Skocz do zawartości

Nowy hymn białorycerstwa herbu Pluszowy Miecz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktoś uważa, że białorycerskie piosenki śpiewają tylko sami zainteresowani, to tutaj jest przykład, że nie:

 

Monika Brodka daje konkretne zalecenia Betom i białych rycerzom jak należy postępować z księżniczką, by była szczęśliwa.

"Takiej dziewczynie do nóg się rzuca cały świat"
"Na każdą chwilę jesteś jej winien, niebo z dostawą pod jej dach".

 

Być może trochę przekoloryzowałem, ale dla mnie przekaz jest jasny i ktoś, kto słucha tego po raz setny (a kiedyś był to hit w radiu), wbija sobie takie działanie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Można zestawić najpopularniejsze obecnie piosenki w Polsce i na świecie, sprawdzić teksty, spisać to jako sposób życia proponowaną przez tych, którzy nami rządzą, i działać wprost przeciwnie. Działają one nie tylko treścią, ale ponadto dekoncentrują, trudno się myśli. Radia nie słucham, telewizję tylko na święta. Niestety w przestrzeni publicznej jest różna muzyka, i różne treści są puszczane. Przykładowo w dużych galeriach handlowych. Jak wybierałem książkę, to nie mogłem się przez tę muzykę skupić. Albo te monitory w komunikacji miejskiej. Albo bębnowa muzyka słuchana głośno ze słuchawek. Albo babcie chwalące się przez telefon chorobami. Popularna muzyka jest kłamliwa i negatywna. Ostoją dla ludzi jest muzyka klasyczna, ale tu też nie każdy utwór. Albo natura z dala od cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damianut napisał:

Hmmm Można zestawić najpopularniejsze obecnie piosenki w Polsce i na świecie, sprawdzić teksty, spisać to jako sposób życia proponowaną przez tych, którzy nami rządzą, i działać wprost przeciwnie. Działają one nie tylko treścią, ale ponadto dekoncentrują, trudno się myśli. Radia nie słucham, telewizję tylko na święta. Niestety w przestrzeni publicznej jest różna muzyka, i różne treści są puszczane. Przykładowo w dużych galeriach handlowych. Jak wybierałem książkę, to nie mogłem się przez tę muzykę skupić. Albo te monitory w komunikacji miejskiej. Albo bębnowa muzyka słuchana głośno ze słuchawek. Albo babcie chwalące się przez telefon chorobami. Popularna muzyka jest kłamliwa i negatywna. Ostoją dla ludzi jest muzyka klasyczna, ale tu też nie każdy utwór. Albo natura z dala od cywilizacji.

By ci zycia nie starczylo na bialorycerskie piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.