Jump to content

Mosze Red

Starszy Moderator
 • Content Count

  14,063
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  353
 • Donations

  0.00 PLN 

Mosze Red last won the day on September 27

Mosze Red had the most liked content!

Community Reputation

29,852 Świetna

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Polska, do stolicy bliżej niż dalej
 • Interests
  Prawo, ekonomia, logika, filozofia, kobiety.

Recent Profile Visitors

82,465 profile views
 1. @Brat Jan wszystko zależy gdzie mieszkach, czy będziesz w strefie wybuchu i jak blisko epicentrum, czy po za strefą wybuchu, ale w miejscówce narażonej na opad radioaktywny. Jak chwile poszperasz w sieci to znajdziesz opis jakie parametry musi spełniać np. ziemianka żeby chroniła przed opadem radioaktywnym i w co ją trzeba doposażyć.
 2. @Maszracius_Iustus tak w końcu nadejdzie ten moment w historii gdzie zacznie się walka o zasoby naturalne na księżycu, jak technologia kosmiczna i wydobywcza stanieje, jak stanie się to opłacalne. I wtedy na początku będzie kto pierwszy ten lepszy (taki dziki zachód trochę), a później najwięksi gracze się dogadają. Ale to się rozegra w dość odległym czasie, mam na myśli wiele dekad, a może i stulecia. @Imiennik ja też lubię wiedzieć, ale jak już wiem i nie mam na to wpływu i nie działa to na mnie to mam na to wywalone Przejmuję się tym, co ma
 3. @Imiennik ale to jest problem mieszkańców USA że im płacą, po co sobie zaśmiecać głowę cudzą głupotą, która na ciebie nie afektuje i na którą nie masz kompletnie wpływu? Strata energii i czasu
 4. @niemlodyjoda bo dla ponownego stawania na księżycu nie ma ekonomicznego uzasadnienia Co tam jest, jak głęboko czy da sie to eksploatować można sprawdzić bez stawania na księżycu. A jak będzie konieczność lub ekonomiczne uzasadnienie to się stanie na tym księżycu (ewentualnie potrzeba propagandowa).
 5. Bez obawy krajom III świata nie grozi ten techno zamordyzm, w nich tradycyjnie zostanie bieda, głód, nędzna służba zdrowia. A nasi rządzący robią wszystko, żebyśmy stoczyli się do poziomu III świata. Może to jest ten genialny plan zbawcy narodu, jak w PL będzie nędza to po co globalistom kula u nogi? (śmiech przez łzy).
 6. @Throgg dalej nie rozumiesz o co mi chodzi. Mi chodzi o wielkość wyceny szkody w porównaniu do innych krajów, o okoliczność tej szkody, sam fakt że takie bulwersujące orzeczenia zapadają oraz o przewlekłość postępowania.
 7. @niemlodyjoda pełna zgoda, zbyt duże i pozbawione niezbędnych elementów nadzoru władzy sądowniczej, co powinno mieć miejsce w państwie prawa. Jednak przypadek tej pani to nie jest przykład na nadużywanie tych przepisów.
 8. @niemlodyjoda pani Iwona przyjmowała regularnie co miesiąc zagraniczne przelewy dla swojego partnera, który jest w PL na kontrakcie xd I stąd wynikła cała sytuacja, to nie jest zablokowanie jakiejś randomce kasy z gówno przyczyny. Tak jakby jej misio nie mógł sobie rachunku założyć, albo używać rachunku z kraju pochodzenia np. pobierając gotówkę z bankomatu xd Wiesz, że przelewy z niektórych rejonów świata są objęte w EU specjalnym monitoringiem? Wiesz z jakich rejonów, tych bardziej egzotycznych, kojarzących się z ludźmi lubiącymi bombowe impre
 9. @Throgg i co z tego, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w niższej instancji, a miała (swoją droga w pierwszej instancji 5k to też była skandalicznie niska kwota). SN skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia, nie ma jeszcze rozstrzygnięcia. Nie ma się z czego cieszyć, SN uchylił, ale jak do tej pory ta kuriozalna sytuacja nie została naprawiona i jestem skłonny się założyć, że nie zostanie. Kwota zadośćuczynienia będzie ułamkiem tego co dostałby Niemiec, Francuz, Anglik czy Włoch, założymy się?
 10. @spacemarine hahaha, kwintesencja idiotyzmu Firmy zatrudniające powyżej 250 osób zredukują personel, zrobią optymalizacje. Większe podzielą się na mniejsze podmioty, które będą między sobą zlecać część zadań. Wykształci się cała struktura spółek podwykonawców, które będą pilnowały żeby nie wejść w widełki xd W dużych spółkach zyski i tak popłynął do nadrzędnych zagranicznych podmiotów.
 11. A moim zdaniem jest to próbka tego jaki będzie wydźwięk pomysłu i po tym próbkowaniu społeczeństwa spróbują wprowadzić jakieś inne rozwiązanie opodatkowujące dodatkowo spółki. I wtedy 70% zainteresowanych powie, uffff nie 50% xd
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.