Skocz do zawartości

sposob na powrot


kryss

Rekomendowane odpowiedzi

w związku z moja aktualna sytuacja zyciowa szykuje się do powrotu na stale do naszego pięknego jednokolorowego kraju.

i tutaj powstal problem...."jak zyc" to znaczy jak zarabiać,moze ktoś ma fajny sposób lub pomysl którym może się podzielić?

nie zależy mi na zostaniu milionerem,ale na stworzeniu sobie zrodla dochodu pozwalającego spokojnie zyc,nie inwestując jednocześnie wielkiej kasy,bo na zbytnie ryzyko nie mogę sobie pozwolic

 

mam jakies tam pomysły,ale to wszystko na razie w zamysłach,przede wszystkim zależy mi na elastyczności czasu pracy,chce możliwie jak najwięcej czasu poswiecac na wychowanie syna.

 

mam pytanie do braci bedacych w temacie informatyki   ......jakie sa koszty uruchomienia strony,serwera itd.  sklepu internetowego ,wiadomo w przybliżeniu.

musze trochę skalkulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domenę .pl zarejestrujesz w niektórych hostingach za free kupując u nich plan hostingowy. Ten to też różnie, trafiają się nawet za 15 PLN rocznie z okrojonym pakietem usług.

Sklep internetowy - górna granica cenowa chyba nie istnieje ;) ale da się trafić w abonamencie 200-300 PLN rocznie, nawet z jakąś podstawową integracją z alle.

 

Ważna uwaga - koniecznie znajdź hosting który ma pomoc techniczną/infolinię telefoniczną i jakąś historię rynkową. Dałem się sfrajerować pewnej nowej na rynku firmie i przeniosłem w zeszłym roku do nich hosting. W międzyczasie Wyłączyli infolinię i kontakt jest wyłącznie via email albo formularz na stronie. Czasy reakcji są takie, że drugi dzień nie działa mi firmowy www i poczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam - mam serwis na linuxpl.com. Wszystko śmiga, zero problemów technicznych. Ja za utrzymanie strony internetowej i domeny płacę rocznie mniej niż 200 zł brutto.

 

Jeżeli nie chcesz samodzielnie robić sklepu internetowego i jednocześnie zaoszczędzić to proponuję ci zapisać się do konkretnych grup biznesowych na Facebooku. Zalecam kontakt, np. z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości. Sporo jest działalności tam, które zajmują się budową witryn sprzedażowych i jednocześnie marketingiem internetowym (niektórzy jadą praktycznie po kosztach, aby się wybić w branży).

 

Ewentualnie odnaleźć wykonawcę i podpisać z nim umowę o dzieło + przekazanie praw autorskich. W takim przypadku większość wykonawców jest w stanie zejść z ceny. U mnie to się, np. sprawdza.

 

Wyceny sklepów internetowych to mniej więcej przedział 2000 - 15 000 zł. Z tego co obserwuję. Aplikacje spersonalizowane kosztują zdecydowanie najwięcej. Ja niczego niestety nie polecam, bo robię sklep internetowy od absolutnych podstaw na Wordpressie. Kupiłem gotowe wtyczki i je po prostu konfiguruję, jak chcę i jak potrzebuję. Bazuję na wtyczce Sleek Store, gdyby ktoś był zainteresowany.

 

Poza tym pooglądaj, które sklepy internetowe ci się podobają. Zazwyczaj w stopce jest link do wykonawcy lub można zapytać właściciela sklepu, z jakiego człowieka korzystał. Też tak często robię.

 

Możesz wystawić ogłoszenie o swoim problemie na forum branżowym pozycjonowanie i optymalizacja. Forum PIO. Sporo profesjonalistów obserwuje tematy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem z wykształcenia informatykiem i pracuję jako web developer, aktualnie w UK.

Zależy jak bardzo chcesz się temu poświęcić. Prowadzenie działaności w internecie to nie tylko stworzenie sklepu i postawienie go na serwerze, którego ceny będą zależne od specyfikacji samego serwera i łącza jakie będzie mu udostępnione.

Internet jest niczym innym dla przedsiębiorców jak kolejną platformą.
Marketing internetowy pochłania ogromne zasoby finansowe. Musisz liczyć się zarówno z reklamą jak i poprawnością swojego serwisu pod wymogi google, a co za tym idzie musisz ładować w SEM - czyli wszystko co wiąże się z marketingiem pod wyszukiwarki.

Liczy się wszystko, od spersonalizowanych treści do których najlepiej zatrudnić copywritera, po strukturę i budowę samej aplikacji, czym się zajmuję ja, po marketing i pozycjonowanie czym zajmują się konkretne firmy.

Samemu nie jesteś w stanie zrobić tego dobrze, ale możesz próbować z masą książek na ten temat. Sam z moją wiedzą nadal się szkolę i czekam na odpowiedni moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.