Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Normalny

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  1268
 • Donations

  77,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Zawartość dodana przez Normalny

 1. Ex próbowała wrócić do Ciebie? Dawała jakieś sygnały pośrednie lub wprost?
 2. Podpisujmy petycje!

  "Obowiązkowe orzekanie przez sądy rodzinne opieki naprzemiennej nad dziećmi w przypadku rozstania małżonków nie jest receptą na rozwiązanie problemu alienacji rodzicielskiej – przekonuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Potwierdza za to, że pracuje nad rozwiązaniami idącymi w kierunku penalizacji utrudniania kontaktów z potomstwem. Jest to odpowiedź na petycje organizacji rodziców, które uważają, że aktualne przepisy w praktyce często uniemożliwiają wspólne wychowywanie potomstwa przez byłych partnerów i prowadzą do rozpadu więzi rodzicielskich. A główną tego przyczyną jest lekceważenie orzeczeń dotyczących zasad kontaktów rozwiedzionych rodziców z dziećmi. Sądy wydają je wówczas, gdy skłóceni byli partnerzy nie są w stanie sami porozumieć się w sprawie wykonywania władzy rodzicielskiej." http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1105815,kara-za-utrudnianie-kontaktow-z-potomstwem.html
 3. Niektórzy są, niektórzy mogą być w sytuacji gdy dostęp do dziecka mają utrudniony lub uniemożliwiony. Gdy matka dziecka dostęp utrudnia lub uniemożliwia. Może mamy znajomych na studiach, w pracy lub kogoś w rodzinie którzy są w takiej sytuacji. Czy możemy sobie lub naszym znajomym pomóc? Możemy. Choćby np. podpisać petycje. Nie chcecie podpisać z jakiś powodów? Powiedzcie znajomemu, że może to zrobić. Np. na stronie: http://petycja.eu/ Obecnie jest aktualna petycja dotycząca Wniosek o podjęcie działań w związku z ujawnieniem systemowego problemu gwałcenia praw człowieka i praw dziecka w Rzeczpospolitej Polskiej, lekceważenia Dezyderatu nr 4 Komisji do Spraw Petycji Sejmu RP z dnia 12 maja 2016 roku, lekceważenia i braku realnego wdrożenia Rezolucji Rady Europy 2079 (2015) - w skrócie dot. m.in. nadal przypadków ograniczaniu praw rodzicielskich ojcom bez jakichkolwiek powodów, traktowanie rozpraw gdzie ktoś musi być wygrany a ktoś przegrany a gdzie w rzeczywistości przegranym jest zawsze dziecko itp. Ja podpisuje. Nic mnie to nie kosztuje, a samo podpisanie online petycji trwa kilkadziesiąt sekund. To nasze prawo!!! Sam mam kilka odpowiedzi od rożnych instytucji publicznych np. MEN, Ministerstwa Sprawiedliwości i innych. A nóż komuś odpowiedź z takiej instytucji może się przydać w postępowaniu sądowym (choć to lepiej skonsultować z prawnikiem/adwokatem) jako dowód troski o swoje i dziecka prawa. To dobra chwila. Może będzie reforma sądownictwa. Przecież nie wszyscy sędziowie są anty ojcowscy. Szczególnie ci z młodego pokolenia. Dla tych co powiedzą i tak to nic nie da - ja powiem da. Przykładem jest pewna "znajoma" która chciała ograniczyć prawa ojcu dziecka. Wyszła z kwitkiem z sądu i stwierdziła nic z tego..., jakiś pro ojcowski sąd mi się trafił. Kropla drąży skałę. (mam zgodę na zareklamowanie linku od administracji)
 4. Telefonik do 1000PLN

  A co sądzicie o Xiaomi Mi A1? RAM 4 GB, dwa obiektywy w tym zoom - no i ta cena! Ma ktoś? Widziałem recenzje i dosyć pozytywne choć ostrożne bo wiadomo - to nie samsung ani iphone. https://www.x-kom.pl/p/402295-smartfon-telefon-xiaomi-mi-a1-32gb-black.html
 5. Cała historia jakby moja. Tak wiele ich jest podobnych do siebie. Pani planuje miesiące lub lata rozstanie. Gdy dziecko jest w miarę samodzielne decyzja zapada. Super, że masz kontakt z córką - to się mamusia zdziwi jak córka zechce zamieszkać u Ciebie. Co do tych 13 lat - wydaje mi się, że jest to wiek w którym dziecko może być wysłuchane przed sądem a jej zdanie wzięte pod uwagę. Nie gwarantuje to jednak automatycznie rozstrzygnięcia sądowego, że zamieszka u ojca. Faceci i tak się będą żenić - bo nikt im nie powie jak jest, bo nikt nie poradzi w sprawach prawnych, bo nie uwierzą, bo dochodzą do jakiegoś etapu chodzenia z dziewczyną i czują, że trzeba przejść do kolejnego czyli małżeństwa. Obecne dzieci będą mądrzejsze. Dużo rodzin się rozpada i dzieci te będą mądrzejsze o wiedzę rodziców. I nawet Ty @rarek2 poradzisz pewnie córce gdy dorośnie "musisz mieć dziecko coś swojego".
 6. Zwarcie styków u pań - użytkownik androida ... ale w nowym bmw. I co związałaby się z takim czy nie?
 7. @EricCantona Wkleję bez podawania linku aby nie reklamować kancelarii prawniczej wysokość alimentów która była orzekana w sprawach prowadzonych przez nią: Z lewej strony wysokości zarobków osoby zobowiązanej do płacenia a z prawej wysokość zasądzonych alimentów; w nawiasie .... wiek dziecka. 1100 – 550 (5) 2000 – 400 (3) 2000 – 500 (15) 2200 – 700 (9) 2600 – 550 (4) 3300 – 700 (1) 3300 – 800 (13) 3500 – 700 (15) 3550 – 2 x 500 (4 i 6) 4000 – 800 (8) 4000 – 900 (3) 4000 – 3 x 500 (4, 9, 12) 5000 – 2 x 600 (2 i 4) 5700 – 600 (5) i 700 (10) 6500 – 700 (4) 10 000 – 1000 (4) @Mnemonic Mamusia?
 8. To niskie alimenty przy takich zarobkach. Ja bym się z takich cieszył bo ... mógłbym jeszcze coś dziecku od siebie dorzucić - prezent, zabawkę, ubranko, jakiś wyjazd nad wodę, lody ... itd. Słowa @Tornado przy takich zarobkach to jesteś dziad nie ojciec skoro skamlesz o takie alimenty lekko mocne ale mocno słuszne. Do zastanowienia - to Twoje dziecko. Bo Twoje prawda? Może spojrzysz na to inaczej po takiej lekcji matematyki: 650 zł : 30 dni = 22 zł na dziecko na dzień Chyba stać Cię na 22 zł dziennie na dzieciaka prawda?
 9. Temat przerabiany, ale puśćmy jeszcze raz

  Nie sądzę aby tak łatwo było uzyskać alimenty po rozwodzie przez ex żonę jeśli nie były one już zasądzone na procesie. Brak możliwości zarobkowych (choroba, kalectwo itp tragiczne rzeczy) - wtedy tak. Jeśli baba zdrowa - sąd powie proszę podjąć pracę. Co do spotkania z gachem - ja się nie spotykam i nie zamierzam. A na pewno żadnego picia piwa z nim itp. To głupie rady ludzi którzy nie byli w takiej sytuacji. Gach ma wiedzieć że z ex to sobie może robić co chce natomiast gdy zrobi coś dzieciakom zostanie mu wymierzona sprawiedliwość !!!! - zgodnie z polskim prawodawstwem żeby nie było wątpliwości.
 10. Kino w pojedynkę

  @marios27 A jakbyś zareagował gdybyś siedział w kinie z kimś a na sale wchodzi sam jakiś facet i siada sobie w fotelu. Pewnie byś zerknął i nie zwracał dalej uwagi. Jeśli już koniecznie chcesz uniknąć spojrzeń innych ludzi, że przyszedłeś sam - kup bilet online (jeśli się da) i wejdź na salę w trakcie reklam jak światło jest zgaszone.
 11. Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0

  Wybacz córciu ale muszę znaleźć ci tatusia
 12. Komuś oczy się przeszkliły?
 13. Sorry. Te słowa opacznie zrozumiałem, że chodzi o ex. A to chodzi o dzieci.
 14. Mam nadzieję, że z córką się relacje poprawiły. Sam mam dziecko i rozumiem (ex ma gacha z dużą kasą także ... moja miłość do dziecka przeciwko kasie gacha, prezentom i wyjazdom). Piszesz, że macie kontakt z ex coraz lepszy. Po co? Sentyment? Dzieci macie duże. Sentyment Cię osłabia.
 15. Nie da się tego logicznie wytłumaczyć a logicznego wytłumaczenia oczekujesz. Ona odpowie, że to miłość. Dla mnie to żałosna próba zarzucenia na starość kotwicy w byle jakim porcie byle porcie (kotwica to dziecko czyli alimenty lub dobrowolna kasa i opieka a port to ten kilka lat młodszy facet). Jak szukać logiki w decyzji (może przypadkowej) zajścia w ciążę w wieku 45 lat z facetem parę lat młodszym? Jak wstać w nocy do dwulatka kiedy ona będzie miała 47 lat? Gdzie szukać logiki w zaprowadzaniu 5 latka do przedszkola przez mamę w wieku 50 lat (w tym wieku zostają kobiety babciami)? Czy ten facet będzie chciał z nią być gdy będzie miała 50-tkę? Krzywdzi ex wszystkich - Ciebie, dzieci, gacha, to nienarodzone dziecko też. Pytanie tylko czy na pewno jest w ciąży? Czy ciążę widać już czy tylko tak ludzie mówią. Szacun za historię ze strimma.
 16. Powrót ex z zaświatów

  Jak nie wiadomo jak określić pewne zachowania kobiece od razu daje się łatkę tzw. borderki. Żeby się zaraz nie okazało, że każda to tzw. borderka.
 17. Powrót ex z zaświatów

  .... to są jazdy "zwykłej" kobiety. Odeszła do gacha bo mąż za dużo pracował (lub za mało), miał za dużo własnych pasji (lub nie miał żadnej), nie miał pozycji zawodowej (lub miał ale inni mają wyższą) ... itd itd. A teraz - nie płaci alimentów (lub płaci ale mógłby więcej), nie zajmuje się dzieckiem (lub zajmuje za bardzo - "pewnie chce nastawić córkę przeciw mnie a to ja jestem mamą"), nic nie kupuje dziecku (lub kupuje za dużo i je rozpieszcza) itd itd ...
 18. Powrót ex z zaświatów

  Wobec gacha też chłodna uprzejmość. Lodowata.
 19. Powrót ex z zaświatów

  Nie zmieniaj żadnych nr telefonów, mailów itp. Ale to wiesz. Wiadomo, że musicie mieć kontakt w związku z opieką na dzieckiem. I chłodna uprzejmość wobec ex jest najlepszym rozwiązaniem (sms archiwizuj na wypadek gdyby stwierdziła, że nie interesujesz się dzieckiem - sms mówiące o tym kiedy odbierzesz lub zawieziesz dziecko itp.). Ciężko powiedzieć co planuje. Jeśli nie wiadomo co robić może na razie nic nie robić. Gdyby jednak się przeprowadziła obok Ciebie warto pokazać (lub udawać) zadowolenie z faktu, że córka będzie bliżej. A gachowi uśmiech, że "zajmuje" się Twoimi genami - metoda zimny drań (wiem, że to trudne ale można z czasem do tego dojść) oraz sygnał, że gdyby coś zrobił dziecku to podejmiesz wszelkie kroki (oczywiście zgodne z obowiązującym prawem :-)) aby poniósł za to odpowiedzialność. Niech gach się czuje osaczony a nie Ty. Ciekaw jestem czy on o tym wie - przecież dla niego to też dyskomfort. Rady @Mnemonic uważam za słuszne.
 20. Podziękowania dla HORACIOU5a oraz Aroxa

  Brawo @Selqet za post i za muzykę. Chłopaki na pewno sobie ją puszczą czytając posty o nich - bo czytać przez jakąś chwilę będą. I miło im się zrobi ... sercu.
 21. Bywajcie!

  Dziękuję i powodzenia. Pozwól, że w Twoim temacie podziękuję też @HORACIOU5. Podziękowania dla obu Panów również w Rezerwacie - brawo @Selqet.
 22. Historia kolegi po rozwodzie

  Dobrze, że to wrzucasz. Niech Ci co przechodzą przez rozwód czytają. I tak teraz nie uwierzą ale niech czytają i widzą, że jednak może być jeszcze dobrze a może nawet lepiej. Bo jest lepiej .
×