Skocz do zawartości

Kompletnie stracone pokolenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem niedawno do porażających konkluzji. Może to smutne i okrutne co napiszę, ale według mnie całe pokolenie lat mniej więcej 1950-1960, czyli tak zwany wyż demograficzny nadaje się w większości do utylizacji.

 

To są straceni ludzie. Przeżarci przez komunizm, socjalizm, media i ich propagandę. Ofiary przemiany ustrojowej. Nie potrafią samodzielnie myśleć, są podatni na populizm, demagogię i zwykłą manipulację a'la Wyborcza i TVN24. Rozmowa z nimi o polityce, ekonomii, gospodarce, czy mechanizmach działania pewnych procesów społecznych, to walenie non stop łbem w ścianę. Nic, kompletnie nic nie dociera, a na koniec i tak podsumują Cię jako oszołoma jak tylko spróbujesz im cokolwiek wspomnieć np. o tajnych służbach.

 

Narzekają na korupcję, obłudę, złodziejstwo, niesprawne państwo, a tym czasem sami bronią zażarcie i nieświadomie tego systemu. Tak zostali zindoktrynowani. To jest istna lobotomia popełniona na ich umysłach. Ktoś na górze w spósb naprawdę mistrzowski to rozegrał, aby popierali tych których rzekomo nie cierpią. Manipulacja level master. Swoją ignorancją, niewiedzą przyzwalają na drastyczne obniżenie standardów, na bylejakość. Nie dziwię się że z takim społeczeństwem mamy takie kulawe państwo.

 

Pokolenie urodzone przed wojną stoi jednak wyżej pod względem świadomości pewnych zasad rządzących światem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym straconym pokoleniem Vinc są też ludzie "internetowi". Nie całkiem rozumiem ten poziom odmóżdzenia oraz brak umiejętności praktycznych + zanik indywidualizmu. Atak klonów, w dodatku tępawych ździebko.

Ci, o których piszesz przynajmniej chodzili do normalnych szkół a ci teraz, ło matko.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ty właściwie wymagasz? Ludzie w swojej masie właśnie tacy są. 

 

Możesz sobie gadać jak Sokrates mądrze a i tak przyznają racje przygłupiemu sąsiadowi - bo ma ekstra żonę i w chuj kasy. Podyskutować to sobie można tylko z ludźmi o określonej kulturze umysłowej i otwartości na nowe idee i zmiany. A ludzie z tamtego pokolenia są już przeważnie zabetonowani: widzieli już Solidarność i upadek komuny, i różne wolty w polityce po 89. I co myślisz, że twoje teorie ruszą ich choć troszkę mocniej? Z drugiej strony są też typy reprezentujące totalnie autorytarny typ myślenia. Sztandarowe przykłady to mały przedsiębiorca z prowincji, któremu wszyscy potakują ze strachu i lizusostwa - więc już zawsze myśli sobie, że ma rację - oraz pani Halinka urzędowa biurwa, która z potwornej plątaniny przepisów uczyniła sobie tarczę do obrony własego "widzi mi się.

Z takimi nie pogodosz i tyle. Szkoda zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Z czasem wpływy starszyzny będą się zmniejszać, a wpływy młodych zwiększać.
Jeżeli chcesz mieć mądrą starszyznę i mądrą władzę - inwestuj energię (także intelektualną) w mądra młodzież a nie w mądrą starszyznę.
Starych nie wychowasz za Ludowe Chiny, młodych - masz szansę.
Budowę zaczyna się od solidnych podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozmowa z moim ojcem, sam mi zarzuca że czytam " głupity" typu Sumliński lub Kieżun, że w internecie kręca a sam non stop ogląda TVN, Tvp i inne mózgo-jeby. Nie ma sensu Vincent wpływać na takich ludzi, bo to nic nie da. Z całym szacunkiem do mojego ojca wybaczam mu to. Od kiedy pamietam, oglada tą TV i łyka propagande. Manipulacja poziom ekspert...Młodzi natomiast to w ogóle pokolenie F ACEBUKA. Zero własnych przemyśleń, sterowani jak roboty bez żadnej wiedzy historycznej, geograficznej i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpadaj Pikacz do UK, zobaczysz tu intelygentow z mercem lub innym audi. Niestety ale 70% polaków swoja głupota na mnie oddzialowuje...Chce uciec od nich, ale oni wszedzie sa Polacy cwaniacy...Jezeli Polak Ci nie pomogl za grabanica to juz Ci pomogl. To taki maly off top ale musze to z siebie wyrzucic. Głupota wiekszosci polaków tutaj jest porażająca...Doświadczam tego codziennie, narzekanie, rozmowa z takimi 5 minut a jestes wyjebany psychicznie do cna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.