Skocz do zawartości

Bolesne miesiączkowanie


Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, Hatmehit napisał:

Halinka nie cierpię, czuję cokolwiek przez pierwszą godzinkę i okres całkiem lubię. 

 

Teraz to już kompletnie nie widzę sensu Twoich wypowiedzi.

Wyżej pisałaś, że ból jest kompletnie normalny i to nie żadna choroba,  a teraz że nic nie czujesz podczas okresu.

Po co robisz zamieszanie? 

 

To wątek dla kobiet, którym ten stan realnie przeszkadza, a ktorym wmawia się, że to normalne. 

Tobie za to nic dolega, ale przychodzisz i twierdzisz, że to "do przecierpienia", bo Ciebie coś tam smyrnie w brzuchu i czujesz się wywołana do tablicy. 

Edytowane przez Halinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Akurat z tym okresem to lekarze w większości podchodzą do tego olewczo. Pamiętam jak kiedyś na wycieczce szkolnej dostałam tak ostrego bólu, że prawie zasłabłam w łazience, poty zimne zaczęły się lać, dodatkowo nie wiedziałam czy się odwracać do kibla tyłkiem, czy może buzią. Nie wiedziałam kompletnie co się stało i ratownik medyczny powiedział żebym jechała do szpitala. Zawiózł mnie nauczyciel i oczywiście wyśmiali 16 letnią dziewczynę i lekarz zaczął się drżeć na cały korytarz, że następnym razem nospe proszę wziąć. Od tej pory do lekarzy podchodzę z dużą rezerwą ale na szczęście już wiem jak sobie można pomóc. Przechodząc do meritum, są na to sposoby. Jak wiadomo ginekolog w pierwszej kolejności żeby wykluczyć endometrioze. Natomiast tak jak tu wspomniano wykluczyć mleko i dorzuciła bym pszenicę, ponieważ u wielu osób te produkty powodują spustoszenie w organizmie. Dodatkowo wyrównać poziom kwasów tłuszczowych np. olej z ogórecznika, rokietnika. Przebadać hormony, przy nadmiarze androgenów sprawdza się plama sabałowa. Wiem, że ostatnie badania też wykazują dobry wpływ kurkuminy na zmniejszenie bóli menstruacyjnych. Jak zawsze dbanie o rytmy dobowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.