Skocz do zawartości

Depresja - apel do braci


damyrade

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Libertyn napisał(a):

Mylisz przyczynę ze skutkiem, mam takie wrażenie.

Tu trochę wrzuciłem pierwsze z brzegu, aczkolwiek widzę powiązanie i bardzo możliwe, że złą interpretacje. Badania niestety w dużej mierze zależą od wykonawcy. Nie wiem czy pamiętacie badanie firmy Loreal iż 84% kobiet w Polsce było molestowanych ... xd. Wiele badań jest robione z dupy, tym bardziej patrząc na temat korelacji depresji mężczyzn, a seksu. Nikt szanujący swoją pracę i swoje życie zasadniczo nie jest na to zdecydowany. Jak ktoś poszpera wiadomo, że coś znajdzie, ale raczej ostatecznie trzeba polegać na swoich retrospekcjach.

 

Ogólnie to starałem się nawiązać do piramidy maslowa i korelacji z depresją. Wątek zaczyna lecieć centralnie w znaczenie potrzeb fizjologicznych z zaznaczeniem seksu. Co po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to podstawa. Np. nikt nie czepił się chemicznego jedzenia, zanieczyszczenia itd. 

Braki, że tak powiem wychodzą na wstępie :P

W sensie nie wiem czy dobrze zostałem zrozumiany, próbuję powiedzieć, że zdrowe funkcjonowanie wymaga podążania za piramidą maslowa od samej podstawy i jeśli nie jesteśmy w stanie zaspokoić tych najniższych potrzeb, nie będziemy w stanie zdrowo rozwijać się dalej. W przypadku nie zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb fizjologicznych jesteśmy podatni na chociażby depresje. Będą wyjątki, będą różnice, omawiamy średnią populacji.

 

Edytowane przez Luckyloki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 22:31, damyrade napisał(a):

ją leczyć u lekarza tak samo jak grypę czy ból kolana.

U mnie wyleczy się dopiero jak znajdę lepiej płatną, stabilną prace, awansuje zawodowo i społecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Druid napisał(a):

U mnie wyleczy się dopiero jak znajdę lepiej płatną, stabilną prace, awansuje zawodowo i społecznie.

a tak zapytam mimochodem chcesz tej lepszej płacy, stabilnej pracy i awansu zawodowo społecznego w celu ? Chodzi mi o to jak już to dostaniesz to co będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luckyloki napisał(a):

to co będzie ?

Przestanę się martwić, zacznę myśleć o ustatkowaniu się, rozglądaniu się za dziewczyną do stałego związku, spełnię swoje marzenia bo mnie na nie będzie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Druid napisał(a):

Przestanę się martwić, zacznę myśleć o ustatkowaniu się, rozglądaniu się za dziewczyną do stałego związku, spełnię swoje marzenia bo mnie na nie będzie stać.

mmmmm a czy to nie jest tak, że właśnie realizując te wyższe potrzeby piramidy maslowa, zaczniesz mieć lepszy dostęp do tych niższych fizjologicznych, poczucia przynależności i bezpieczeństwa, czyli to co Twój dziadek pradziadek na dobrą sprawę miał prawie na starcie :D

Tak wiesz na moją sprawę to potwierdza to moją teorię dotyczącą piramidy, to że aktualnie trzeba zaczynać od dupy strony 

Edytowane przez Luckyloki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luckyloki napisał(a):

czyli to co Twój dziadek pradziadek na dobrą sprawę miał prawie na starcie :D

Zwaliłem wiele rzeczy w życiu, chciałbym zrobić kilka projektów ale nie stać mnie, żeby wywalić od tak 40K w błoto gdyby nie wyszły, na dzień dzisiejszy to dla mnie kolosalna kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Druid napisał(a):

Zwaliłem wiele rzeczy w życiu, chciałbym zrobić kilka projektów ale nie stać mnie, żeby wywalić od tak 40K w błoto gdyby nie wyszły, na dzień dzisiejszy to dla mnie kolosalna kwota.

nie jestem na tyle stary, ale kiedyś dziadek mi mówił że za jajka od kurek można było chałupę postawić xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Luckyloki napisał(a):

Tu trochę wrzuciłem pierwsze z brzegu, aczkolwiek widzę powiązanie i bardzo możliwe, że złą interpretacje. Badania niestety w dużej mierze zależą od wykonawcy. Nie wiem czy pamiętacie badanie firmy Loreal iż 84% kobiet w Polsce było molestowanych ... xd.

Też chodziłem na studia gdzie ankiety dla 300 osób robiło 10 na chybił trafił :)

50 minut temu, Luckyloki napisał(a):

 

Wiele badań jest robione z dupy, tym bardziej patrząc na temat korelacji depresji mężczyzn, a seksu. Nikt szanujący swoją pracę i swoje życie zasadniczo nie jest na to zdecydowany. Jak ktoś poszpera wiadomo, że coś znajdzie, ale raczej ostatecznie trzeba polegać na swoich retrospekcjach.

Korelacja to współwystępowanie. Nie zależność.

 

Sytuacje komplikuje fakt że depresja ma wiele przyczyn. Możesz mieć faceta z depresją któremu nie staje z partnerką. I możesz mieć takiego co trzepie codziennie i ma depresje bo kolejna go zghostowała 

50 minut temu, Luckyloki napisał(a):

Ogólnie to starałem się nawiązać do piramidy maslowa i korelacji z depresją. Wątek zaczyna lecieć centralnie w znaczenie potrzeb fizjologicznych z zaznaczeniem seksu. Co po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to podstawa. Np. nikt nie czepił się chemicznego jedzenia, zanieczyszczenia itd. 

Bo to jednak nie jest tak ważne.

50 minut temu, Luckyloki napisał(a):


Braki, że tak powiem wychodzą na wstępie :P

W sensie nie wiem czy dobrze zostałem zrozumiany, próbuję powiedzieć, że zdrowe funkcjonowanie wymaga podążania za piramidą maslowa od samej podstawy i jeśli nie jesteśmy w stanie zaspokoić tych najniższych potrzeb, nie będziemy w stanie zdrowo rozwijać się dalej. W przypadku nie zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb fizjologicznych jesteśmy podatni na chociażby depresje. Będą wyjątki, będą różnice, omawiamy średnią populacji.

Tak. Tylko tu pojawia się taki problem że seks ma otoczkę emocjonalną.  I ta otoczka, choć nie jest fizjologiczna, to jednak jest bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.