Jump to content

maggienovak

Samice
 • Content Count

  992
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

1,081 Świetna

4 Followers

About maggienovak

 • Rank
  Młodszy chorąży
 • Birthday 06/16/1995

Profile Information

 • Płeć
  Kobieta
 • Miejscowość
  Kalisz/Łódź

Recent Profile Visitors

5,449 profile views
 1. Bardzo fajny temat (choć nie mam zamiaru czytać artykułu z pierwszej strony wątku). Rodzicielstwo jest skomplikowanym i najbardziej trudnym procesem, zjawiskiem w życiu człowieka, choć domniemam, że jest to bardzo satysfakcjonujący stan. Jak dla mnie - dzieci są niesamowite, jeśli dorośli im nie komplikują codzienności. Bardzo chętnie przeczytam wypowiedzi innych dzieciatych użytkowników.
 2. @Patton Co oznacza dobrze ubrana? Z racji pracy dla spółek odzieżowych, to podpowiem... W większości kobiety kupują to, na co je stać, a że większości kobiet nie pasuje większość asortymentu, który jest na wyprzedażach albo "w sezonie", to efekt jest jaki jest... Nie ma brzydkich kobiet, są tylko te niedoinwestowane... Gdybym miała inny styl życia, to bardzo chętnie korzystałabym z usług stylistki. Naprawdę to nie jest głupi zawód. Jak sam na siebie patrzysz, to nigdy w pełni obiektywnie nie ocenisz w czym Ci dobrze, a w czym nie. Tym bardziej większość ko
 3. @Amperka większość środków czystości kupuję od niemieckich znajomych, czy w marketach niemieckiego kapitału. Są b.dobre. Wczoraj rozkręcałam piekarnik do czyszczenia, patent spryskania odtłuszczaczem i przykryciem streczem spożywczym - super! Ruszt i szyny wymoczone w sodzie z wrzątkiem - nawet ładnie zeszło. Z Gallusa co jeszcze używasz, co polecisz? Zastanawiam się nad produktem The Pink Stuff. Ostatnio co mi się jeszcze sprawdza : czyścik do szczotek do włosów; woreczki na suwak i inne bajery foliowe (multum tego dostałam od ciotki z USA); mop parowy (nigdy więcej trad
 4. @WolfSkin Napiszę poprawnie po polsku (jeśli chodzi o ten błąd, że płyty grzewcze i zlewy z Rossman 😜) Środek do czyszczenia (z Rosmmana; Domol) ceramiki (np.płyty indukcyjnej w kuchnii) https://produkty.mamotoja.pl/rossmann/domol-glaskeramik-reiniger-srodek-do-czyszczenia-ceramiki Czy ktoś używał gąbeczek ScrubDaddy? Ponoć są genialne.
 5. Mleczka do czyszczenia płyt grzewczych i zlewów z Rossmana. Będę spamować w tym wątku, bo to mój konik.
 6. Na fali mojego ostatniego postu - oczywiście, że coś nowokupionego. Jak to baba. Nie lubię jednak bibelotów typu dywanik, świeczki, ramki z głupimi setencjami. Frajda z nowej suszarki do żywności, czy ekspresu do kawy (z braćmi ostatnio kupiliśmy rodzicom) jest spoko. Ale największą ekscytację u mnie wywołuje... Radość dziecka z jego dokonań, ogarnięcia przez niego jakiś nowych umiejętności, nowych odkryć. Mnie autentycznie cieszy jak moje przybrane bratanice, bratanki, siostrzeńce ogarniają naukę liczenia do 10 albo już pitolą tak, że można je zacząć rozumieć.
 7. @krysteq Mieszkasz na kawalerce umiejscowionej w niewyremontowanej kamienicy, a sąsiedzi nie ogrzewają mieszkania? Jeśli tak, to jedynie doradzam zmianę mieszkania, bo zapach wilgoci jest w pakiecie tego miejsca zamieszkania. Ja na punkcie grzyba i wilgoci na mieszkaniu jestem pierdolnięta i powinnam z tego robić doktorat 🤣 (grzyb w domu rodzinnym za dzieciaka, grzyb w domu rodzinnym męża i nawracający grzyb na kawalerce). Jeśli mieszkanie masz w innym typie budownictwa, to profilaktycznie na czas suszenia prania wietrzyć mieszkanie! Na gorącym (na grzejniku)
 8. @Brat Jan Woda demineralizowana np.z miętą, w sklepach agd jest do dostania
 9. Najważniejsze - w jakim stanie jest pralka?! Warto dbać o pralkę (środki do czyszczenia pralek, wymiana filtrów, czyszenie uszczelek, podajników). Ja używam tylko płynu i perełek? do prania. W ogóle nie używam proszków. Wiem, że to czasochłonne, ale wysuszone pranie warto przeprasowac od razu (woda aromatyzowana do żelazka). W szafie trzymać saszetki zapachowe. Jeśli używasz dobrych perfum i mieszkasz sam, to zrobić saszetkę aromatyzowaną Twoim perfumem. Jeśli na mieszkaniu/w jakimś pomieszczeniu masz wilgoć albo/i coś z ukladem doprowadzającym wodę do p
 10. @Sundance Kid Już wcześniej o tym myślałam i konfrontowałam ze sobą, że może po prostu szukam "szlachetnej ucieczki od macierzyństwa" bo sama przed sobą nie chcę się przyznać, że nie chcę mieć dzieci. Skucha Jednak moim pragnieniem jest rodzina, bo... Wszystkie moje marzenia życiowe są z uwzględnieniem dzieci, pełnej rodziny, pełnego domu. Gdyby moje marzenia (ich wizualizacja) kompletnie nie uwzględniały widoku/obecności/dobra dzieci, to odpowiedź miałabym jasną - nie chcesz dzieci, nie ściemniaj ludziom!
 11. @Krugerrand @Hatmehit Hat ma rację, ten przedział zarobków powinien być "durnym", czyli najniższym przedziałem zarobków na etacie przy obecnym koszyku zakupowym. Polacy powinni coś zrobić z tą sytuacją! No, ale nie robimy, bo do gara trzeba coś włożyć... Rozumiem podstawy ekonomii, złożoność systemu gospodarczego, zapotrzebowania rynkowe, ale czy aby na pewno i wyłącznie prawo popytu i podaży warunkuje obecne pensje? No nie. Cała machina prawno-podatkowo-polityczno-administracyjna (która ma spuścik do kieszeni polityków) pochłania ogrom środków wypracowanych przez Pola
 12. @Muatafaraj bo nie zrobię nigdzie praktyk/stażów ze studiów. W tej robocie robią mi się nadgodziny, oddawają mi w postaci wolnego, więc daję jako tako radę robić praktyki. Przechodząc na pracę w wymiarze 8 godzin dziennie (np. od 8:00-16:00) już robi się w tej kwestii problem (większość ośrodków, oddziałów, klinik, przychodni, gabinetów przyjmują praktykantów do godzin wczesnopopołudniowych). Pewnie dojdę do tego etapu, gdzie będzie wóz albo przewóz - lepiej płatna praca albo zdobywanie doświadczenia w swojej specjalizacji/dziedzinie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.