Skocz do zawartości

Czy powinienem zgłosić nielegalny pobór energii elektrycznej?


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, WolfSkin napisał:

Szcęściu i karmie trzeba czasem pomóc.

Karma wraca, ale nie sama, ktoś ją wymierza. 

 

Dodatkowo za wszystkie straty energii, wliczając w to nielegalny pobór i tak płacą ludzie w większych rachunkach. 

Dlaczego garstka nieuczciwych osób ma wykorzystywać resztę uczciwych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rodanek napisał:

Nie musisz mieć zabezpieczonych dowodów to jest sprawa energetyki, ty tylko powiadamiasz anonimowo i ewentualnie możesz opisać gdzie, co i jak.

...Kontrole są nagrywane kamerą i przeprowadzane 2 lub 3 osobowo.

Zazwyczaj jeśli do zgłoszenia dołączy się zdjęcie, to trochę inaczej podchodzą do sprawy. Bo nie raz, i nie dwa, anonimowe zgłoszenia stosowane są jako metoda nękania przeciwników (zaraz obok US, Sanepidu, Straży Pożarnej i innych). A zdjęcie to jednak coś, co każe traktować zgłoszenie poważniej.

 

Po drugie, zdjęcie to dowód że "coś było na rzeczy", i osoba idąca na kontrolę wie że nie może tak łatwo się "dogadać".  A takie przypadki się zdarzały.

 

Po trzecie, cele dla szczególnie niebezpiecznych przestępców są monitorowane kamerą, a ci i tak się wieszają. Nie napisano czym/kim są ex-teściowie, kogo znają, jakie mają "wejścia" w systemie. Jak na przykład ex-teść jest byłym milicjantem, a teraz biznesmenem powiązanym z lokalnymi władzami, to cuda mogą się zdarzyć, kamera czy nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ntech napisał:

Czy oni mieliby podobny dylemat moralny gdyby chodziło o Ciebie ?

 

Nie wiem czy mieli jakieś moralne dylematy, robiąc mi pewne świństwa - ale je robili. 

 

Ona i jej cała rodzina, to jest niezła patologia, która nauczyła się wykorzystywać system oraz wszystkie możliwości jakie daje.  Wpadka sprawiła, że i ja zostałem do tego systemu wciągnięty, a teraz jestem przez niego mielony i obrabiany i nie potrafię się z tego wyplątać. Bo własnie ten system, premiuje takie postawy, jakie ona reprezentuje i ma jeszcze po swojej stronie państwo, które broni madek - niezależnie od tego, co taka madka sobą reprezentuje. 

 

Panowie, to jest dramat jak nierówno mężczyźni są traktowani w stosunku do kobiet. Od jakiegoś czasu dostrzegam to na każdym kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.