Skocz do zawartości

Arkusz kalkulacyjny - miesięczny budżet


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj do Braci z zapytaniem się kieruję. Czy ktoś z was prowadzi arkusz excelowski na domowy budżet miesięczny. Przyjrzałbym się z chęcią konstrukcji, funkcjom etc. żeby popracować nad własnym. U mnie najprostsza forma, ale chciałbym ją trochę zautomatyzować żeby samo przeliczało odejmowało etc. Jeśli ktoś mógłby udostępnić plik z którego korzysta w celach poglądowych to byłbym zobowiązany. Oczywiście zmieńcie kwoty albo wykasujcie ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem w następujący sposób wiersz poziomy: data/kto/komu/gdzie/ile/kategoria.  Bardzo ważne było dla mnie "precyzyjne" dobranie kategorii. Korzystałem z opcji filtrowania danych (lejek)  Raz w miesiącu sumowałem i skakałem po filtrach. 

 

W pliku osobna tabela jako zasoby:

data/bank/gotówka/itp/suma

 

W późniejszym etapie doszła tabela zobowiązania i inwestycje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadzę swój autorski arkusz, bez wyliczeń, bardziej statystyka:

 

Ustalam sobie daną kwotę miesięczną, której nie chce przekraczać, dziele ją na

- wydatki domowe (jedzenie, zakupy, artykuły domowe)

- wydatki dodatkowe (wyjścia, zachcianki, przyjemności)

 

Dodatkowa kategoria to wydatki z oszczędności, takie które są poza planem lub wymagają większych środków

 

Na końcu robie sobie podsumowanie stanu konta (stan na ostatni dzień miesiąca), żeby obserwować czy z miesiąca na miesiąc stan wzrasta.

Edytowane przez 17nataku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.