Jump to content

Podświadomość książki


Kamilos2904

Recommended Posts

Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem na książkę stosunkowo dobry - świetnie otwiera ona głowę. Ale wracając do tematu chciałbym kontynuować rozwój osobisty poprzez pogłębianie wiedzy na temat podświadomości oraz jak dobrze z nią współpracować. I Tutaj pytanie do Marka oraz reszty osób pracujących z podświadomością. Jaką książkę polecacie w ściśle tej tematyce - nie chce marnować czasu na jakiś shit, a nie mam go dużo ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie czytaj książek na ten temat. Zmień w sobie jedną cechę. Jak Ci się już uda, to następną. I tak dalej, aż w końcu usiądziesz zadowolony, bez kolejnej cechy do zmiany.

 

Nie da się inaczej. Powtarzanie wzorców w długim okresie czasu, jedyna metoda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No to tutaj przyda się książka Maćka Wieczorka "Nawyki 2.0", która krok po kroku mówi jak zmieniać owe cechy czyli nawyki.

Aczkolwiek nazwa "cecha" może być nieadekwatna. Cecha, z założenia, to coś stałego, nie zmiennego.

Link to comment
Share on other sites

"Bogaty albo biedny, po prostu rożni mentalnie",  Harv Eker. Świetna książka opisująca jak zakorzeniony w podświadomości sposób myślenia o pieniądzach wpływa na nasze decyzje dotyczące finansów. W dodatku książka jest na tyle ogarnięta psychologicznie że zamiast pieniędzy można wstawić jakąkolwiek inną dziedzinę życia np. seks albo religię i mamy prawdę o nas samych i naszych decyzjach. Dokładnie omówienie jak myśli prowadzą do uczuć, uczucia do działania, a działanie do efektów i w jaki sposób te myśli są "programowane".

 

"Nawyk samodyscypliny", Neil Fiore. To książka o tym jak radzić sobie z prokrastynacją (odkładaniem wszystkiego na później), jak radzić sobie ze stresem i jak i dlaczego podświadomie robimy wszystko żeby czegoś nie zrobić w terminie, bo np. podświadomie boimy się sukcesu albo np. blokuje nas niska samoocena. Wszystko ładnie przedstawione, gdzie leży źródło problemu i jak się odpowiednio "przeprogramować".

 

"Wojny plemników", Robin Baker. Konkretny kawał wiedzy o ludzkiej seksualności, w tym w jaki sposób podświadomie wypełniamy ewolucyjne strategie seksualne. 

 

Oż kurde, był zapomniał o "W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich", Eric Berne. Podstawy analizy transakcyjnej, dziedziny psychologii wywodzącej się z psychoanalizy, opisującej relacje międzyludzkie w formie podświadomie prowadzonych gier psychologicznych.

Edited by EnemyOfTheState
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Żeby poznać podstawy: Z żab w księżniczki.

Treningi z podświadowmością, jak masz kogoś chętnego Transformacja

Oby dwie autorstwa Bandler Richard, Grinder John.

Ćwiczenia:

SERCE UMYSŁU Connirae Andreas, Steve Andreas

Edited by kootas
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.