube było opakowanie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś przez sieć, poza siedzibą przedsiębiorcy, to masz 14 dni na odstąpienie od umowy. Możesz zdradzić gdzie kupiłeś i jaka to marka telefonu?

Strzelam, że przez allegro i coś z jabłuszkiem skoro zafoliowane.

Sprzedawca pewny? Jak wyglądają jego komentarze?

 

Ja bym rozpakował, z czystej ciekawości czy dostałem to, co zamówiłem. Oczywiście telefon w łapkę, uruchamiasz kamerę i nagrywasz moment otwarcia pudełka. Tak dla spokojności i w razie czego, żeby był jakiś dowód gdyby coś było nie tak.

 

Gdybym dostał telefon pod choinkę wcale bym się nie pogniewał, że pudełko jest rozfoliowane. Gorzej by było jak brat sam rozpakuje swój prezent i okaże się, że w środku jest tandetna podróbka. I komu wtedy będzie głupio?  ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fruit

Oczywiście że sprawdzić i powiedzieć bratu że otwarłeś w celu sprawdzenia, niż dawać niesprawny sprzęt który brat będzie musiał reklamować zaraz po otwarciu prezentu. 

 

@Jasiu Horsie

Wyobraź sobie że inni producenci również ofoliowują swoje produkty?, a Apple nie jest w tej kwesti premium. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda decyzja wiąże się z konsekwencjami, więc przemyśl, co jest dla ciebie ważniejsze. 

 

A. Dać prezent z plombą, ale wcześniej niesprawdzony. Na dwa uda, albo się uda, albo się nie uda. 

B. Rozpakować wcześniej, sprawdzić, dać bez plomby i poczuć dyskomfort, bo dajesz bez plomby. Trochę śmieszne przyznam. 

 

Rozjebanie plomby to mała cena ogólnie, aby upewnić się, że dajesz sprawny telefon. To jest chyba najważniejsze w tym wszystkim. Po to kupiłeś, żeby używał. 

 

Poza tym możesz świątecznie wszystko przepakować, ukryć telefon w folii w słodyczach, czy jakoś jeszcze inaczej wymyślić. Wyjdziesz z twarzą i kreatywnie. Albo włóż dla jaj do starego opakowania, weź jakąś nokię z dawnej epoki i wsadź nowego smartfona. Zawsze to coś innego niż zwykle. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Janek Horsie said:

 Możesz zdradzić gdzie kupiłeś i jaka to marka telefonu?

 Tak, kupiłem na allegro. Samsung. Sprzedawca ma ponad 80 opinii, wszystkie pozytywne, sprzedaje tylko telefony i tablety. 

7 hours ago, Janek Horsie said:

Ja bym rozpakował, z czystej ciekawości czy dostałem to, co zamówiłem. Oczywiście telefon w łapkę, uruchamiasz kamerę i nagrywasz moment otwarcia pudełka. Tak dla spokojności i w razie czego, żeby był jakiś dowód gdyby coś było nie tak.

Bardzo dobry pomysł z tym nagrywaniem momentu otworzenia pudełka ;) 

 

2 hours ago, mac said:

B. Rozpakować wcześniej, sprawdzić, dać bez plomby i poczuć dyskomfort, bo dajesz bez plomby. Trochę śmieszne przyznam. 

Masz rację, jest to śmieszne i błahe, ale już taki jestem, że przywiązuję uwagę do takich dupereli. Jednak chyba otworze i sprawdzę, bardzo dużo naczytałem się o świetnie zrobionych Chińskich podróbkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.