Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mosze Red

Starszy Moderator
 • Content Count

  10434
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  289

Mosze Red last won the day on March 28

Mosze Red had the most liked content!

Community Reputation

18921 Świetna

About Mosze Red

 • Rank
  Podpułkownik
 • Birthday 03/16/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Polska, do stolicy bliżej niż dalej
 • Interests
  Prawo, ekonomia, logika, filozofia, kobiety.

Recent Profile Visitors

44114 profile views
 1. "Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze i Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 2. A byłeś kiedyś w kibucu? Pewnie nie, bo byś zobaczył 😛
 3. To w Polsce jest odwrotnie, wszędzie trąbią, że rolnictwo priorytetowe, że rolnicy mają pracować na swoich gospodarstwach, że ich z KRUSU zwalniają, tylko niech nie siedzą w domu i idą w pole czy do chlewni.
 4. Nic nie chlapną to wynika bezpośrednio z modeli rozwoju epidemii, ze scenariusza, który uznawany jest za najbardziej realny. Powszechnie dostępna wiedza, a nie iluminacki przekaz gadatliwego generała. Możesz przybliżyć kontekst spotkania, przyszli do ciebie w jakiejś konkretnej sprawie, czy robili jakieś rutynowe kontrole mieszkańców? Jak to zabroniono uprawy jedzenia? Zabronili pracy na polach, czy pracy w przydomowym ogródku? Nic Rosjanie nie odkryli, Chińczycy podają chininę (i inne leki na malarię) pacjentom od dłuższego czasu, działa u tych u których wirus spowodował choroby płuc i owszem ma jakiś % skuteczności w porównaniu do osób, u których tego nie zastosowano, ale jak to mówią dupy nie urywa, jednak ciut podnosi szansę na przeżycie. Jeśli chodzi o chininę w napojach typu tonic, to niestety jest w mało którym, w większości dodają jakiś syf, który udaje smak i zapach chininy więc trzeba czytać dokładnie etykiety, poza tym obawiam się że nawet jak jest to zawartość zbyt mała żeby miała jakiekolwiek znaczenie terapeutyczne. I nie, nie otoczą nas amerykańskimi żołnierzami, jest ich zwyczajnie zbyt mało na dodatek w czasie epidemii będą mieli tak samo przejebane jak my, mogą co najwyżej zablokować wojskiem główne węzły komunikacyjne żeby ograniczyć ruch między miastami (i to przy wykorzystaniu naszego wojska, ze względu na jego liczebność), ewentualnie otoczyć kordonem sanitarnym pomniejsze aglomeracje. Co do reakcji ludzi na głód w pełni się zgadzam, jeśli do tego dojdzie że ludzie będą głodni, to zacznie się od rabowania sklepów wielkopowierzchniowych, hurtowni, później mniejszych sklepów, później zamożniejszych domów, a na koniec nie będą okazywać obywatelskiego nieposłuszeństwa tylko zaczną się o resztki tłuc między sobą, chyba że znajdzie się przywódca który ogarnie to wszystko w odpowiednim czasie i faktycznie urządzi jakieś zorganizowane protesty.
 5. @mati248 większość nowych laptopów jest cicha na początku, a po kilku - kilkunastu miesiącach mogą wydawać odgłosy jak snopowiązałka. Na dodatek oferta laptopów dynamicznie się zmienia, nowy sezon - nowa oferta i nigdy nie wiadomo co w środku zmienili, może nawet w obrębie tego samego modelu być zastosowany inny wentylator w innym okresie produkcji. Odpowiedź na twoje pytanie to wróżenie z fusów, musiałbyś posłuchać jak pracuje nowy laptop i mieć nadzieję, że po upływie jakiegoś czasu dalej będzie cichy.
 6. To zależy w jakiej rodzinie się urodzisz 😆 A tak serio to nawet w systemie klasowym jest jakaś możliwość awansu dla wybitnych jednostek. W kastowym jest ciężej, no ale zawsze można znaleźć się na szczycie danej kasty i mieć lżej. Taki wielki chłop, a takiego małego wirusika się przestraszył kurrrłłłłaaaa. Red to teraz powinieneś wyglądać tak jak ten z prawej, kurrrłłłłaaaa: A tak na serio, choroba, na którą nie ma lekarstwa, nie ma szczepionki to nie jest przeciwnik, z którym da się walczyć, można jedynie zapobiegać. I to jest tak .... nie widzisz tego, nie czujesz i możesz się zarazić, mimo że nie jestem w grupie ryzyka to jednak za uszami zostaje, że samemu można wykorkować, albo mieć uszkodzone płuca lub serce do końca życia, a wtedy byłaby dopiero radykalna zmiana stylu życia, można kogoś zarazić bliskiego. W biznesie ktoś cię atakuje, ktoś bruździ można z nim walczyć na wiele sposobów, ktoś cię napadnie można mu spuścić łomot, a tutaj tak naprawdę masz do czynienia z potęga natury, może nie tak spektakularną jak tornado, czy wybuch wulkanu, ale równie zabójczą. Pozostaje tylko przyjąć to do wiadomości i jeśli się da, zejść temu z drogi. Na 99,99% chińskie statystki są przekłamane ze względów propagandowych wystarczy popatrzeć na dynamikę rozwoju pandemii w innych krajach, tu nawet nie trzeba mieć super źródeł. Tak samo polskie są przekłamane, bo robimy śmiesznie mało testów.
 7. Znam i wiem o czym piszesz. Miałem bardziej na myśli naukowców pracujących w prywatnym sektorze (głównie) nad rzeczami użytecznymi, ludzi wykorzystującymi nabytą wiedzę w praktyce.
 8. Mam zapas baterii, sporo akumulatorów eneloop, kilka lamp turystycznych. Jakiś mały zestaw fotowoltaniczny też się znajdzie, starczy żeby naładować telefon, czy laptopa. Tydzień to nie problem.
 9. @slavex na foto widać sporo białorycerstwa/ stulejarstwa, dobór naturalny zadziała.
 10. @Obliteraror czasem trafiają się też takie rodzynki jak darmowe wykłady/ cykle wykładów online na czołowych światowych uczelniach. No i spójrzmy prawdzie w oczy, język angielski na poziomie B1/ B2 do opanowania jest prosty, szczególnie jak się ma tyle czasu do zmarnowania wolnego co statystyczny Janusz/ Seba. Przy tym poziomie znajomości języka, jak się zajmie jakimś tematem i zacznie czytać fachową literaturę/ czytać tematyczne fora w języku angielskim, to samoczynnie po kilku miesiącach będzie miał opanowany nie tylko język branżowy/ fachowy ale także slang branżowy.
 11. Przeczytajcie to: https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-wielkopolskie-mezczyzna-siedzial-trzy-dni-w-aucie-czekajac-n,nId,4408328 I te złote porady, że powinien siedzieć w domu 😮
 12. Jak już napisałem wcześniej, jest mnóstwo dostępnej za darmo wiedzy, trzeba tylko chcieć. Przykładowo multum kursów językowych online. Do tego darmowe konwersacje z nativami na zasadzie wymiany godzina konwersacji po polsku za godzinę w innym języku, wystarczy chcieć, jest wiele opcji. Można się nauczyć obsługi zaawansowanego oprogramowani, można się nauczyć programowania, można zdobyć sporo wiedzy w praktycznie każdej dziedzinie. Tak często trzeba później zdobyć jakiś papier potwierdzający kwalifikacje (ale nie zawsze) ale jak już jest wiedza/ umiejętności to i bez papieru zarobek się znajdzie, za który później można załatwić papier, często będący już tylko formalnością. Wiedza jest teraz powszechnie dostępna, kursy, tutoriale, wykłady na różnych platformach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.