Skocz do zawartości

Kino rosyjskie.


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

"Żyła sobie baba."

Rosyjska wieś na przestrzeni kilkunastu lat początku wieku. Wojna światowa i początek kumunizmu oraz wpływ na rosyjska wieś.

Tam się z babą nie pieprzyli tudzież pieprzyli aż nadto. Tam się raczej nie odmawiało jak się chciało żyć.

https://www.youtube.com/watch?v=5yZz_JNnVBk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.04.2016 at 10:27, MoDoc napisał:

Z rosyjskiej sztuki filmowej wrył mi się w pamięć tylko jeden tytuł:
'Ładunek 200' (2007)

 

Marazm i zgnilizna sowiecka w pełnej okazałości. Polecam.

 

 

Fajny film, dzięki.

Spodobało mi się jak skończyła ta mała dziwka :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z okazji bo mysle, ze moge w tym temacie o to zapytac. Kiedys ogladalem film, jak dziewczyna (chyba blondynka) robila z dachu zdjecia jakiemus gosciowi, ktory zdradzal swoja zone - a potem ktos ja przylapal na tym. Nie pamietam tytulu, moze ktos z Was kojarzy? To chyba byl rosyjski film, ale nie jestem w 100 % pewny. 

 

Spore wrazenie zrobila tez na mnie ,,9 kompania''. Ogladalem kilka ladnych lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2016 at 17:35, wroński napisał:

Fajny film, dzięki.

 

To już jest klasyk :).

Jak ktoś lubi zakręcone klimaty, to zaproponuję: "Straż nocna" (Ночной Дозор) i druga cześć "Straż dzienna" (Дневной Дозор).

Trochę bardziej rozrywkowe od "Ładunku".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna propozycja. Udało mi się odnaleźć film, który widziałem w kinie w dzieciństwie a który wrył mi się w pamięć na stałe, szczególnie motyw z beczką. Smutno mi było. Czego tu nie ma, morza południowe, piękna kobieta, trzech adoratorów i wszystko podlane sosem s-f. Więcej nie piszę, bo za dużo bym zdradził. "Raman" na wekend ;)

 

http://www.cda.pl/video/19474150?wersja=720p

 

Dla zachęty jeden dialog. Może nie jest najwłaściwiej dobrany aby oddać klimat i styl filmu, ale idealnie pasuje do profilu forum :):

 

- Znowu przyszedłeś?
- Zamknęła się na klucz.
- Wyważ drzwi, bądź mężczyzną, no! Dlaczego się z nią tak cackasz?
- Kocham ją,
- Ha, ha. Jak pies śpisz u jej progu... Szmata.

 

 

To kolejna propozycja, dzisiaj proponuję coś z "kina życiowego niepokoju" :). Reżyser próbuje się zmierzyć z pytaniem jak nasze wybory decydują o przyszłym zyciu i czy na to w ogóle mamy jakikolwiek wpływ.

 

"Beema" - "Бумер"(2003)

http://www.cda.pl/video/1319639c

 

i druga część:

"Бумер. Фильм второй" (2006)

już trochę inny klimat niż pierwsza część, ale też dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.