Skocz do zawartości

Złodzieje z allegro


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak. Sprzedawałem pewien przedmiot na allegro, wziąłem promowanie, bo chciałem uzyskać większe zainteresowanie ofertą. Ostatecznie wylicytowany przez kogoś przedmiot nie został opłacony, a ku**y z allegro poza opłatą za wystawienie i promowanie, oskubali mnie jeszcze na:

 

-opłacie za wystawienie oferty promowanej (sic!): 

 

Allegro Lokalnie - opłata za promowanie
-3,40 zł
Opłata za Pakiet Promo
-3,90 zł
 
 
I podwójnie oskubali za sprzedaż, która nie doszła do skutku:
Prowizja od sprzedażyaction-common-arrowhead-c3c511fba9.svg
-10,95 zł
Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionejaction-common-arrowhead-c3c511fba9.svg
-8,22 zł
7PVPrEe.png
 
Może moje doświadczenie się komuś przyda i nie będzie sprzedawał u tych złodziei. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiroviets napisał(a):

Napisałeś do allegro, że nie doszło do sfinalizowania transakcji?

 

To nic nie da. Opłata jest za promowanie aukcji w danej kategorii. Tzn. że aukcja jest wyświetlana przez 10 dni. Jedyne co to może odzyskać pozostały czas. Więc jeśli było kupione 2 dnia, to 8 mu jeszcze zostało. Kasa jest do zapłacenia na koniec miesiąca.

 

Jak wół pisze, przy zaznaczaniu opcji i na końcu przy zatwierdzaniu aukcji jaka będzie opłata jak przedmiot się sprzeda i jaka jak się nie sprzeda.

 

Więc raczej nauczka na przyszłość, żeby dokładnie sprawdzać. 

 

ps. czasami lepiej zmienić kategorię właśnie z powodu opłat albo przenieść aukcję na allegro lokalnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/17/2023 at 12:33 PM, cst9191 said:

nie będzie sprzedawał u tych złodziei

Robią sobie jaja z przeglądarką czy cennikiem, bo i tak nie mają realnej konkurencji.

Równanie rynku w dół.

15 hours ago, Piter_1982 said:

albo przenieść aukcję na allegro lokalnie

Z punktu widzenia kupca, jak widzę "allegro lokalnie", nie klikam. W wyszukiwarce odznaczam na "nie" oferty lokalne, chociaż i tak najczęściej już jest odznaczone.

Wielokrotnie już sprawdziłem, że ktoś, kto oszczędza na prowizji, potem oszczędza na pakowaniu... i może dojechać złom albo stłuczka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał(a):

Z punktu widzenia kupca, jak widzę "allegro lokalnie", nie klikam. W wyszukiwarce odznaczam na "nie" oferty lokalne, chociaż i tak najczęściej już jest odznaczone.

Wielokrotnie już sprawdziłem, że ktoś, kto oszczędza na prowizji, potem oszczędza na pakowaniu... i może dojechać złom albo stłuczka.

 

Napisałem rozważyć. Zależy od wielu czynników. Prywatnie to coraz częściej na grupach na fb zdarza mi się sprzedać/kupić. 

 

W firmie po prostu mam wliczone w cenę, chociaż allegro, bardzo słabo działa samo bez ich programu kupowania linków, przynajmniej w mojej branży. To coraz bardziej  portal dla handlarzy, a nie producentów, a prywatni sprzedawcy idą na allegro lokalnie. Wydaje mi się, że czują pismo nosem, że za chwilę ebay ich zaora, po przekroczeniu krytycznego punktu dla rynku i chcą wydoić ile się da, maksymalizując zysk i nawet urywając kurze złote jaja ;).

 

Mnie się zdarzyło i kupować i sprzedawać na allegro lokalnie i zawsze było ok.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Piter_1982 said:

Wydaje mi się, że czują pismo nosem, że za chwilę ebay ich zaora

Wystarczy chwila zabawy z przeglądarką ebay, czy próby znalezienia czegoś na ich stronie - i widać, że mają jeszcze dłuuuugą drogę do przejęcia rynku polskiego. Amazon przynajmniej ma Prime i różne ciekawe akcje promocyjne (prawdziwe promocje, nie jakieś podrabiańce) - ale i tam, prędzej korzystam z linków zewnętrznych niż z ich "wspomaganego $$$" algorytmu.

Dawid i Goliat, Google i Yahoo.

 

Aha, "sklep firmowy Alle***" to mi pachnie przekrętem na odległość, wiedzą co, i ile za ile się sprzedaje, skąd to wziąść złotówkę taniej (bo bez swojej prowizji) - i dyskusyjnie stanowią tym konkurencję dla innych sprzedawców. Tym właśnie sami sobie psują złote jaja, bardziej chyba niż prowizjami.

 

1 hour ago, Piter_1982 said:

Mnie się zdarzyło i kupować i sprzedawać na allegro lokalnie i zawsze było ok.

Zdarzyło mi się i na OLX kupić coś porządnego i uczciwie, bez PW "samotnych madek dej". Może kwestia asortymentu. Ale AL ostatnio... powiedzmy, że potrzebuję dużo czasu, by znowu spróbować pakować się w ten segment.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.