Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

PanDoktur

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  564
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

698 Świetna

About PanDoktur

 • Rank
  Plutonowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1902 profile views
 1. Tak, oczywiście. HPV wywołuje kłykciny kończyste. Ale najczęściej podtypy, które nie są kancerogenne. Tak, wystarczy kontakt np. moszny, a tego trudno uniknąć. Jeżeli partnerki badają się regularnie u ginekologa to nie powinny niczego się obawiać. Tak samo Ty mogłeś od nich się zakazić - tego nigdy nie się nie dowiesz.
 2. To dobrze z Twojej strony - szukać odpowiedzialnego partnera można ze świecą. Ale z HPVem to na dwoje babka wróżyła - większość zakażeń jest zwalczana przez organizm. Kłykciny najczęściej wywołują HPV, które nie są kancerogenne. Jak Ci to przeszkadza to możesz je usunąć odpowiednimi preparatami - oczywiście pod kontrolą lekarza.
 3. Jeżeli czujesz, że może Ci to w jakiś sposób pomóc to przebadaj się. Z klinicznego punktu widzenia specjalnego sensu to nie ma. Jeżeli będzie to HPV wysokiego ryzyka to nieznacznie wzrasta Ci ryzyko nowotworu penisa i raka krtani, jednak u mężczyzn jest to bardzo rzadka sprawa. HPV odgrywa główną rolę w zachorowaniach na raka szyjki macicy u kobiet, dlatego zaleca się u nich szczepienie, a jeżeli już jest po ptakach to częstsze wizyty u ginekologa oceniające wymaz z szyjki macicy.
 4. Tylko na HIV, WZW C, WZW B i kiłę. Jeszcze mogłeś wspomnieć o dniu wolnym od pracy, bo taki przysługuje krwiodawcom. Takie podejście, czyt. diagnozowanie się w centrum krwiodawstwa, generuje duży problem i koszta dla takiej jednostki. Ponadto jest zwykłym kłamstwem - nie po to są formularze o ryzykownych zachowaniach itd. @Tomko A co chcesz uzyskać testami HPV? Na HPV, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, skuteczną profilaktyką jest szczepionka na HPV przed inicjacją seksualną. To jest jedyna ochrona. Prezerwatywa nie chroni, seks oralny również. Ja spożytkowałbym te pieniądze jak już to na badanie pod kątem HIV, WZW C, ewentualnie WZW B - przy tym ostatnim sprawdź czy byłeś szczepiony. Jeżeli nie to zaszczep się.
 5. Pijam codziennie, nieraz po 5-7 dziennie. Ale ja lubię smak kawy. Żadnych niedoborów nie mam. Pamiętam ze źródeł, że odczuwalne straty w minerałach mogą dopiero pojawić się od 5 filiżanek na dzień.
 6. Ale od czego ten detoks? W jakim mechanizmie i w jaki sposób np. ziemia okrzemkowa wiąże i usuwa toksyny z organizmu?
 7. W razie co sildenafil (viagra)l 25 mg dostępny bez recepty
 8. Śluzówka już się nie odbuduje - bynajmniej nie na tyle, żeby była odpowiednio ukrwiona jak sprzed zażywania ksylometazoliny. Dlatego zawsze obowiązuje reżim czasowy stosowania tych leków - 5-7 dni. Jeżeli chodzi o samo uzależnienie to myślę, że będzie tu potrzebna interdyscyplinarna pomoc - otolaryngolog i psychiatra.
 9. Do 200 mg na dzień. Większa dawka = więcej objawów ubocznych, ale przede wszystkim chodzi o to, że w przypadku ketonalu wzrost dawki powyżej tej wartości nie zwiększa działania przeciwbólowego.
 10. Najpierw rozmowa Twojej mamy z partnerem. Domyślam się, że obdarzyli się już wystarczającym zaufaniem i uprawiają ze sobą seks, więc chyba nie powinno być problemu z przekazaniem tak prostej informacji, skoro zamierza jeszcze z nim spędzić trochę czasu? Najpierw wizyta u stomatologa, potem lekarz rodzinny lub otolaryngolog. Może ma uchyłek Zenkera, refluks, grzybica, a może to tylko próchnica?
 11. Wśród facetów po 30+ też mnóstwo singli. Generalnie sam kiedyś myślałem, że ze ślubem i dziećmi wyrobię się przed 30. Teraz wiem, że tę granicę przesunąłem do 35. O ile w ogóle się ożenię, bo człowiek po pewnym czasie przyzwyczaja się do samotności. A właściwie to do samotności związkowej, bo samotności czysto społecznej nie mam - pracuję z ludźmi, poznaję ich historie życiowe, mam przyjaciół. Najwyżej zabiję czas w pracy pomagając ludziom i podróżując - takie życie. Czasami wolałbym być intelektualnie w środku krzywej Gaussa - lepiej dogadywałbym się z większością kobiet. Będąc na skraju jest to dosyć karkołomne Ostatnie 3 randki znowu mi to potwierdziły
 12. Ale jak zaczęły się pojawiać? One musiały już tam być i zaczęły wypadać. Jeżeli uprzykrzają Ci życie to polecam wizytę u chirurgia, szczególnie zajmującego się tymi sprawami (proktolog), bo na własną rękę trudno zwalczyć ten problem.
 13. Raczej użyłby. Aczkolwiek na temat lekarek już się wypowiadałem na forum, więc wcale nie zdziwiłoby mnie to, gdyby ten opis faktycznie był prawdziwy. btw. ja też odpadłem, bo siusiak nie ten a rodzice nie mieszkają w apartamencie ani w domu
 14. Pierwszy post stawia sprawę jasno. Zresztą kamienie nerkowe może mieć każdy, bez względu na styl życia.
 15. Polecam inne materiały Miłosza Brzezińskiego. M.in. w serii Mała Wielka Firma oraz w 20m2.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.