Skocz do zawartości

PC pod GTA IV/V


Fedde

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, red napisał:

Jak chce się mieć odgłos suszarki non stop koło biurka, to fakt wtedy jest zbędne.  Ja wolę jak jest cicho. Ponadto lepsze chłodzenie = dłuższa żywotność procesora.

 

Prędzej procek walnie przez bardzo przeciętną płytę, niż przez temperatury. Co do głośności, różnica byłaby słyszalna przy braku karty graficznej.

Oczywiście lepiej mieć lepsze chłodzenie, niż nie mieć, ja jestem z grupy preferujących lepszą płytę ;)

 

Zasilacz posiadam modularny OCZ ZT 550W i póki co nie narzekam.

https://www.morele.net/zasilacz-ocz-zt-series-550w-fully-modular-80-plus-bronze-atx12v-v2-2-active-pfc-ocz-zt550w-eu-433642/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ancalagon napisał:

ja jestem z grupy preferujących lepszą płytę ;)

 

 

Tyle, że żaden z zestawowych procesorów nie jest z tych, które potrzebują jakiejś super płyty z mocną sekcją zasilania.

 

Proponowana płyta MSI H110 pro d , to zasadniczo identyczna płyta co najpopularniejsza na podstawce 1151 MSI H110 pro vd, różnią się tylko ceną i tym, że vd ma dwa wyjścia video dla grafiki zintegrowanej, a d tylko jedno. Zwyczajnie ta sama płyta z jednym wyjściem mniej.

 

Płyta jest najlepszym wyborem wśród budżetowych płyt i do procesorów i3 oraz i5 (wersji nie przeznaczonych do OC) jest więcej niż wystarczająca. 

 

Aczkolwiek rozumiem twoją filozofię, szczególnie jak idzie się w bardzo mocne procki pod OC, wtedy płyta to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak żaden z nich nie nagrzeje się na tyle, by się choćby zbliżyć do wysokich temperatur na stockowym chłodzeniu ;)

 

W 1. zestawie sam bym wybrał ten segment. W 2. jednak poszedłbym półkę wyżej. Procesor procesorem, a w rozważaniach zapomnieliśmy trochę o grafice, która do słabych nie należy. Całkiem niedawno strzeliła mi płyta z podobnego segmentu, 5 lat wytrzymała. Choć akurat kilka razy była w przeszłości ostro przećwiczona procesorem podniesionym z 2.6 GHz na 3.8-4.0 GHz, w normalnym użytkowaniu na 3.2 GHz. I ciężko w sumie stwierdzić, czy bardziej dostała w kość przez procesor, czy przez kartę.

 

Reasumując, działać to wszystko będzie bez problemów, ja bym jednak dla i5 dałby coś z półki 300-400. Dla świętego spokoju. A i tak znając życie pierwszy strzeli dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.