Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Maszracius_Iustus

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  685
 • Donations

  5.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

513 Świetna

About Maszracius_Iustus

 • Rank
  Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1917 profile views
 1. Długo się zbierałem, żeby się odezwać w tym temacie, no to do roboty. Nie wiem jak wszyscy 18 latkowie ja w tamtym wieku miałem myśli samobójcze, które prawie uskuteczniłem, a lat mam obecnie prawie 21 i wciąż samochodu nie mam i mieć nie zamierzam mimo mieszkania od domu 400-czasem 1800 km, tatuaże ehhh.... Jedna fundamentalna rada poparta doświadczeniem z życia, nie daj sobie wmówić żeby uzbierać np 20k i dopiero robić biznes bo wtopisz jak większość ludzi, przejdź się do miasta i zobacz na knajpy co chwilę jakaś bankrutuje i ludzie z kolejnymi kredytami na wielkie jak dla nich sumy bez pomysłu na działalnośc próbują swojego genialnego pomysłu sushi baru za 150k na kredycie i hoy, 2 miechy i koncerta dalej nie budiet. Dokładnie takim podejściem straciłem swoje pierwsze pieniądze zabrałem się za biznes bez jakiegokolwiek wcześniejszego pojęcia. Raz siedzieliśmy z kumplami przy grze online oni 3 studenci(w tym jeden z własną firmą) + ja tylko pracujący i jeden z mądrali studiujący mbi i logistykę zaczął pierdolić o jakiś wykresach ze studiów na co żeśmy go spointowali, że by się więcej nauczył o prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu gdyby kupił wiadro mopa i poszedł prywatnie ludziom sprzątać. W taki sposób nauczyłby się więcej pracując pół roku niż na jakichkolwiek studiach, Mosze opisywał na forum jak go dziadkowie nauczyli biznesu i Tobie polecam to samo. Naucz się z 50 zł zrobić 400 a potem tylko skaluj, żadne studia nie zastąpią dobrej podstawówki jak to się mówi. Interesuje fryzjerstwo łatw praktyki u jakiegoś zdolniachy i działaj. Powiodzenia.
 2. @rarek2 @Stary_Niedzwiedz chodziło mi tylko żeby nie zniżać się do ich poziomu. Izi man....
 3. To jest jedna kwestia i celne spostrzeżenie. Druga to, to że rarek jak się to uda puści panią z torbami i najprawdopodobniej uczyni niewolnika bankowego co jest też fhui nikczemnym czynem.
 4. Każda szanująca się bajka winna zaczynać się 'dawno dawno temu' i kończyć 'żyli długo i szczęśliwie' no to zaczynamy ...Dawno dawno temu zajac poprosił pannę o rękę ona powiedziała nie i żyli długo i szczęśliwie....
 5. @Analconda Po co Ci takie specyfiki do kompa jak 2x 2k80ti jeśli można spytać i te ssdki??? Coś masz wspólnego z kompami? Pozdro z Charlottenburga
 6. Jam 99 i jak wspominam roczniki 98-90 to to byli dużo zdrowsi silniejsi i ładniejsi ludzi najładniejsze dziewczyny 97-95 cud malina. Jak ja byłem w 3kl podstawówki to 6kl to były chłopy 170-190 wzrostu kolosy jebane dziewczyny 160-175 Była szafa z osiągnięciami szkoły 98% rocznik 97 najebał. Ja w 6kl czyli rok pański 2012 miałem 158cm wzrostu i byłem 3ci najwyższy w klasie i jedno z najsłabszych najbardziej schorowanych dzieci w szkole. Bardziej towarzyscy i otwarci na - można powiedzieć, ze większa patola a i odważniejsi jakoś się wydawali.
 7. Akurat to, że czegoś nie widać nie znaczy, że tego nie ma. Sam dostałem bana chyba na tydzień w zeszłym roku jak to sam określiłeś 'za niewinność czy na wyrost' do dziś gdyby mnie spytano uważam tego bana za skrajnie niesłuszny ruch, ale cóż usprawiedliwiam to sobie, że był dany w dobrej wierze bądź z rozpędu jakoś przyjemniej się wtedy tego zapomina. Co nie zmienia faktu słuszności reszty moich banów Btw system banów jest tutaj dziwny jeśli chodzi o samą mechanikę działania. Zwłaszcza zakaz czytania forum dziecinnie łatwy do obejścia.
 8. A najdziwniejsze, że pogarda zaczęła się w momencie otwarcia serca; ciekawe dlaczego?
 9. Na dwie osoby, tyle to są jedne zakupy w Lidlu... na mniej więcej tydzień. Sprawdziłem osobiście, rok temu To już kwestia światopoglądu. Jedni odkładają, inni przejadają, jeszcze inni przepiją... ich prawo dysponowania owocami swej pracy. Sorka, że dopiero po takiej przerwie odpisuję. Napisałem swoje kalkulacje do jakich person były przygotowane dlatego uwaga, ze na dwoje nie starczy jest słuszna i zbędna oraz uzasadniona. Pisząc, że mam możliwość zaoszczędzenia a tego nie robię nie miałem na myśli, że rozpierdalam cały hajs tylko mam pewne zobowiązania i również wydatki, których nie muszę ponosić a ponoszę z dobrej woli (pomagam rodzicom) a kasę głównie inwestuję w rozwój swój bądź firmy dlatego z takiego 'możliwego' do rozdysponowania budżetu nie zostaje tyle ile mogłoby Pozdro, lubię czytać Twoje treści o panienkach.
 10. Świadczy to jedynie o uczciwości, bo potrzeba wielkiej odwagi by publicznie zmienić zdanie, za Davidem Hume'm uważam, że człowiek racjonalny dopasowuje swoje przekonania do ilości posiadanych argumentów i nie broni swojego stanowiska za wszelką cenę- btw jeśli mnie pamięć nie myli; Hawkins pisał w Technice uwalniania na temat dumy i zatwardziałemu umysłowi gdy swoje racje uznamy za jedynie słuszne i niezmienne to ostatnie co chcemy dopuścić do naszej świadomości to fakt tego że nie jesteśmy nieomylni. Piękne słowa.
 11. Śmierć - nałogi, narzekania, użalania się nad sobą i innymi, poczucie winy, konieczne wyszukiwanie winnego, strach, lęki, złość, duma, nienawiść, fochy, przytyki, kpienie, "opiniowanie", chęć posiadania racji zawsze i wszędzie, tworzenie wrogów, zamknięcie, zakopanie talentów, lenistwo, poczucie straty, słabość, choroba, roszczeniowość, percepcja. Czy wg tego co napisałeś, komentarz Sceptycznego? to jest właśnie wspieranie 'strony' śmierci? Twoje wypowiedzi w tym jak i w reszcie tematów, złoto. Dawno się nie odzywałem niedługo zdam swój raport z postępów a jest podobnie jak u Vsroma
 12. W Niemczech minimalna to lekko poniżej 1000e... chyba 6.80e.h netto jakoś tak także ktoś kto zarabia 2800 to jest prawie 3x wincyj od minimalsa (2.93 raza ile mnie matematyka nie myli) także i jeśli chodzi o koszty to postaram się jak najklarowniej przedstawić sytuacje jak to nazwałeś takich między innymi jak ja ''Berlinera'' (zakładam te wyliczenia dla kogoś kto żyje sam bez kredytów i rodziny) Polak 5000zł netto: -wynajem jednego pokoju w sensownym miejscu 650zł w zwyż(pokoju qurwa) mieszkanie 2-3 pokoje 1500-2500 -jedzenie 600-700 nie oszczędzając -karta miejska 120 -150 na przyjemności = wariant tańszy(5000-1570= 3430 msc dyspozycyjne, wariant droższy 5000-2820= 2180 dyspozycyjne) ''Berliner'' 2800 euro -pokój w średnim miejscu 250-400e mieszkanie 2-3 pokoje od 700e w średnim miejscu z dobrym transportem -jedzenie 200-300 bez oszczędności -karta miejska 50-80e -przyjemności 100 =wariant z pokojem 2800e-715=2085e do dyspozycji; wariant mieszkania 2800-1115=1685e do dyspozycji Biorąc pod uwagę kogoś kto z reichu robi zakupy wszelkich specyfików aka eletronika za granicami reichu gdzie jest jeszcze taniej np Czechy jego kasa jest w stanie zapewnić mu znacznie wyższy standard życia niż komuś zarabiającemu w złotówkach Ja osobiście msc jestem w stanie (co nie znaczy, że to robię) odkładać prawie 1800e EDIT:błędy
 13. Janusz! Jahwe! kończcie wstydu oszczędźcie!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.