Skocz do zawartości

Socjopatia i psychopatia a zdrowa kobieta


Rekomendowane odpowiedzi

Definicja

 

Cytat

 


nieliczenie się z uczuciami innych, egocentryzm, brak empatii
 

 

 

Ja kobieta, mi się należy, ja jestem ważna, ja mam zawsze rację, moje potrzeby są ważniejsze (dziecko, bezpieczeństwo ,kasa) i zrobie wszystko jakimkolwiek kosztem by to osiągnąć.

Mężczyzna (lub liczba mnoga) - środek do celu.

Dziecko - narzędzie.

Koleżanki - wsparcie w działaniach.

 

Mężczyzna pokazuje słabości - kobieta nim gardzi - brak empatii. Przeświadczenie o swojej zajebistości, mówienie o sobie dobrze, mimo że sie nie posiada danych cech (np bezinteresowność, wspieranie - a przecież jak może wspierać jak gardzi słabościami - jest sprzeczna).

 

Dawanie nadziei orbiterom, trzymanie kilku wokół siebie, by wybrać najlepszego z nich i każdego jakoś wykorzystać.

 

Cytat


silna i utrwalona postawa nieodpowiedzialności i lekceważenia norm, reguł i zobowiązań społecznych

brak odpowiedzialności, kłamanie
 

 

Zawsze i wszędzie. Na forum są nawet takie kobiety, dodatkowo przeświadczone o swojej zajefajności, a do tego wystarczy że zrobią sobie dziecko i złapią jelenia.

 

Cytat


niemożność nawiązywania trwałych związków z innymi przy nieistnieniu trudności w ich nawiązywaniu, niedojrzałość (niedorozwój) emocjonalna
 

 

Tj uciekanie ze związków z problemami, szukanie wygody, interesowność, kończenie związków gdy opada chemia i kierowanie się tylko emocjami. Fochy i inne dziecinne zachowania.

Bardzo prosto nawiązuje kontakt (flirt), więc teżłamie reguły społeczne byle zaspokoić własną próżność.

 

Cytat


ciągła potrzeba stymulacji , bardzo niska tolerancja frustracji i niski próg wyzwalania agresji, w tym zachowań gwałtownych, impulsywność;
 

 

Adoruj mnie, zabawiaj bo sie nudzę, mam roszczenia, jak nie zapewnisz mi tego to odejdę. Łatwo mnie obrazić, nie mów prawdy o mnie, nie myślę tylko robię. W innym moim temacie napisałem o spontaniczności kobiet - co jest bezmyślnością, bezrefleksyjnością i impulsywnością związanymi z kierowaniem się emocjami.

 

Cytat


niezdolność przeżywania poczucia winy i posiadania skrupułów

wyraźna skłonność do obwiniania innych lub wysuwania pozornie możliwych do uznania racjonalizacji zachowań, które są źródłem konfliktów z otoczeniem.
 

 

Niewinna w każdej sytuacji. Niszcze związek, testuje, manipuluje, gram o własny interes, nie szanuje, krytykuje, łamie obietnice, szantażuje, szczuje dupą, ale mi nie można nawet zwrócić uwagi, bo znowu poczuje sie ofiarą i obwinie innych :(

 

Cytat


nieumiejętnością wyciągania praktycznych wniosków z  doświadczeń własnych i innych (brak uczenia się)
 

 

Schematyczna do bólu, ciągle postępująca tak samo, choć uważająca się za wyjątkową i inną. Nie wyciąga wniosków. Trzeba ją "wychowywać".

 

Cytat


brak lęku - NIE ZGADZA SIĘ jedno - dzięki lękom kobieta KŁAMIE, żeby zatuszować swoje brzydkie zagrania i wykreować się na ŚWIĘTĄ
 

 

Cytat

łatwość ulegania popędom i przyjemnościom (tj pieniądzom i innym korzyściom, luksusom, błyskotkom) - hedonizm - brak kontroli nad emocjami - łatwość w wydawaniu pieniędzy, brak organizacji, chaotyczność

 

Zapiję, zjem ciasteczko, skłamię, wyknuje intrygę, spowoduje konflikty w pracy i rodzinie, by mieć zainteresowanie, zmienie gałąź obwiniając poprzedniego bo nowy zapewnia więcej korzyści. Nie umiem opanować się jak się "zakocham" i dam dupy nawet najgorszemu badboyowi, bo tak mnie ciągnie do niego. Wydam całą kasę, a nawet więcej niż mam i nie będe się z tym liczyła, bo to mi zapewnia "szczęście". Nie umiem utrzymać porządku i rozdzielać sprawiedliwych, odpowiednich zadań.

 

Cytat

 


Nieświadomość lub niska świadomość swojego postępowania, oraz wpływu jaki powoduje

; brak przewidywania konsekwencji

 

 

Jak nieświadoma, o wszystko obwinia innych, to dlaczego ma prawo podejmowac decyzje i jeszcze nie brać za nie pełnej odpowiedzialności, łącznie z karami? Szkodzi innym i sobie.

 

Hipokryzja kobiet na tym też bazuje, bo w innych widzi błędy i winy, a w sobie nie, nawet gdy zachowuje się tak samo, lub gorzej.

 

Cytat

Skłonność do kontroli innych na poziomie emocji

 

Wzbudzanie poczucia winy, zazdrości, odnoszenie do słabości, obniżanie samooceny, różnorakie manipulacje, tu też kłamstwa pomagają czyli kreowanie się na świętą, a z kogoś kto nie "służy" (nie jest łatwo go kontrolować) oczernia i robi z niego "napastnika".

 

Kobieta - zaburzona jednostka XII wieku? Całe zaburzenie psychopatyczne i socjopatyczne pasuje do dzisiejszych kobiet. Wywyższanie się, nie widzenie własnych błędów, brak umiejętności zmiany siebie, tylko kierowanie uwagi na "złych, nieodpowiednich mężczyzn", kreowanie się na inną niż jest by osiągnąć interes, traktowanie ludzi użytkowo, nierówne traktowanie mężczyzny w związku, gdy więcej wymaga niż daje, wchodzenie na głowę mimo że nie jest przecież dzieckiem (albo się nie uważa).

 

Wszystko pasuje?

 

Edytowane przez M.Dabrowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Potrzebowałem tego do zwiększenia ilości przykładów zachowań jakie się powielają u 99% kobiet.

 

Na portalach randkowych

 

mi na szczęście nic nie grozi bo to JA przytrafiam się ludziom. nerwus ze mnie i osiągam to czego chcę, nie patrzę na innych. charakterystyczna i nie znikająca w tłumie. Głośna i w centrum uwagi. Diabelsko inteligentna.


Po bliższym poznaniu nie do odstawienia. Grozi obsesją. To ja zostawiam innych.

 

Bardziej znane

 

Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie (to ost związane z lękiem).
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

 

Nie zasługujesz cieniasie, nie ja sie będe poprawiać choć jestem trudna i rozwale ci życie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby z angielskiego jestem. Te zdanie "maybe baking a lasagna doesent make up for fucking his friend and then calling him a pussy when he cries about it". Czyli coś w stylu że kobieta zrobiła coś złego mężczyźnie, a gdy on "płacze" nad tym to nazywa go cipą. Dla nich to najlepiej jakby tolerował to co robi kobieta, pokazując tak że jest "silny" i jeszcze ją chwalił :huh:

 

Z tej strony którą podał @Pogromca_wdów_i_sierot bardzo propagandowo psychiatria tłumaczy rozróżnienie psychopatii wśród kobiet i mężczyzn.

 

Mężczyzna mający wyżej wymienione cechy będzie nazwany psychopatą. Kobieta gdy jest IDENTYCZNA będzie nazwana narcyzką.

 

Jaki jest wydźwięk obu? Bycie narcyzem czy jest w pełni negatywne? Nie. Często to nawet powód do dumy, wszyscy bowiem nakazują "kochać siebie", bo "jak nie kochasz siebie, to nie pokochasz nikogo".

 

Psychopata ma wyraźną negatywną wibracje, czyli znowu to jest pokazanie że obie płcie nie są równe, mają różne role, są inaczej oceniane i dużo surowiej mężczyźni. Kobiecie się powie że ma "mental ilness" co najwyzej, albo jakieś zaburzenia nerwicowe. Wszystko po to, by jej współczuć (bo i jeszcze powie to wina innych że taka jest), zamiast nazwać rzecz po imieniu - jesteś psychopatką, bo zachowujesz się jak psychopata z definicji i nie powinnaś za to dostawać nagród w postaci współczucia, a karę taką samą jak dostaje mężczyzna.

 

Równouprawnienie :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nienawidzę gdy kobiety cytują Marylin Monroe, żeby tłumaczyć dlaczego mężczyźni powinni radzić sobie z ich chujowymi zachowaniami.

 

»Jeżeli nie potrafisz ze mną żyć w moich najgorszych chwilach, to nie zasługujesz na mnie w moich najlepszych«. Cóż, może również nie zasługuje na ciebie w twoich najgorszych momentach. Może pieczeniem lasagni nie odpracujesz sobie pieprzenia jego przyjaciela i nazwania go cipą, gdy z tego powodu płakał.

 

Dlaczego ktokolwiek przyjmowałby rady od Marylin Monroe? Popełniła samobójstwo. Albo została zamordowana. Nie wiemy. Ale wiemy, że conajmniej jedna osoba nie poradziła sobie z jej najgorszą twarzą."

 

Narcyzm w psychologii/psychiatrii chyba jest wyłącznie cechą negatywną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.