Skocz do zawartości

Technolog robót wykończeniowych


Kiroviets

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

 

 

Mam takie pytanie - nigdy nie miałem styczności z wykończeniówką budowlaną, jestem kompletnie zielony w temacie.🙄

 

Od czasu srovidu jestem zmuszony trochę się przekwalifikować, zacząć coś nowego. Od jakiegoś czasu tego typu szkolenie chodzi mi po głowie.

 

https://kursy.kwalifikacjezawodowe.info/s/4482/80302-Kursy-budowlane-warminsko-mazurskie/4595066-Technolog-robot-wykonczeniowych.htm

 

http://csb.olsztyn.pl/szkolenia/szkolenia-szczegoly.html?trainingId=34

 

https://www.centroplus.pl/site/61/kurs-technolog-robot-wykonczeniowych-w-budownictwie.html

 

 

 

 

Co sądzicie o kursie tego typu? Czy ktoś z Was ukończył tego typu kurs? Może ktoś w Waszych znajomych? Jakie są Wasze opinie? 

 

Czy warto wydać te 2,5- 3k pln + dojazdy?

Czy zdobędę tam wiedzę nt. najnowszych technologii i materiałów wykorzystywanych w tej dziedzinie budownictwa?

Czy nauczę się czegoś ciekawego tam, czy to  szkolenie jest usługą stworzoną aby wyciągnąć $$ z funduszy unijnych i innych projektów? Oczywiście nie oczekuję, że po zakończeniu kursu mogę kupować własne narzędzia i samodzielnie ruszać z tematem ;)

 

 

 

*Jeśli nie ten dział, proszę Moderację o ewentualne przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończeniówka i budowlanka to dobry kierunek, musisz mieć jednak na uwadze, że w przypadku znacznego wzrostu stóp procentowych może nastąpić gwałtowny spadek zapotrzebowania na tego typu usługi, jednak póki co w tym sektorze jest bardzo gorąco. 
Naprawdę dużo możesz się nauczyć z muratora online oraz internetu, a jeśli chcesz zdobyć doświadczenie, może rozważ zatrudnienie się jako pomocnik na budowie. Zamiast wydawania pieniędzy na kurs, trochę ich zarobisz, kluczowe jest jednak to, abyś coś tam robił, a nie tylko zamiatał i mieszał zaprawę. 
 

Jestem na etapie przygotowywania na budowę, czytam literaturę z tym związaną oraz oglądam różne poradniki, na dodatek mam zawód techniczny i jako takie zdolności manualne. Powoli dochodzę do wniosku, że masę rzeczy można zrobić na budowie w 1-2 osoby. Prawdodpobnie ława fundamentowa, murowanie oraz ocieplenie + elewacja będą robione metodą gospodarczą, czyli ja + 1 doświadczony budowlaniec + ewentualnie 1 pomocnik, a być może po pierwszej budowie przerodzi się to w małą firmę budowlaną. 
 

To naprawdę nie jest fizyka kwantowa, tak jak wielu „fachowców” stara się nam wmówić, a na niektórych robotach można naprawdę bardzo dobrze zarobić, na przykład:

-montaż ogrzewania podłogowego

-montaż i serwis pomp ciepła 

-montaż klimatyzacji 

-ocieplenia i elewacje (bardzo prosta i szybka robota)

-wszelkie roboty wykończeniowe, a w szczególności łazienki oraz gładzie 

Edytowane przez LSD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiroviets napisał:

Oczywiście nie oczekuję, że po zakończeniu kursu mogę kupować własne narzędzia i samodzielnie ruszać z tematem ;)

Można i nie można.

O tym się dowiesz jak sam 'poćwiczysz' dany temat.

Czyli spierdolisz/zrobisz dobrze.

 

Jeżeli tam są realne warsztaty manualne+ wiedza to można.

Jednak najlepiej dołączyć do jakiejś małej firemki i poznać od środka cały ten 'MŁYN.

....na kursach nie uczą o braku materiału....o fochach klientów.... czasami zrobisz A ktoś stęka i nie chce zapłacić....itd.

 

Dobrze jest 'POMACAĆ' temat aby wiedzieć w którą gałąź WYSTARTOWAĆ najpierw.

 

no: hydraulika, elektryka, ślusarstwo, stolarstwo meblowe/konstrukcyjne....itd

Tak samo nażędzia, nie wszystkie potrzeba od razu, zależy jaki zakres danej roboty będziesz oferował wykonać.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.