Skocz do zawartości

Planowana wysoka akcyza od aut


Lukulus

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze władze straszą wprowadzeniem wysokiej akcyzy,  szczegolnie na starsze auta z wiekszymi silnikami. Wiecej o tym w tym filmiku np.

 Ja jako miłośnik motoryzacji nie jestem zachwycony tego typu propozycja,  bo nie ukrywam chciałbym jeszcze mieć możliwość pojeździć na codzień autem z innymi silnikami niż małe rzędowe turbo benzynki lub diesle. Po wprowadzeniu takiej akcyzy ceny starszycha aut z dużymi silnikami mogą poszybować w górę. Jak myślicie czu teraz inwestując w jakiegoś klasyka np. Mercedesa z v6 lub v8 będzie można w krótkim czasie zyskać? 

Edytowane przez Lukulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super wiadomość.

Mam alfę na miltijecie, mój ukochany silnik i auto zadbane, jednak zaczałem mysleć o sprzedaży.

I dzieki PiSowcom zatrzymam go najdłużej jak się da, jak będzię trzeba to go wymaluje, wymienie skórę na fotelach:lol: i jeszcze bardziej wypieszczę.

Już nie mam ochoty sprzedawać za bezcen to arcydzieło w moich rekach:).

A i koniunktura w zakładach blacharskich zacznie się krecić;)

 

Dzięki wam PiSiory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy". Weźmy teraz poprawkę, że nasz rząd nie jest ani łagodny ani liberalny a jego celem (jak i poprzednich rządów, co widać po owocach) jest zachowanie folwarcznego modelu społeczeństwa i ciągłe zarządzanie kryzysem. Albo oni są głąbami (nie wygląda na to) albo agenturą, innego wytłumaczenia nie widzę. W sumie bez różnicy, bo jedno i drugie umieszcza nas docelowo w dupie, w której to dupie i tak jesteśmy waleni w dupę a oni robią za sutenerów-frajerów, bo kasują jedynie drobną prowizję. Suweren jest dziwką, a państwo alfonsem.

 

Kiedyś pewien starszy jegomość powiedział mi mniej więcej coś takiego - "{...} kiedy mechanizm zaczął skrzypieć w latach '80, postanowiono poluzować ludziom śrubę. Ale tylko po to, żeby przesmarować jej gwint i potem dokręcić jeszcze mocniej". 

 

Przenoszę wątek - inny dział.

Akcyza to tylko "przykrywka".

Edytowane przez Rnext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.