Skocz do zawartości

Lęk


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pokonać swój własny lęk? Wczoraj zrobiłem sobie mała wycieczkę w samotności do Szkocji...Od samego rano czułem się dziwnie, mianowicie czułem dziwny lek i wstyd w sercu...nie wiem o co chodziło ale doszło do tego że wstydziłem sie kupić kawę czułem sie jak mały chłopczyk opuszczony przez mame . Wiem że to dziwne co piszę ale lęk wydostał sie skądś i kompletnie mnie rozbił psychicznie. Lek był powiązany z innymi ludźmi, a wiec chęcią imponowania im, a także wrażenie jakby wszyscy patrzyli sie na moje ruchu i tylko czekali az coś spierdole aby mnie wyśmiać, byc może ten dziwny lek przed opinia innych bierze sie z dzieciństwa, może jakaś sytuacja w dzieciństwie której sobie nie mogę przypomnieć  naprawdę był paraliżujący, chciałbym znaleść korzeń tego leku, bo to co wczoraj się zdarzyło pokazało mi że gdzieś jeszcze trochę gówna zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze PIkacz jest to uczucie osamotnienia...Chcesz wyjść ze strefy komfortu, wychodzisz i masz wrażenie jakby wszyscy Ci źle życzyli chociaż tak naprawdę maja swoje sprawy i gówno wiedza...Tak jak Martino napisał że wszystko jest w głowie. Wyjście ze strefy komfortu boli, czułem się osamotniony, w momencie w którym chciałem kupić bilet powrotny kasjerka powiedziała mi że trakcja sie zerwała na jakimś tam odcinku i pociag odwołany(akurat w tym dniu co sie wybrałem). Do domu w huj kilometrów a ja nikogo tu nie znam w tym momencie ogarnął mnie potworny lek, ciemno, nikogo ni znam co tu robić?, znalazłem jakiś tani hotelik i po wszystkim poszedłem na kebaba , naszprycowany chemia poszedłem na spacer sam po mieście a pozniej paciu paciu  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodza...To jak sinusoida; Raz lepiej a raz dostajesz takiego paraliżu że szok, czułem sie jak małe bezbronne dziecko.  Ale dałem rade, morze, plaża, klify coś wspaniałego, niestety to kurewskie myśli cały czas próbowały mi zniszczyć pobyt...Jak to przepracować?  Dlaczego ciagle we mnie przekonanie aby na siłe podobać sie innym? Czemu to ciągle wraca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Bo czasami czuje sie do dupy, bo chce byc zauważany, bo w dzieciństwie dostawałem ciągle w dupe i nie dostałem tyle opieki ile bym chciał , może dlatego też żeby ktoś mnie wreszcie docenil i powiedział ''Wykonujesz stary zajebista robote nad soba, fajnie sie ubierasz jestes gość'' i tak dalej..Takie stany myślowe czasem miewam jak opisałem wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam ze jest to dla ciebie problem.myslałem ze juz ten temat masz za soba i go zakumałeś a tak przynajmniej mówiłeś,to inna mańka.kumam najchujowsze barwy zycia.byłem zostawiony sam sobie.i dalej jestem sam sobie.w chuju mam to czy ktos mnie docenia,jestem swiadom tego ze wiele osób by mnie z checia zajebało albo patrzyło mi na łapy bądz nawet w miche co jem.Powiedz mi dlaczego mi nie lataja takie bzdury w głowie a tobie tak?co ja wczesniej zakumałem a co ty miałes zakumać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stany sa u mnie chwilowe a nie jak kiedys non stop czyli widac jakis postep...A czemu mimo wszystko są? Hmm ciezko mi powiedziec i znalesc zródlo tego problemu...Może jakies silne odrzucenie w dziecinstwie, poczucie wyobcowania nie wiem,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokonać swój własny lęk? [...]

 

Wszyscy mówią tu o psychice, ale... czy dbasz odpowiednio o swoją formę fizyczną? Czy ćwiczysz siłowo, czy dobrze się żywisz,... tak aby mieć jak najlepsze zdrowie i możliwie wysoki poziom testosteronu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lękowe "wybicie szamba" doświadcza wielu ludzi - zwłaszcza Ci, którzy pracują nad sobą. Trzeba to obserwować, nauczyć się nie utożsamiać z lękiem. Walczyć nie można, udawać że tego nie ma też nie - lęk jest, nie można sobie wmawiać bajek, tylko nadać mu inne znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ciezko mi zrozumiec o czym piszesz Assasyn. Nigdy czegos podobnego nie doswiadczylem albo tego nie pamietam. Mysle, ze moze powinienes sobie ten lek racjonalizowac - tak naprawde obecnie wszyscy jestesmy otoczeni poduszka cywilizacji i naprawde nic nam nie grozi, popatrz - pociag nie pojechal, w obcym kraju w obym miejscu poszedles do hotelu, inni ludzie naprawili trakcje i na drugi dzien pojechales, dales rade... W moim przypadku moja sila i brak strachu wynika z moich doswiadczen - bylem na wszystkich kontynentach oprocz Australii i Antarktydy, czasami w warunkach zupelnie oderwanych od cywilizacji, na pustyniach, w dzunglach i w miejskich dzunglach Rio de Janeiro i Cape Town.... Wszedzie dalem rade. Moze podejmuj takie wyzwania jak te - pamietaj ze w przeszlosci chlopiec by przejsc inicjacje musial udac sie na pustkowie (do lasu, na pustynie, czy na step) i przetrwac tam samemu przez tydzien czy dwa. To nie bylo wymyslone tak o bez powodu - to mialo sprawic by chlopiec stanal twarza w twarz ze smiercia i wyposazony w wiedze przekazana mu przez ojca lub wujka mogl ta konfrontacje przetrwac i stac sie mezczyzna, zaakceptowac bezceremonialnosc zewnetrznego swiata, jego wrogosc, jego chec pozbawienia go zycia i zyc dalej z ta swiadomoscia ze mozna liczyc tylko na siebie i czlonkow swojego plemienia. Nie mamy juz plemion ale na siebie mozemy liczyc - warto 'odrywac sie' od cywilizacji samemu by poznac swoje mozliwosci i umiejetnosc przetrwania wbrew przeszkodom...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią tu o psychice, ale... czy dbasz odpowiednio o swoją formę fizyczną? Czy ćwiczysz siłowo, czy dobrze się żywisz,... tak aby mieć jak najlepsze zdrowie i możliwie wysoki poziom testosteronu?

Staram się ;) Silownia 3 na tydzien i dobre odzywianie, bardzo rzadko chemia bardzo mało alkoholu i kawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.