Skocz do zawartości

Po co fejkowym kontom jest potrzebny numer whatsapp?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam konto na randkach na fb i od czasu do czasu powtarza się podobny schemat. 

Jestem przekonany że lajkuje mój profil ktoś podszywający się pod dość atrakcyjna azjatka, która rzekomo jest w Polsce po czym piszę do mnie po angielsku parę zdań typu " you are handsome" a następnie podaję swój numer na whatsapp albo prosi mnie żebym podał swój. Oczywiście albo ignoruję albo pisze że nie mam tam konta po czym kontakt się urywa. 

 

Wiecie o co chodzi? Co tam takiego jest że próbują wyciągnąć numer ? Jakieś oszustwa podobne do płatnych smsów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby jak najszybciej przejść na rozmowę na komunikatorze, bo nie można jej tak łatwo kontrolować jak na FB. Poza tym to fejkowe konta służące wyłudzaniu pieniędzy więc FB je szybko i często banuje, chodzi więc, żeby po zbanowaniu wciąż mieć kontakt z jeleniem, który jest perspektywiczny do wyłudzenia kasy. Na FB nie można także przesyłać zdjęć, co jest ważne w przypadku przekrętów, które trzeba uprawdopodobnić przesyłaniem różnego rodzaju dokumentów, tj. bilet lotniczy myszki, która do Ciebie przyleci, ale nagle okazało się, że musi jeszcze dopłacić do niego jakąś opłatę czy nadbagaż, a wyczerpała już limit na karcie więc prosi o kasę jelenia.

Edytowane przez Kleofas
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kleofas napisał:

Chodzi o to, żeby jak najszybciej przejść na rozmowę na komunikatorze, bo nie można jej tak łatwo kontrolować jak na FB. Poza tym to fejkowe konta służące wyłudzaniu pieniędzy więc FB je szybko i często banuje, chodzi więc, żeby po zbanowaniu wciąż mieć kontakt z jeleniem, który jest perspektywiczny do wyłudzenia kasy. Na FB nie można także przesyłać zdjęć, co jest ważne w przypadku przekrętów, które trzeba uprawdopodobnić przesyłaniem różnego rodzaju dokumentów, tj. bilet lotniczy myszki, która do Ciebie przyleci, ale nagle okazało się, że musi jeszcze dopłacić do niego jakąś opłatę czy nadbagaż, a wyczerpała już limit na karcie więc prosi o kasę jelenia.

Haha może i tak być tylko dlaczego wyświetla się lokalizacja tych kont gdzieś w polskich miastach? 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.