Skocz do zawartości

Wynajem mieszkania.


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjeżdżam za granicę na jakiś czas. Chcę wynająć swoje mieszkanie, wcześniej sam wynajmowałem umowa najmu okazjonalnego, ale zastanawiam się czy nie dać teraz mieszkania do biura nieruchomości żeby mieć mniej na głowie. 

 

Jaki okres wypowiedzenia mogę dać na umowie? Może być to miesiąc czasu? Dajmy na to że końcem lutego daje wypowiedzenie czyli w kwietniu mieszkanie było by wolne. Czy musi być ten 3 miesięczny okres wypowiedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytaj zapisy ustawy o ochronie praw lokatorów.

 

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20010710733/U/D20010733Lj.pdf

 

 

Osobiście korzystam z usług pośrednika i płacę tej firmie około 12% czynszu. Taka sytuacja dobrze wpływa na jakość snu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być miesiąc lub dwa. Może być umowa na czas określony, która się kończy konkretnego dnia. O tym decydujesz z najemcami w umowie. Z tego co widziałem, to najczęściej pojawiały się umowy na okres roku, po którym przechodziły w tryb na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w umowie mogę dać jakiś zapisek odnośnie wychodzenia na balkon? Zastanawiam się czy w ogóle jest sens wynajmować to mieszkanie. Siedzi nademna nadzor budowlany. Wczoraj dałem ekspertyzę. Będzie prawdopodobnie wymiana tylko desek. Jak przyjdzie decyzją będę miał na to 3 msc. Balkon generalnie jest ok. W jednym miejscu w rogu jest deska sprochniala. Ale jakbym wynajął komuś i ktoś by spadł czy coś to będą jaja...

 

Z chęcią bym wynajął. 4 msc to jest 6 koła... no na ulicy nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Można się nawet na znajomych i rodzinie przejechać, tak znam takie przypadki. 

 

Możesz wynająć na czas określony przecież, wtedy nie potrzebujesz okresu wypowiedzenia. Najem okazjonalny tak sobie chroni. Oczywiście lepsze to niż nic, ale ja bym osobiście nie ryzykował tak z mieszkaniem, w którym mieszkam. Co innego firma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.