Skocz do zawartości

Zen jaskiniowca - Rafał Mazur


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam większość jego produktów. On ma politykę (o czym sam mówi), że nie jest dla każdego. Wiele darmowych całkiem niezłych treści i mocno znany w wielu środowiskach. Płatne są właściwie ułożeniem, wyciągnięciem konkluzji z innych/jego przemyśleń (przy czym jest też zmienny tzn. cytując "wraca do pewnych koncepcji które kiedyś odrzucił"). Co jakiś czas robi promocje -50%, więc jak komuś się nie spieszy warto poczekać te kilka miesięcy. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak ktoś lubi tematy około-startupowo-biznesowe, to polecam ten artykuł Sama Altmana, który niewątpliwie osiągnął ogromne sukcesy w swojej branży:


 

Cytat

Obserwowałem tysiące założycieli i dużo myślałem o tym, co trzeba zrobić, aby zarobić ogromne pieniądze lub stworzyć coś ważnego. Zwykle ludzie najpierw chcą tego pierwszego, a kończą na tym drugim.

 

Oto 13 przemyśleń na temat tego, jak osiągnąć tak niezwykły sukces. Wszystko tutaj jest łatwiejsze do zrobienia, gdy już osiągnąłeś podstawowy poziom sukcesu (dzięki przywilejowi lub wysiłkowi) i chcesz włożyć pracę, aby przekształcić to w sukces odstający. [1] Ale wiele z nich dotyczy każdego.

1. Połącz się

Mieszanie to magia. Szukaj go wszędzie. Krzywe wykładnicze są kluczem do generowania bogactwa.

 

Średnia firma, której wartość rośnie o 50% każdego roku, staje się ogromna w bardzo krótkim czasie. Niewiele firm na świecie ma prawdziwe efekty sieciowe i ekstremalną skalowalność. Ale dzięki technologii będzie ich coraz więcej. Warto włożyć dużo wysiłku, aby je znaleźć i stworzyć.

 

Ty także chcesz być krzywą wykładniczą – powinieneś dążyć do tego, aby twoje życie podążało stale rosnącą trajektorią w górę i w prawo. Ważne jest, aby przejść do kariery, która ma efekt skumulowany - większość karier rozwija się dość liniowo.

 

Nie chcesz zajmować się karierą, w której ludzie, którzy robią to od dwóch lat, mogą być tak samo skuteczni jak ludzie, którzy robią to od dwudziestu lat – twoje tempo uczenia się powinno być zawsze wysokie. W miarę rozwoju kariery każda jednostka pracy, którą wykonujesz, powinna generować coraz więcej wyników. Istnieje wiele sposobów uzyskania tej dźwigni, takich jak kapitał, technologia, marka, efekty sieciowe i zarządzanie ludźmi.

 

Przydatne jest skupienie się na dodaniu kolejnego zera do tego, co definiujesz jako miernik sukcesu — pieniędzy, statusu, wpływu na świat lub czegokolwiek innego. Jestem gotów poświęcić tyle czasu, ile potrzeba, między projektami, aby znaleźć następną rzecz. Ale zawsze chcę, aby był to projekt, który, jeśli się powiedzie, sprawi, że reszta mojej kariery będzie wyglądać jak przypis.

 

Większość ludzi grzęźnie w liniowych możliwościach. Bądź gotów pozwolić, by małe szanse przeminęły, aby skupić się na potencjalnych krokach zmian.

 

Myślę, że największą przewagą konkurencyjną w biznesie — czy to dla firmy, czy dla kariery indywidualnej — jest myślenie długoterminowe z szerokim spojrzeniem na to, jak różne systemy na świecie się połączą. Jednym z godnych uwagi aspektów wzrostu złożonego jest to, że najważniejsze są najdalsze lata. W świecie, w którym prawie nikt nie patrzy długoterminowo, rynek hojnie nagradza tych, którzy to robią.

 

Zaufaj wykładniczości, bądź cierpliwy i daj się mile zaskoczyć.

2. Miej prawie zbyt dużą wiarę w siebie

 

Wiara w siebie ma ogromną moc. Ludzie, którzy odnieśli największy sukces, jakich znam, wierzą w siebie niemal do złudzenia.

 

Kultywuj tak wcześnie. Gdy zdobędziesz więcej punktów danych, że Twoja ocena jest dobra i możesz konsekwentnie dostarczać wyniki, zaufaj sobie bardziej.

 

Jeśli nie wierzysz w siebie, trudno jest pozwolić sobie na sprzeczne poglądy na temat przyszłości. Ale to właśnie tam powstaje największa wartość.

 

Pamiętam, jak wiele lat temu Elon Musk zabrał mnie na wycieczkę po fabryce SpaceX. Opowiadał szczegółowo o produkcji każdej części rakiety, ale to, co utkwiło w pamięci, to wyraz absolutnej pewności na jego twarzy, kiedy mówił o wysłaniu dużych rakiet na Marsa. Wyszedłem z myślą „ha, więc to jest punkt odniesienia dla tego, jak wygląda przekonanie”.

 

Zarządzanie własnym morale — i morale zespołu — jest jednym z największych wyzwań większości przedsięwzięć. Jest to prawie niemożliwe bez dużej wiary w siebie. I niestety, im bardziej jesteś ambitny, tym bardziej świat będzie próbował cię zburzyć.  

 

Większość ludzi odnoszących sukcesy przynajmniej raz miała rację co do przyszłości, kiedy ludzie myśleli, że się mylą. W przeciwnym razie mieliby do czynienia z dużo większą konkurencją.

 

Wiara w siebie musi być zrównoważona z samoświadomością. Kiedyś nienawidziłem wszelkiego rodzaju krytyki i aktywnie jej unikałem. Teraz staram się zawsze słuchać tego z założeniem, że to prawda, a potem zdecydować, czy chcę na nim działać, czy nie. Poszukiwanie prawdy jest trudne i często bolesne, ale właśnie to odróżnia wiarę w siebie od samooszukiwania się.

 

Ta równowaga pomaga również uniknąć bycia uznanym za uprawnionego i oderwanego od kontaktu.

3. Naucz się myśleć samodzielnie

 

Nauczanie przedsiębiorczości jest bardzo trudne, ponieważ bardzo trudno jest nauczyć oryginalnego myślenia. Szkoła nie jest stworzona do tego, by tego uczyć – w rzeczywistości zazwyczaj nagradza coś przeciwnego. Musisz więc sam ją kultywować.

 

Myślenie od podstaw i próba generowania nowych pomysłów to świetna zabawa, a znajdowanie ludzi, z którymi można je wymieniać, to świetny sposób, aby stać się w tym lepszym. Następnym krokiem jest znalezienie łatwych i szybkich sposobów przetestowania tych pomysłów w prawdziwym świecie.

 

„Wiele razy poniosę porażkę, a raz naprawdę będę miał rację” – tak kierują się przedsiębiorcy. Trzeba dać sobie wiele szans na szczęście.

 

Jedną z najpotężniejszych lekcji do nauczenia się jest to, że możesz dowiedzieć się, co robić w sytuacjach, które wydają się nie mieć rozwiązania. Im więcej razy to zrobisz, tym bardziej w to uwierzysz. Wytrwałość bierze się z nauki, że możesz się podnieść po tym, jak zostaniesz powalony.

4. Bądź dobry w „sprzedaży”

Sama wiara w siebie nie wystarczy — musisz także być w stanie przekonać innych ludzi do tego, w co wierzysz.

 

Wszystkie wielkie kariery do pewnego stopnia stają się pracą w sprzedaży. Musisz ewangelizować swoje plany wśród klientów, potencjalnych pracowników, prasy, inwestorów itp. Wymaga to inspirującej wizji, silnych umiejętności komunikacyjnych, pewnego stopnia charyzmy i dowodów zdolności do ich realizacji.

 

Dobra komunikacja — zwłaszcza komunikacja pisemna — to inwestycja, której warto dokonać. Moja najlepsza rada dotycząca jasnego komunikowania się to najpierw upewnienie się, że myśli są jasne, a następnie używanie prostego, zwięzłego języka.

 

Najlepszym sposobem na bycie dobrym w sprzedaży jest autentyczna wiara w to, co sprzedajesz. Sprzedawanie tego, w co naprawdę wierzysz, jest wspaniałe, a próba sprzedaży oleju z węża jest okropna.

 

Bycie dobrym w sprzedaży jest jak doskonalenie każdej innej umiejętności — każdy może stać się w tym lepszy dzięki celowej praktyce. Ale z jakiegoś powodu, być może dlatego, że wydaje się to niesmaczne, wiele osób traktuje to jako coś, czego nie można się nauczyć.

 

Moja kolejna ważna wskazówka dotycząca sprzedaży to pojawianie się osobiście, gdy jest to ważne. Kiedy zaczynałem, zawsze chciałem wsiąść do samolotu. Często było to niepotrzebne, ale trzy razy doprowadziło do przełomowych momentów w mojej karierze, które inaczej potoczyłyby się w drugą stronę.

 

5. Ułatwiaj podejmowanie ryzyka

 

Większość ludzi przecenia ryzyko i nie docenia nagrody. Podejmowanie ryzyka jest ważne, ponieważ nie można mieć racji przez cały czas — musisz próbować wielu rzeczy i szybko się dostosowywać, gdy uczysz się więcej.

 

Często łatwiej jest podejmować ryzyko na wczesnym etapie kariery; nie masz wiele do stracenia, a potencjalnie możesz dużo zyskać. Kiedy już dojdziesz do punktu, w którym masz pokryte podstawowe obowiązki, powinieneś spróbować ułatwić podejmowanie ryzyka. Poszukaj małych zakładów, w których możesz przegrać 1x, jeśli się mylisz, ale postaw 100x, jeśli to zadziała. Następnie postaw większy zakład w tym kierunku.

 

Nie oszczędzaj jednak zbyt długo. W YC często zauważaliśmy problem z założycielami, którzy spędzili dużo czasu pracując w Google czy na Facebooku. Kiedy ludzie przyzwyczajają się do wygodnego życia, przewidywalnej pracy i reputacji odnoszących sukcesy we wszystkim, co robią, bardzo trudno jest to zostawić (a ludzie mają niesamowitą zdolność dopasowywania swojego stylu życia do przyszłorocznej pensji). Nawet jeśli odejdą, pokusa powrotu jest wielka. To proste — i ludzka natura — przedkładać krótkoterminowy zysk i wygodę nad długoterminowe spełnienie.  

 

Ale kiedy nie jesteś na bieżni, możesz podążać za swoimi przeczuciami i spędzać czas na rzeczach, które mogą okazać się naprawdę interesujące. Utrzymywanie taniego i elastycznego życia tak długo, jak to możliwe, jest skutecznym sposobem na to, ale oczywiście wiąże się z kompromisami.

6. Skup się

Skupienie to mnożnik siły w pracy.

 

Niemal każdemu, kogo kiedykolwiek spotkałem, przydałoby się poświęcenie większej ilości czasu na zastanowienie się, na czym się skupić. O wiele ważniejsze jest pracować nad właściwą rzeczą niż pracować wiele godzin. Większość ludzi marnuje większość czasu na rzeczy, które nie mają znaczenia.

 

Kiedy już wiesz, co robić, bądź niepowstrzymany, jeśli chodzi o szybkie osiągnięcie kilku priorytetów. Nie spotkałem jeszcze powolnej osoby, która odniosłaby wielki sukces.

7. Pracuj ciężko

Możesz osiągnąć około 90. percentyla w swojej dziedzinie, pracując mądrze lub ciężko, co nadal jest wielkim osiągnięciem. Ale osiągnięcie 99. percentyla wymaga obu tych rzeczy — będziesz konkurować z innymi bardzo utalentowanymi ludźmi, którzy będą mieli świetne pomysły i będą chcieli dużo pracować.

 

Ekstremalni ludzie osiągają ekstremalne wyniki. Dużo pracy wiąże się z ogromnymi kompromisami w życiu, a rezygnacja z niej jest całkowicie racjonalna. Ale ma wiele zalet. Jak w większości przypadków, pęd się sumuje, a sukces rodzi sukces.

 

I często jest to naprawdę zabawne. Jedną z największych radości w życiu jest znalezienie celu, doskonalenie się w nim i odkrycie, że twój wpływ ma znaczenie dla czegoś większego niż ty sam. Założyciel YC niedawno wyraził wielkie zdziwienie, że jest szczęśliwszy i bardziej spełniony po odejściu z pracy w dużej firmie i dążeniu do maksymalnego możliwego wpływu. Ciężka praca nad tym powinna być celebrowana.  

 

Nie do końca jest dla mnie jasne, dlaczego ciężka praca stała się złą rzeczą w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, ale z pewnością nie jest tak w innych częściach świata — ilość energii i zapału wykazywanego przez przedsiębiorców spoza USA szybko staje się nowym punktem odniesienia.

 

Musisz wymyślić, jak ciężko pracować, nie wypalając się. Ludzie znajdują na to własne strategie, ale prawie zawsze skuteczna jest znalezienie pracy, którą lubisz wykonywać z ludźmi, z którymi lubisz spędzać dużo czasu.

 

Myślę, że ludzie, którzy udają, że możesz odnieść wielki sukces zawodowy, nie pracując przez większość czasu (przez pewien okres swojego życia), wyrządzają niedźwiedzią przysługę. W rzeczywistości wytrzymałość w pracy wydaje się być jednym z największych predyktorów długoterminowego sukcesu.

 

Jeszcze jedna myśl o ciężkiej pracy: zrób to na początku swojej kariery. Ciężka praca łączy się z odsetkami, a im wcześniej to zrobisz, tym więcej masz czasu na spłatę korzyści. Łatwiej jest też ciężko pracować, gdy masz mniej innych obowiązków, co często, ale nie zawsze, ma miejsce, gdy jesteś młody.

8. Bądź odważny

Uważam, że łatwiej jest zrobić twardy start niż łatwy. Ludzie chcą być częścią czegoś ekscytującego i czują, że ich praca ma znaczenie.

 

Jeśli robisz postępy w rozwiązywaniu ważnego problemu, będziesz mieć stały wiatr w plecy ludzi chcących ci pomóc. Pozwól sobie na większą ambicję i nie bój się pracować nad tym, nad czym naprawdę chcesz pracować.

 

Jeśli wszyscy inni zakładają firmy zajmujące się memami, a ty chcesz założyć firmę zajmującą się edycją genów, zrób to i nie zgaduj.

 

Podążaj za swoją ciekawością. Rzeczy, które wydają się ekscytujące dla ciebie, często wydają się ekscytujące także dla innych ludzi.

9. Bądź dobrowolny

Wielkim sekretem jest to, że możesz nagiąć świat do swojej woli w zaskakującym procencie czasu — większość ludzi nawet nie próbuje i po prostu akceptuje fakt, że rzeczy są takie, jakie są.

Ludzie mają ogromną zdolność do sprawiania, że coś się dzieje. Połączenie zwątpienia w siebie, zbyt wczesnego poddania się i niewystarczającego nacisku uniemożliwia większości ludzi osiągnięcie choćby najmniejszego poziomu ich potencjału.

 

Proś o to, czego chcesz. Zwykle tego nie dostaniesz, a często odrzucenie będzie bolesne. Ale kiedy to działa, działa zaskakująco dobrze.

 

Niemal zawsze ludzie, którzy mówią: „Będę działać, dopóki to nie zadziała, i bez względu na wyzwania, które napotkam, rozwiążę je” i mają to na myśli, odnoszą sukcesy. Są wytrwali na tyle długo, aby dać sobie szansę na szczęście, które pójdzie po ich myśli.

 

Airbnb jest moim punktem odniesienia w tym zakresie. Opowiadają tak wiele historii, że nie polecam ich powielania (przechowywanie maksymalnie obciążonych kart kredytowych w tych segregatorach z dziewięcioma przegródkami i trzema pierścieniami, których dzieci używają do kart baseballowych, jedzenie płatków śniadaniowych ze sklepu za dolara do każdego posiłku, bitwa po bitwie z potężnym zakorzenionym zainteresowaniem i tak dalej), ale udało im się przetrwać wystarczająco długo, aby szczęście się potoczyło.

 

Aby być świadomym, musisz być optymistą — miejmy nadzieję, że jest to cecha osobowości, którą można poprawić dzięki praktyce. Nigdy nie spotkałem pesymistycznej osoby odnoszącej sukcesy.

10. Trudno z tobą konkurować

Większość ludzi rozumie, że firmy są bardziej wartościowe, jeśli trudno z nimi konkurować. To ważne i oczywiście prawdziwe.

 

Ale dotyczy to również ciebie jako jednostki. Jeśli to, co robisz, może zrobić ktoś inny, w końcu tak się stanie i to za mniejsze pieniądze.

 

Najlepszym sposobem, aby stać się trudnym do konkurowania, jest budowanie dźwigni. Na przykład możesz to zrobić za pomocą relacji osobistych, budując silną markę osobistą lub osiągając dobre wyniki na styku wielu różnych dziedzin. Istnieje wiele innych strategii, ale musisz wymyślić jakiś sposób, aby to zrobić.

 

Większość ludzi robi to, co robi większość ludzi, z którymi się spotykają. To mimetyczne zachowanie jest zwykle błędem — jeśli robisz to samo, co wszyscy inni, nie będzie ci trudno konkurować.

11. Zbuduj sieć

Wielka praca wymaga zespołów. Rozwijanie sieci utalentowanych ludzi, z którymi można pracować – czasem blisko, czasem luźno – jest istotną częścią wspaniałej kariery. Wielkość sieci naprawdę utalentowanych ludzi, których znasz, często ogranicza to, co możesz osiągnąć.

 

Skutecznym sposobem na zbudowanie sieci jest pomaganie ludziom w jak największym stopniu. Robienie tego przez długi czas prowadzi do większości moich najlepszych możliwości zawodowych i trzech z moich czterech najlepszych inwestycji. Nieustannie zaskakuje mnie, jak często przydarza mi się coś dobrego z powodu czegoś, co zrobiłem dziesięć lat temu, aby pomóc założycielowi.

 

Jednym z najlepszych sposobów na zbudowanie sieci jest wypracowanie reputacji osoby, która naprawdę troszczy się o ludzi, którzy z tobą współpracują. Bądź zbyt hojny, dzieląc się korzyściami; wróci do ciebie 10x. Dowiedz się także, jak oceniać, w czym ludzie są świetni i umieszczać ich w tych rolach. (To najważniejsza rzecz, jakiej nauczyłem się o zarządzaniu, a nie czytałem o tym zbyt wiele.) Chcesz mieć reputację kogoś, kto popycha ludzi na tyle mocno, aby osiągnęli więcej, niż myśleli, że mogą, ale nie tak mocno, by wypalić się.

 

Każdy jest lepszy w niektórych rzeczach niż w innych. Określ siebie poprzez swoje mocne strony, a nie słabości. Uznaj swoje słabości i wymyśl, jak je obejść, ale nie pozwól, by powstrzymały cię od robienia tego, co chcesz robić. „Nie mogę zrobić X, bo nie jestem dobry w Y” zaskakująco często słyszę od przedsiębiorców i prawie zawsze odzwierciedla brak kreatywności. Najlepszym sposobem na nadrobienie swoich słabości jest zatrudnianie uzupełniających się członków zespołu zamiast zatrudniania tylko ludzi, którzy są dobrzy w tych samych rzeczach co ty.

 

Szczególnie cenną częścią budowania sieci jest umiejętność odkrywania nieodkrytych talentów. Szybkie dostrzeganie inteligencji, zapału i kreatywności staje się znacznie łatwiejsze wraz z praktyką. Najprostszym sposobem na naukę jest po prostu spotykanie się z wieloma ludźmi i obserwowanie, kto robi na tobie wrażenie, a kto nie. Pamiętaj, że szukasz głównie tempa poprawy i nie przeceniaj doświadczenia ani bieżących osiągnięć.

 

Kiedy spotykam kogoś nowego, zawsze staram się zadać sobie pytanie „czy ta osoba jest siłą natury?” To całkiem niezła heurystyka do znajdowania ludzi, którzy prawdopodobnie dokonają wielkich rzeczy.

 

Szczególnym przypadkiem rozwijania sieci jest znalezienie kogoś wybitnego, kto postawi na ciebie, najlepiej na wczesnym etapie kariery. Najlepszym sposobem na to, bez niespodzianek, jest zejść z drogi, aby być pomocnym. (I pamiętaj, że będziesz musiał zapłacić to dalej w pewnym momencie później!)

 

Na koniec pamiętaj, aby spędzać czas z pozytywnymi ludźmi, którzy wspierają Twoje ambicje.

 

12. Bogacisz się dzięki posiadaniu rzeczy

Największym nieporozumieniem ekonomicznym mojego dzieciństwa było to, że ludzie bogacili się na wysokich zarobkach. Choć są pewne wyjątki – na przykład artyści – prawie nikt w historii listy Forbesa nie dostał się tam z pensją.

 

Stajesz się naprawdę bogaty, posiadając rzeczy, które szybko zyskują na wartości.

 

Może to być część firmy, nieruchomości, zasobów naturalnych, własności intelektualnej lub innych podobnych rzeczy. Ale w jakiś sposób musisz mieć w czymś udział, zamiast po prostu sprzedawać swój czas. Czas skaluje się tylko liniowo.

 

Najlepszym sposobem na tworzenie rzeczy, które szybko zyskują na wartości, jest wytwarzanie rzeczy, których ludzie chcą na dużą skalę.

13. Kieruj się wewnętrznie

Większość ludzi kieruje się przede wszystkim czynnikami zewnętrznymi; robią to, co robią, ponieważ chcą zaimponować innym ludziom. Jest to złe z wielu powodów, ale oto dwa ważne.

 

Po pierwsze, będziesz pracować nad konsensusowymi pomysłami i ścieżkami kariery opartymi na konsensusie. Będzie ci bardzo zależało – o wiele bardziej, niż zdajesz sobie sprawę – jeśli inni ludzie pomyślą, że postępujesz właściwie. To prawdopodobnie uniemożliwi ci wykonanie naprawdę interesującej pracy, a nawet jeśli to zrobisz, ktoś inny i tak by to zrobił.

 

Po drugie, zwykle będziesz błędnie obliczać ryzyko. Będziesz bardzo skoncentrowany na nadążaniu za innymi ludźmi i nie pozostawaniu w tyle w grach opartych na rywalizacji, nawet na krótką metę.

 

Inteligentni ludzie wydają się być szczególnie narażeni na takie zewnętrzne zachowania. Świadomość tego pomaga, ale tylko trochę — prawdopodobnie będziesz musiał bardzo ciężko pracować, aby nie wpaść w mimetyczną pułapkę.

 

Ludzie odnoszący największe sukcesy, jakich znam, kierują się przede wszystkim wewnętrznie; robią to, co robią, aby zaimponować sobie i dlatego, że czują się zobowiązani, aby coś się wydarzyło na świecie. Po tym, jak zarobisz wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić wszystko, co chcesz, i uzyskasz taki status społeczny, że zdobycie więcej przestanie być zabawne, jest to jedyna siła, o której wiem, że będzie nadal prowadzić cię na wyższy poziom wydajności.

 

Dlatego tak ważne jest pytanie o motywację człowieka. To pierwsza rzecz, którą staram się o kimś zrozumieć. Właściwe motywacje są trudne do zdefiniowania zestawu zasad, ale wiesz, kiedy je zobaczysz.

 

Jessica Livingston i Paul Graham to dla mnie wzorce. YC było szeroko wyśmiewane przez kilka pierwszych lat i prawie nikt nie sądził, że odniesie duży sukces, kiedy zaczynali. Ale pomyśleli, że byłoby wspaniale dla świata, gdyby to zadziałało, a oni uwielbiają pomagać ludziom i byli przekonani, że ich nowy model jest lepszy od istniejącego.

 

W końcu zdefiniujesz swój sukces, wykonując doskonałą pracę w obszarach, które są dla Ciebie ważne. Im szybciej zaczniesz w tym kierunku, tym dalej będziesz mógł zajść. Trudno odnieść szalony sukces w czymś, na czym nie ma się obsesji.


Odpowiedź na komentarz, którą napisałem na HN:
 
Jednym z największych powodów, dla których jestem podekscytowany dochodem podstawowym, jest ilość ludzkiego potencjału, który uwolni, uwalniając więcej ludzi do podejmowania ryzyka.

Do tego czasu, jeśli nie masz szczęścia od urodzenia, musisz przez chwilę wspinać się w górę, zanim będziesz mógł wykonać duże zamachy. Jeśli urodziłeś się w skrajnej biedzie, to jest to bardzo trudne :(

To oczywiście niewiarygodny wstyd i marnotrawstwo, że możliwości są tak nierównomiernie rozłożone. Ale widziałem wystarczająco dużo ludzi, którzy urodzili się ze źle ułożoną talią i osiągnęli niesamowity sukces, aby wiedzieć, że jest to możliwe.

Jestem głęboko świadomy faktu, że osobiście nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem, gdybym nie urodził się niewiarygodnie szczęśliwy.
 

Podziękowania dla Briana Armstronga, Grega Brockmana, Daltona Caldwella, Diane von Furstenberg, Maddie Hall, Drew Houston, Vinoda Khosli, Jessiki Livingston, Jona Levy'ego, Luke'a Milesa (6 szkiców!), Michaela Moritza, Ali Rowghaniego, Michaela Seibela, Petera Thiela, Tracy Young i Shivon Zilis za przejrzenie szkiców tej książki, a szczególnie podziękowania dla Lachy Groom za pomoc w jej napisaniu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.