Skocz do zawartości

Świetny wykład "Działanie zbawia ludzkość"


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W dzikusach jest najwięcej zwierzęcości, u nas przynajmniej niektórzy dążą do takich wartości jak doskonałość, piękno,styl, samodzielne myślenie, samoocena, patrzenie spoza ego, niezależność, przyjemność. Niestety ludziom wmawia się pokorę, bycie barankiem w stadzie i niewolnikiem pracującym za pensję minimalną bez perspektyw na poprawę. Najszlachetniejsze idee są profanowane i mówi się, że to źle, że trzeba być pokornym i godzić się na złe warunki, choroby, upadek, poczucie winy, zmieniać się na siłę bo tak trzeba. Ingeruje się w ludzką wolność i instaluje w głowie ograniczenia przez co większośc ludzi staje się pizdami a kiedy ktoś się wybija i dąży do czegoś więcej jest negatywnie oceniany. Dlatego najważniejsza jest samoocena i niezależność od opinii plebsu i narzuconych nakazów i zakazów. Zastąpienie moralności sumieniem wynikającym z empatii i wewnętrznych zasad a nie narzuconych z góry przez społeczeństwo zakazów i nakazów. Dzikie plemiona raczej nie mają nawet możliwości rozwoju indywidualnego, żyją w społecznościach, do których muszą się dostosowywać bo nie mają wyboru. To najmłodsze dusze, które dopiero zaczynają ziemską przygodę jeśli ktoś wierzy w reinkarnację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te 2h, ale ogarnia mnie zgroza - bo on w trakcie tego wykładu nie powiedział nic ważnego. Lał wodę w sposób mistrzowski. Obejrzałem i inne, tam trochę ciekawiej, ale strasznie rozwlekle mówi.

To rzeczywiście paradoks, ale on sam mówił, że nie odkrywa niczego nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.