Skocz do zawartości

Czysta wódka, która SMAKUJE


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam, że kiedyś rozmawiałem z kims "wyzszym ranga" w pewnej rozlewni i twierdzi, ze kazdy producent zna patent by wódka była bez odoru, słodkawa, lub cos ala vibovit, ale tego nie zrobią, bo maja odgórny nakaz z gory by spoleczenstwo sie nie zachlało na smierc wtedy.... hehehe a ile w tym prawdy, hehe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2014 o 14:03, Gość Dr Caligari napisał:

Czy mieliście kiedykolwiek do czynienia z czystą wódką, która Wam smakowała?

Wracając do wątku. Jakiś czas temu spróbowałem Absolut Kurant, o smaku czarnej porzeczki. Zupełnie niezła po schłodzeniu. I bez popitki można ćwiczyć. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariuszsoq napisał:

 

Powiem Wam, że kiedyś rozmawiałem z kims "wyzszym ranga" w pewnej rozlewni i twierdzi, ze kazdy producent zna patent by wódka była bez odoru, słodkawa, lub cos ala vibovit, ale tego nie zrobią, bo maja odgórny nakaz z gory by spoleczenstwo sie nie zachlało na smierc wtedy.... hehehe a ile w tym prawdy, hehe ?

 

 

Zmiana smaku/ zapachu wódki to żaden problem, jest kupę różnych substancji pochodzenia naturalnego jak i chemicznych, które to robią. 

 

Pierwszy przykład z brzegu to gin, przecież % zalicza się do grupy wódki, a smak całkowicie inny dzięki jałowcowi i ziołom.

 

Każdą wódkę można zrobić tak, żeby nie pachniała i nie smakowała jak wódka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Za czasów mojej młodości pamiętam jak piło sie wódkę , też nikomu nie smakowało, zawsze przepitka, zagrycha, często paw. Nie umieliśmy pic wódki.

Po 30 wódka zaczęla mi smakować, teraz piję bardzo rzadko ale czysta bardzo mi smakuje, wódka ma przyjemny posmak, coś z chleba lub żyta, trzeba tylko umieć to odkryć. Najlepsze sa wódki ze wschodu. Wódka ma smakować, podobnie jak whisky. Najlepiej smakuje mi pita schłodzona lekko ze szklanki, małymi łyczkami żeby nacieszyc kubki smakowe.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 19:51, maVen napisał:

 nie mniej jednak wódeczki w cenie do 30 zł nie da się bez zapojki :)

 

Do 30 to chyba tylko Pan Tadeusz trzyma fason.

 

Dnia 5.01.2017 o 06:44, Mariuszsoq napisał:

bo maja odgórny nakaz z gory by spoleczenstwo sie nie zachlało na smierc wtedy.... hehehe a ile w tym prawdy, hehe ?

 

Wątpię żeby to było z powodu odgórnego zakazu. Politycy chętnie zgodziliby się bo pijany naród jest łatwiej sterowalny.

To jest kwestia kosztów. Może wydaje się wam że parę groszy na butelce to nie dużo, ale przy obciążeniu akcyzowym i podatkowym cena wódki to około 26 złotych gdzie koszt produkcji nie przekracza chyba 2 złotych. Po drugie Polskich wódek to już praktycznie nie ma, są tylko nazwy... A po trzecie, przemysł spirytusowy przegrywa obecnie z kretesem z koncernowymi browarami.

 

42 minuty temu, Les napisał:

Najlepsze sa wódki ze wschodu.

 

Kiedyś miałem okazje skosztować самара водка  (samarska wódka, nie pamiętam czy dobrze po rosyjsku napisałem). I jedno trzeba przyznać, że rosyjskie trunki potrafią być naprawdę niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Krzysiek1991 said:

 

Kiedyś miałem okazje skosztować самара водка  (samarska wódka, nie pamiętam czy dobrze po rosyjsku napisałem). I jedno trzeba przyznać, że rosyjskie trunki potrafią być naprawdę niezłe.

Rosyjskie, ukraińskie wódki czyste i smakowe są rewelacyjne. Taka czysta smakuje wysmienicie, do organizmu ładuje się powoli,rozgrzewa, poprawia nastrój, nie daje kaca np Хлібний Дар . Polskie wódki mi nie smakują, w trakcie picia dają nagły przesyt i zjazd oraz wielkiego kaca. 

Uważam że wódki nie powinno się przepijać, słabo to wygląda, juz lepiej zrobic sobie drinka jak ktos nie lubi tego smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.