Skocz do zawartości

Agencje pracy


pioben

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Prowadzę sp. z.o.o w której zatrudniam ponad 30 pracowników produkcyjnych na uop.

Czy przerabiał ktoś temat oddelegowania własnych pracowników do pośrednika (agencja pracy), w celu pozbycia się problemu częstych rekrutacji, obsługi kadr oraz negocjacji podwyżek, zmian typu polski ład itp.

Głównie chodzi o święty spokój.

Chciałbym zostawić tylko kilku najlepszych pracowników.

Czy to jest zgodne z prawem pracy?

Czy ktoś ma doświadczenie jak kształtują się koszty obsługi takich agencji?

Na co trzeba uważać?

Dziękuje za konstruktywne komentarze.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z tym doświadczenia, nie mniej miałem ofertę zatrudnienia na zasadzie na czarno lub na własnej działalności, gdyż gość powiedział iż nie stać go aby mnie zatrudnić. Paradoksalnie - ani trochę mu się nie dziwię!

Nie jestem ekspertem, ale sprawdziłbym pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DOHC napisał(a):

Nie mam z tym doświadczenia, nie mniej miałem ofertę zatrudnienia na zasadzie na czarno lub na własnej działalności, gdyż gość powiedział iż nie stać go aby mnie zatrudnić. Paradoksalnie - ani trochę mu się nie dziwię!

Nie jestem ekspertem, ale sprawdziłbym pod tym kątem.

Czy ty namawiasz do zatrudniania na czarno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał(a):

Czy ty namawiasz do zatrudniania na czarno? 

Pod warunkiem, że dodatki do pensji wypłaca się w kopertach pracownikom, każdemu pracownikowi 50 do 60 % zarobków na dzień dobry zabiera Państwo, zamiast dać zarobić pracownikom to często pracodawca nie może, bo jest łupiony gigantycznymi podatkami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć spokój z pracownikami - zadbaj o kulturę organizacyjną.

Agencja obsłuży Ci kadrę, ale to relacje przełożonych z personelem wpływają na wskaźnik rotacji czy liczbę próśb o podwyżki.

Możesz ewentualnie skontaktować się z nimi https://spartajobs.pl/pl/ Mogą powiedzieć Ci jak to wyglada z ich perspektywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.