Skocz do zawartości

Motocykl dla 190+


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.04.2024 o 22:13, RealLife napisał(a):

Pomału się wycofuje. Zbyt niebezpiecznie w stosunku do przyjemność. W Polsce się jeździ fatalnie. Nasze drogi są bardzo wąskie. Tak już są projektowane pasy ruchu. Wszystko na styk. Dodatkowo dziurawe albo pofałdowana nawierzchnia. Brak poboczy powoduje nawiewane żwiru na zakrętach. Dla samochodu nie problem ale na moto uważać trzeba jak diabli. 

 

Nie ma jak uciec w razie niebezpieczeństwa. Już w Czechach jest znacznie lepiej. 

 

Raz w Bieszczadach przeskoczył mi nad głową duży Jeleń. Zjeżdżałem wzdłuż zbocza. Jakie to było duże bydle z bliska i silne. On skoczył z 10 metrów w dal jednym susem...

 

Z kolei we Włoszech, w Alpach stosując  technike martwego ciągu zjeżdżałem w dół serpentyną. Rozjebał mi się tylni hamulec, jakimś cudem wyhamowałem przednim z 5 metrów przed urwiskiem. Nie wiem ile tam było w dół. Może z 300m. Tam nie ma barierek. 

Anioł Stróż podsuwa mi podobne spostrzeżenia po statystycznie co kilku dniowej informacji o wypadku motocyklisty, gdy tylko zrobi się cieplej niż +15.

A obserwuję prasę tylko z 2 województw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.