Skocz do zawartości

Dotyczy pojęcia: ,,Pułapki utopionych kosztów''


Rekomendowane odpowiedzi

 

Materiał przedstawiony w zabawny sposób opisujący tytularnie wymienione zagadnienie.

 

Pytanie do szanownych czytelników jest następujące kiedy waszym zdaniem następuje moment w sytuacjach kiedy należy się wycofać nie poniósłszy odpowiednio geometrycznych strat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nie oglądam takich i podobnych rzeczy.

 

Odpowiedź jest prosta:

To zależy od ciebie.

Skąd mam wiedzieć ile masz w kieszeni (czyli "w sercu") i co jest dla ciebie stratą której nie wytrzymasz?

Straty ponosisz zawsze, to jedno jest pewne.

Ważne, żeby nie stracić wszystkiego, bo wtedy nie będzie na następne inwestycje.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego i ludzie nie myślą logicznie i dają się wrobić w różne takie mało sensowne "interesy" albo raczej w ich kontynuowanie.

Kiedyś, dawno temu, jak byłem jeszcze młody, tak miałem z jedną panną. Uznałem, ze jestem wodzony za nos, że pogrążam się w coraz większym bagnie a mimo to szedłem "naprzód" bo w końcu byliśmy ze sobą tak długo. Naprawdę długo. I co teraz miałem zrobić? Posłuchać "intuicji", "przeczucia"? Przecież to mnie ciągnęło wgłąb. I tak słuchając "przeczucia" dotarłem do momentu, w którym ewakuacja była bardzo bolesna i kontynuacja wydawała się znacznie bardziej "sensowna" a mimo to w końcu z tego układu wyszedłem. Gdybym słuchał uczucia, jakie by nie było to bym teraz był z nią niezależnie od kosztów. U mnie zdecydował bilans zysków i strat, który wyszedł na niekorzyść układu w którym byłem i dlatego postanowiłem przełknąć stratę już poniesioną, żeby nie ponieść większej. Jak to się ma to "przeczucia"? Czasem trzeba przeprowadzić analizę na chłodno i pomimo protestów "sumienia" zrobić niewygodny ruch w kierunku zimnej logiki. Najtrudniejsze jest w tym to, że to boli. Całkiem dosłownie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.