Skocz do zawartości

Pierwsza "samcza" książka dla laika.


999Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Inteligencja emocjonalna całkiem ok, chociaż są rozdziały, które warto tylko przeskanować. Jest jeszcze takie coś jak Inteligencja społeczna. Całkiem dobra, jednak liczba rozdziałów do przeskanowania jeszcze większa. W każdym razie kup albo poleć jeszcze młodemu Efekt Lucyfera Zimbardo. Wyświechtana pozycja, ale warta uwagi, żeby pokazać małemu jak łatwo zmienić ckliwego kolesia w brutala. Uważam, że takie literatury bardzo dobrze wpływają na postrzeganie świata, obdzierają z otoczki dobra, uprzejmości, a pokazują czarną stronę mocy. Uważam, że lepiej całe środowisko postrzegać jako bezwzględną i okrutną przestrzeń, aniżeli słodką do bólu, spolegliwą i radosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Książka tylko dla mężczyzn", którą podałeś to zwróć uwagę, że jest to nowa pozycja, więc wpierw trzeba by ją sprawdzić w księgarni, ale zwróć uwagę na jedno - jest ona napisana przez kobietę, więc...może jej sporo brakować. Od razu kojarzy mi się inna książka kobiecego autorstwa, czyli "Prawdziwy mężczyzna" Malwiny Gartner, która była mocno średnia, a miejscami zawierała dość tendencyjne akapity nie do końca rozumiejącej facetów kobiety...

Poleciłbym Ci jeszcze zapodać bratu na początek "O kobiecie" Lwa-Starowicza - naprawdę dobra książka i trafne spostrzeżenia o samicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli chodzi o bardziej naukowy język to jak najbardziej polecam Davida Bussa - Ewolucja pożądania z dziedziny psychologii ewolucyjnej, choć jeśli się jest jeszcze białym rycerzem to można podczas czytania wypierać: "nie... moja to nie leci na samców alfa". 

Nie wiem czy są książki, które by łagodnie mogły wprowadzić mężczyznę w zrozumienie zasad gry. W trakcie czytania forum i pierwszych artykułów Marka miałem doła, czytając Grę Straussa i Sex Code - byłem zaskoczony, czytając Ewolucję pożądania - chciałem zrozumieć kobiety i też przeżywałem szok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.