Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

PanDoktur

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  601
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

747 Świetna

3 Followers

About PanDoktur

 • Rank
  Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2050 profile views
 1. Najpierw otolaryngolog, by wykluczyć nieprawidłowości anatomiczne. Chyba, że jest się predysponowanym do OBS (otyłość, alkoholizm, palenie papierosów itd.) albo zostały wykluczone zmiany anatomiczne przez ww specjalistę to wtedy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do jednostki, która robi polisomnografię (najczęściej robią to jednostki pulmonologiczne), ale mało ich w PL. Wiem, że na północy Polski na pewno jest w Bydgoszczy takie centrum.
 2. Porozmawiaj z nim o swoich potrzebach i temperamencie w dogodnych warunkach, tzn. w wolnym dla niego dniu/wyjeździe/kolacji w miłej atmosferze. Bądź przygotowana na to, że swojej sytuacji zawodowej nie zmieni. Sam go rozumiem w tej kwestii, bo mam zadatki albo jestem pracoholikiem i żadnych negocjacji ze mną na tym polu nie ma. Ale może zadba bardziej o siebie tak, żeby libido poszło w górę. Chyba, że jest to jego standardowy poziom jurności to wtedy będziecie musieli się rozejść - innej rady nie ma.
 3. Fajnie. Szkoda, że nie widziałem wcześniej może uda mi się za rok dołączyć albo chociaż za dwa
 4. Ale w jakim celu kolonoskopia w wieku 25/26 lat? Jeżeli nie chorujesz na polipowatość rodzinną ani nie jesteś obciążony genetycznie, nikt nie zmarł na raka jelita grubego <50 r.ż. to nie ma sensu. Oczywiście jest to badanie bezpieczne, ale jednak w jakiś sposób inwazyjne, ja na Twoim miejscu nie robiłbym sobie tego badania. Zresztą nie sądzę, żeby jakikolwiek lekarz podjął się kolonoskopii w Twoim przypadku jeżeli nie należysz do grup ryzyka. Jeżeli faktycznie odczuwasz bóle punktowe ww. miejscach to może badania pod kierunkiem fibromiaglii, zespołu Tietza? Chyba, że ostatecznie nad wyraz interpretujesz swoje dolegliwości i wskazana byłaby wizyta u psychiatry (?) - somatyzacja, hipochondryzm (?). Mnie też czasami zakłuje w obrębie klatki piersiowej, gdy mam gorszy dzień, jestem przemęczony i nie traktuję tego jako choroby przewlekłej czy zagrażającej życiu.
 5. Nie znam tych YTberów, aczkolwiek pytania proste. Jak ktoś trochę uczył się w szkole średniej to nie powinien mieć problemu. Jednak martwi mnie podejście - głosuję na "X", bo tak zrobi rodzina. Gdzie autonomia w myśleniu? Główkowaniu?
 6. Ale po co Ci ta wiedza? Niczego ona nie zmieni. Skoro ma migreny to lepiej zrobisz doradzając swojej dziewczynie wizytę u neurologa, a przede wszystkim obserwacje pod wpływem jakich czynników dochodzi do ataku migreny.
 7. Warto. Zresztą jest to kolejna forma profilaktyki próchnicy. Co 2 lata każdy powinien poddać się takiemu zabiegowi, chyba że stomatolog stwierdzi inaczej.
 8. Melatonina jest zalecana dla niewidomych, syndrom jet lag, osób z zaburzeniami snu. Ty do tych grup nie należysz, więc ja na Twoim miejscu nie stosowałbym. Za wiele rozwiązań to tutaj nie widzę - rozmowa z sąsiadami, przeprowadzka, zatyczki/nauszniki, wyciszenie ścian, zmiana pokoju.
 9. Spirometria widzę, że była robiona, więc diagnostyka pod względem astmy pewnie wykonana (?). Holter 24h czy dłuższy? Przebyte choroby, operacje, przewlekłe choroby, alergie? Obciążenia rodzinne? Nic na ten temat nie wspominałeś. A określenie lęk napadowy czasem nie padło ze strony psychiatry, psychologa?
 10. Materiał genetyczny HIV wbudowuje się w DNA komórek gospodarza dlatego tak ciężko się to leczy. To samo tyczy się WZW B, które jest nieuleczalne. Jeszcze brakuje głosu, że panaceum na nowotwory również istnieje. Wprowadzenie metody leczenia eliminującej HIV byłoby również opłacalne jak zboże dla firmy, która miałaby na to patent. Miliony chorych na HIV, do tego ogólnoświatowa próba eradykacji tego wirusa.
 11. Również czułbym zażenowanie. Najgorsze co można zrobić to zacząć się bronić ze skrępowaniem na twarzy. Wtedy na pewno zostanie przypięta etykieta "ten z małym". Albo przyjąć z uśmiechem i się zaśmiać, albo zripostować jak autor tematu. Można też dodać, że i tak nie mieści w ustach całego albo że była to tylko półerekcja, bo nie podniecają mnie w pełni małe piersi/cokolwiek co jest słabym punktem u pani.
 12. Szacuje się, że przy najnowszych lekach zakażając się w wieku ok. 20 lat można dożyć w dobrej kondycji do 70 r.ż. stosując regularną terapię antryretrowirusową. Kobiety ciężarne z HIV przy odpowiednim prowadzeniu ciąży, zabezpieczeniu anturetrowirusowym oraz cięciu cesarskim przekazują HIV dziecku poniżej 1% przypadków. Ponadto pojawiło się jakieś światełko w tunelu i wyleczono 2 osoby przeszczepiając szpik. Oczywiście do pełnego wprowadzenia jeszcze bardzo daleka droga: https://www.labiotech.eu/medical/hiv-remission-bone-marrow-transplant/
 13. @Maniek Zatem pierwsze przeciwciała anty-p24 z klasy IgG można wykryć już w ciągu pierwszych 2-4 tyg od zakażenia. Po dodatnim teście przesiewowym robi się test potwierdzający (po zamknięciu okna serologicznego, czyli ok. 3 miesiące od zakażenia). Odnośnie testów III generacji to jeżeli wyjdzie dodatni to kieruje się dalej na test IV generacji a potem jeszcze na test potwierdzający, przynajmniej tak jest z reguły w praktyce, więc zastosowanie od razu testu IV generacji skraca po prostu drogę diagnostyczną.
 14. Komuś już to wysyłałem, ale myślę, że jest wystarczające; Zakażenie przenosi się przez kontakt skórny - pełny stosunek seksualny nie jest konieczny do zakażenia. Około 50%-75% aktywnych seksualnie kobiet zaraża się wirusem HPV dużego ryzyka w okresie całego życia, zwykle wkrótce po rozpoczęciu aktywności seksualnej https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/ekspert/show.html?id=75209
 15. Do lekarza rodzinnego. A odpowiadając na pytanie - to nie miałem ani tak, ani podobnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.