Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

PanDoktur

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  556
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

685 Świetna

About PanDoktur

 • Rank
  Plutonowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1808 profile views
 1. Do 200 mg na dzień. Większa dawka = więcej objawów ubocznych, ale przede wszystkim chodzi o to, że w przypadku ketonalu wzrost dawki powyżej tej wartości nie zwiększa działania przeciwbólowego.
 2. Najpierw rozmowa Twojej mamy z partnerem. Domyślam się, że obdarzyli się już wystarczającym zaufaniem i uprawiają ze sobą seks, więc chyba nie powinno być problemu z przekazaniem tak prostej informacji, skoro zamierza jeszcze z nim spędzić trochę czasu? Najpierw wizyta u stomatologa, potem lekarz rodzinny lub otolaryngolog. Może ma uchyłek Zenkera, refluks, grzybica, a może to tylko próchnica?
 3. Wśród facetów po 30+ też mnóstwo singli. Generalnie sam kiedyś myślałem, że ze ślubem i dziećmi wyrobię się przed 30. Teraz wiem, że tę granicę przesunąłem do 35. O ile w ogóle się ożenię, bo człowiek po pewnym czasie przyzwyczaja się do samotności. A właściwie to do samotności związkowej, bo samotności czysto społecznej nie mam - pracuję z ludźmi, poznaję ich historie życiowe, mam przyjaciół. Najwyżej zabiję czas w pracy pomagając ludziom i podróżując - takie życie. Czasami wolałbym być intelektualnie w środku krzywej Gaussa - lepiej dogadywałbym się z większością kobiet. Będąc na skraju jest to dosyć karkołomne Ostatnie 3 randki znowu mi to potwierdziły
 4. Ale jak zaczęły się pojawiać? One musiały już tam być i zaczęły wypadać. Jeżeli uprzykrzają Ci życie to polecam wizytę u chirurgia, szczególnie zajmującego się tymi sprawami (proktolog), bo na własną rękę trudno zwalczyć ten problem.
 5. Raczej użyłby. Aczkolwiek na temat lekarek już się wypowiadałem na forum, więc wcale nie zdziwiłoby mnie to, gdyby ten opis faktycznie był prawdziwy. btw. ja też odpadłem, bo siusiak nie ten a rodzice nie mieszkają w apartamencie ani w domu
 6. Pierwszy post stawia sprawę jasno. Zresztą kamienie nerkowe może mieć każdy, bez względu na styl życia.
 7. Polecam inne materiały Miłosza Brzezińskiego. M.in. w serii Mała Wielka Firma oraz w 20m2.
 8. To już zalatuje eugeniką. Wiele widziałem kobiet opiekujących się swoimi facetami - czy to w fazach ostrych, czy w przewlekłych, czy to przy nastawianiu złamania. Choroba to normalny etap w życiu prawie każdego człowieka, więc nie zgodzę się z tym, że choroba budzi odrazę czy to w kobietach, czy w mężczyznach. Jeżeli tak to współczuję, szczególnie jeżeli sam taki osobnik zachoruje.
 9. To powinni Cię położyć na oddział zakaźny albo reumatologiczny w celu poszerzenia diagnostyki. Chociaż tzw. fever of unknown origin w 10-15% nie znajduje się przyczyny. Sprawdzi lepiej stan organów niż USG chociażby? Doświadczenie z chiropraktykami lub osteopatami mam takie, że widziałem już kilku pacjentów z rozwarstwieniem tętnicy kręgowej albo tętnic szyjnych po wcześniejszych manipulacjach przez tych "specjalistów".
 10. Właśnie, dlatego zamiast lamp lub latarki wolę używać pochodni.
 11. Tak jak ktoś wspomniał, przyczyn duszności może być mnóstwo. Jeżeli u nie pojawiłaby się o tak to szukałbym komponenty alergicznej i przyjąłbym coś z leków przeciwhistaminowych - cetyryzyna (zyrtec), loratadyna (claritine). Ewentualnie beta-mimety szybkodziałający wziewnie - salbutamol (ventolin). Ostatecznie nic nie mając pod ręką to wypiłbym kilka herbat (związki podobne do teofiliny rozszerzające oskrzela). To tak doraźnie. W narastającej duszności jechałbym do szpitala.
 12. Ma się zgadzać prestiż i kasa. Zresztą autor wątku sam napisał w jednym z postów, że cieszyło go to, że spotkał bardziej poważaną od siebie istotę - inteligentną, ładną, mającą swój dom Panią magister. Czyli już na samym początku wyszedł z pozycji tej słabszej strony. Niestety w tej konstelacji i jeszcze żyjąc na co dzień na ziemi kobiety jest się spisanym z góry na porażkę. Autor był wykorzystywany jak niewolnik, dla sadystycznych gierek, odegraniu się i być może szantażu na ex, Był tylko pionkiem w grze dla Pani magister. Gorzka prawda.
 13. W jednym z tematów pisałem o lekarkach i kobietach z branż medycznych (stomatolog, magister farmacji, ew. analityk medyczny), że są to trudne przypadki do partnerstwa, w szczególności jeżeli nie jesteś lekarzem albo facetem z dużą firmą, prawnikiem architektem itd. Wiem, bo jestem z tego środowiska i niejedno widziałem, słyszałem, obserwowałem, doświadczyłem. Jeżeli jesteś niżej, w tym przypadku jesteś budowlańcem (z całym szacunkiem z mojej strony) to dla takiej magister farmacji jesteś zwykłym pomyjem i zawsze nim będziesz. Piszę brutalnie, bo po prostu one w ten sposób działają - jak komandos podrzynający gardło przeciwnikowi.
 14. Jakby było coś połamane to na pewno na RTG lub TK wyszłoby. Objaw Battle występują przy załamaniach, ale w Twoim przypadku musiał wynikać z obrzęku, bo na pewno złamanie struktur kostnych zostałoby uwidocznione w przeprowadzonych badaniach. Co do bólu głowy to normalne, może się utrzymywać nawet do 2-3 tygodni. W razie gdyby doszło do zmiany charakteru bólu, jego intensyfikacji to wtedy zgłoś się do lekarza rodzinnego. Jeżeli chodzi o szybsze gojenie się obrzęków, sińców to szczerze mówiąc szkoda wydawać kasę na jakieś produkty z apteki. Zimne okłady, zaprzestanie palenia fajek i tyle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.