Skocz do zawartości

Nie płacenie faktur, przenoszenie winy, budowlanka.


lorry

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mnie to wkurwia, że "poważne" firmy od których biorę zakres prac, na grube hajsy, nie potrafią zapłacić w terminie, albo w ogóle i czepiać się, lub naciskać czemu schodzę z budowy... 

Wkurwia mnie, że deweloperzy w większości, węszą tylko jak mogą oszukać i gdzie mogą urwać kasę. 

Wkurwia mnie, że Ci którym schodzę z budowy przez opóźnienia i braki w płatnościach, zwalają winę na mnie i zarzucają brak profesjonalizmu! 

 Nie da się tutaj prowadzić normalnie firmy budowlanej, nie będąc deweloperem! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slusa Tak, teraz umowy to podstawa. Ale nawet przy dobrze skonstruowanej umowie czas egzekwowania należności to około 1-2 lata... 
@zuckerfrei Oczywiście, nawet nie wiesz ile nerwów trzeba trzymać na wodzy prowadząc dyskusję z takimi ludźmi, żeby nawet w takiej sytuacji zachować kulturę do końca. Zostanę deweloperem, ale to proces, chyba że masz finansowanie, albo działki, wtedy można lecieć od razu. 
@Ego Jakkolwiek to brzmi, wiem że masz rację. Musiałem tutaj wykrzyczeć... 
Nie pierwszy raz mam taką sytuację, a ludzi trzeba opłacać, tracę sezon...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slusa napisał(a):

Dobrze skonstruowane umowy, zaliczki, i egzekwowane swoich rzeczy wraz z odszkodowaniem w sądzie

Po paru latach. Mam podobną sytuację, papier na wszystko, mecenas powiedział, że sprawa wygrana od ręki. Czekam już rok i pewnie sobie jeszcze poczekam, bo jak zadzwoniłem ostatnio do prawnika co się dzieje to okazało się, że sędzia został przeniesiony. Oczywiście nikogo na jego miejsce nie przyjęto i wszystkie sprawy, które prowadził stoją. Państwo prawa w praktyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał(a):

Dobrze skonstruowane umowy, zaliczki, i egzekwowane swoich rzeczy wraz z odszkodowaniem w sądzie. Tacy ludzie mają hajs, tylko strasznie nie lubią się go pozbywać

To tylko i wyłącznie teoria mój drogi, jeżeli zbyt skomplikujesz umowę i będzie w niej zbyt dużo ,,zawleczek bezpieczeństwa,, nie będziesz miał zleceń, druga strona też chce się zabezpieczyć, a jeżeli z góry jest nastawiona na wyłudzenie to i tak znajdzie kogoś innego. W ogóle w Polsce temat płatności terminowych to patologia, działam w obszarze branży budowlanej i to co tu się dzieje  to jakieś nieporozumienie, niepłacenie, przeciąganie i szukanie dziury w całym żeby coś urwać jest na porządku dziennym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.