Skocz do zawartości

Krav Maga??


Klariett

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu planuję zapisać się na Krav Maga. Decyzja troszkę spontaniczna, postanowiłem że warto coś porobić ciekawego, a że wpadła mi "ulotka" w ręce to pomyślalem że to może być ciekawy pomysł. Tylko droczy mnie jedna rzecz, tak samo jak pewnie każdego kto chciałby mieć styczność z tą "samoobroną".  Mianowicie, czy to działa? Czy faktycznie będę w stanie się obronić? Czy cała Kravka nie jest czasami przereklamowanym szitem?  Zdania są bardzo podzielone na ten temat. Napiszcie co myślicie, czy warto? Inne inności typu MMA, Boks, Karate itp raczej mnie nie interesują, ale może mnie namówicie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham takie posty ;)
@Klariett NIC nie daje 100% gwarancji na skuteczną obronę, bo wykonawca jest najsłabszym ogniwem. Liczna zmiennych przy gorącej sytuacji na ulicy idzie do nieskończoności.
Zamiast się zastanawiać to idź i spróbuj. Pierwszy trening jest z reguły za darmo, więc zobaczysz czy Ci to leży. No i nie licz, że po 1 miesiącu będziesz mistrzem ...

W takich sportach 50% sukcesu to dobry i ogarnięty instruktor, a 50% Twoja ciężka praca i hektolitry potu wylane na treningu. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są dwie odmiany - wojskowa i cywilna - ta wojskowa jest bardziej brutalna.

W klubach chyba raczej uczą tej cywilnej.

Jest to system, który ma za zadanie dosyć szybko nauczyć walki nawet człowieka niewytrenowanego.

Myślę, że kwestia czy klub jaki wybrałeś czy też instruktor jest dobry czy też uczy " z książki " Warto by było przeczytać coś na temat kwalifikacji kadry- takie info są często na stronach klubów. Oczywiście wiem, że wielu instruktorów tego typu systemów czy strzelectwa podszywa się pod byłych żołnierzy czy policjantów jednostek specjalnych a prawda jest taka, że mundur to oni widzieli na filmie " Rambo". Także nie daj się zwieść zdjęciom w mundurze kupionym w army shopie, z brodą i z tatuażami na rękach bo czesto tego typu show mani są gówno warci. Jak masz możliwość to dowiedz się czegoś o ludziach tam uczących od ludzi - może ktoś coś wie.

Ja myślę, że warto spróbować

 

 

Edytowane przez Headliner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.