Skocz do zawartości

Rozmowa o prace. JuniorDev / Wdrożeniowiec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w piątek mam ostatni etap rekrutacji na wdrożeniowca systemów BPM / programista. Rozmowa w pewnym momencie przejdzie na kwestie finansowe. Nie wiem ile mogę zawołać. Ogólnie przez mogę się poświęcić i przez najbliższe pół roku pracować za te 2.5k byle doświadczenie złapać. Pierwsza robota w IT. Niedługo studia kończę. Te 2.5k jest realną stawką, czy może więcej ? Ogólnie trochę beka bo siedzę głównie w JS i Node.js a praca jest w php :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle jest sens brać pracę w nieswojej technologii. 2.5k to minimalka, ale sam też zaczynałem od minimalnej.

Uważaj, żeby zakresem Twojej pracy nie były jakieś durne i powtarzalne rzeczy, typu przeklepywanie jakichś pipelineów na Jenkinsie etc.

Bo się nie rozwiniesz, wypalisz, a doświadczenie nie będzie wiele warte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje tam nabrać doświadczenia do CV, doskilować troche javascript i poszukać czegoś innego. Duży plus taki, że firma sprawia wrażenie ogarniętej. Takie polskie korpo. Drzewka rozwoju, planowanie kariery itd. Ile jest w tym prawdy. Niewiadomo. Ogólnie docelowo chce za maks 5 lat robić własne zlecenia i pracować po 6 godzin dziennie. To jest cel nadrzędny. Zależy mi na nauce. Kasę mogę przeboleć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej pierwszej programistycznej pracy zarabiałem ok. 3.3k netto(5k brutto). Tylko, że było to w zakresie systemów wbudowanych. I było to już prawie 7 lat temu. I byłem tak w połowie studiów inżynierskich czyli nie kończyłem studiów tak jak Ty więc może warto nieco więcej zaproponować. Możesz jeszcze rzucić okiem jak się z grubsza kształtują wynagrodzenia na podobnych stanowiskach w twoim regionie. Chyba na pracuj była nawet taka porównywarka.

 

22 godziny temu, Agrael napisał:

Duży plus taki, że firma sprawia wrażenie ogarniętej. Takie polskie korpo. Drzewka rozwoju, planowanie kariery itd. Ile jest w tym prawdy. Niewiadomo.

Pracowałem w korporacjach, w sumie dalej pracuje, o ile nie jesteś zaangażowany w projekty badawcze lub w implementacje czegoś nowego to często zadania wyglądają dosyć powtarzalnie albo dostajesz jakiś swój fragment systemu/oprogramowania i się nim zajmujesz. I gaszenie pożarów, to jest zmora korporacji. Masz być wdrożeniowcem więc pewnie będziesz dużo siedział z klientami, być może prezentował oprogramowanie przyszłym użytkownikom i pewnie dostosowywał produkt pod wymagania klienta.

Co do drzewek rozwoju i planowania kariery, niemalże co roku miałem taką pogadankę, jak to się mówi, plany planami, a życie życiem. Jak jest robota do zrobienia i klient krzyczy bo coś mu nie działa to nikt się nie będzie przejmował twoimi planami ustalonymi z kierownikiem.

 

Na pewno się czegoś nauczysz tym bardziej, że jest to pierwsza praca tego typu, jednak sądzę, że po kilku miesiącach czy roku praca będzie dla Ciebie monotonna(jak większość prac zresztą). Jeśli chcesz zostać wyjadaczem JS to nawet jakbyś miał pracę w której będziesz tego używać to i tak będziesz musiał poświęcić swój prywatny czas żeby się douczyć tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.